*Net echt dG Z0G' Nieuwbouw laat nog minstens vijfjaar op zich wachten De nieuwbouw van de Zeevaartschool aan de Boulevard Bankert wordt minstens vijt jaar uitgesteld. De HZ stopt het beschikbare geld eerst in het Joint Research Center in Middelburg. Uniek inkijkje in het dierenleven op het schor Haar moeder had nog niks verteld maar Abigael Lukasse ziet het meteen de golven van blauw licht wil laten zien. „Het is alsof ik in de zee loop ter als ze de Markt in Middelburg op loopt. „Het is net echt de zee!" De ze- wijl ik adem. Het is mooi maar ook gevaarlijk." Waterlicht is tot en met za- venjarige Middelburgse heeft precies door wat Daan Roosegaarde met terdag elke avond te zien. foto ruben oreel De pot voor het onderzoekscen trum in Middelburg is nu gevuld met twaalf miljoen euro overheids geld. Vijf miljoen komt van de pro vincie en zeven miljoen van het Rijk, vanuit het versterkingspro gramma voor de Zeeuwse econo mie. Dat maakte directeur John Dane dinsdagavond bekend op een informatieavond voor omwonen den. De gemeente Vlissingen is te leurgesteld, maar begrijpt de beslis sing, zei wethouder John de Jonge gisteren. „Veel Vlissingers hebben zich verheugd op de terugkeer van de maritieme studenten aan de boulevard." Het gebouw wordt wel opgeknapt, heeft de HZ de ge meente toegezegd. Begin oktober tekende de HZ nog een voorberei dende overeenkomst met de ge meente voor de bouw van het nieuwe onderwijscomplex. „Alles is in orde gemaakt voor als we willen gaan bouwen", bevestigt HZ-woordvoerster Yvette Hamer- ling. „Maar de bestemmingsplan procedures zijn even geparkeerd. We gaan wel de huid van het pand opknappen. De achterzijde, maar ook de voorkant, kan wel een lik verf gebruiken." Het gebouw blijft eigendom van HZ, benadrukt Ha- merling. „Van verkoopplannen is geen sprake. We hechten waarde aan de locatie." Het gebouw aan Boulevard Bankert blijft in gebruik als lesvoorziening, nu voor ict-stu- denten. Daarnaast wordt gekeken Van verkoopplannen is geen sprake, we hechten waarde aan de locatie naar gebruik als congreslocatie en huisvesting voor projecten. De lo gistieke en maritieme opleidingen blijven aan de Edisonweg. Daar wordt het ruimtegebrek minder door de overheveling van techni sche opleidingen naar Middelburg, als de gebouwen daar klaar zijn. Het is de tweede keer dat de nieuwbouwplannen voor de Zee vaartschool voor lange tijd worden uitgesteld. In 2013 werd het plan ge presenteerd voor een complex van acht verdiepingen voor de De Ruy- ter Academy voor maritieme en lo gistieke studies. Maar volgens Ha merling is uitstel geen afstel. Het Joint Research Center wordt een gezamenlijke onderzoeksfacili teit op het gebied van Deltatechno logie, water en energie en biobased economy. University College Roos evelt, HZ University of Applied Sci ences, Scalda, Noordzeeonderzoe- ker NIOZ en WMR (Imares) en ook bedrijven en instellingen gaan er gebruik van maken. It donderdag 2 november 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND 8 Zeevaartschool in de ijskast Claudia Sondervan Vlissingen -Yvette Hamerling, HZ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 71