Archief presenteert Grootste Middelburger 10 ZE Disco bij Westkapelle doorstaat de tijd Rook met een vanille geurtje en luxe hamburgers horen inmiddels net zo bij de Hooizolder als muziek uit de jaren tachtig en dansen tot het ochtendgloren. De boerendisco leeft nog steeds. 112 NIEUWS Acht tips over pinpasdieven Man gooit mes naaragenten Arrestatie voor diefstal motor ee, het laatste week einde van april zijn we niet open. Dan is het Hrieps, grinnikt Hooizolder-exploi tant Ruud van Houten (35). „Ons publiek zit dan daar." Van Houten, directeur van Support Service Group, runt sinds 20T4 discotheek de Hooi zolder bij Westkapelle. Een disco. Géén club zoals je die in Amster dam en Rotterdam hebt, bena drukt Van Houten. „Wij zijn ge woon een boerendisco. Voor de lokale bevolking en toeristen uit de omgeving. Leuk een feestje vieren met z'n allen." Dus geen industrieel design, maar een doorleefde donker houten vloer, bruine wanden en vlaggetjes. „We hebben alles een keer wit gespoten. Dat was echt geen suc ces." De Hooizolder bestaat al ruim vier decennia. Walcheren vierde er volop feest. Domburgers, Westkappelaars en Biggekerke- naren stonden op de dansvloer naast gasten uit Grijpskerke en Zoutelande. In de vakanties aan gevuld met toeristen uit binnen- en buitenland. Reden voor een verjaardagsfeestje, om precies te zijn een 45-years anniversary party. Zaterdag kunnen dertig plussers er herinneringen opha len. Met live muziek uit de oude doos: Fragment. Jarenlang de vaste band in de Hooi, zoals de disco in de volksmond heet. Maar het was niet altijd feest in en om de disco. De Hooi werd 15 november 2013 op last van de ge meente gesloten. Walcheren pro testeerden en masse via Face- book. Ach en wee alom. Want het was toch zo leuk vroeger... „Maar er was wel het een en ander aan de hand", vat Van Hou ten kort samen. „Eigenaar Heine- ken heeft ons begin 2014 ge vraagd de exploitatie voor de zo mer dat jaar op ons te nemen. Tij delijk want er waren plannen voor sloop en nieuwbouw." De plannen zijn nog niet con creet geworden, dus de disco bleef open. Elke laatste zaterdag van de maand, behalve dan die laatste Hriepszaterdag in april. Afgelopen zomer zelfs vier we ken lang zeven dagen per week. Van Houten: „We zijn een flinke tijd bezig geweest het imago van de Hooi weer op te poetsen. Drugs, verkeerd publiek, artiesten die niet meer wilden komen. Dat is niet zo maar weg." Binnen is er, na het uitbouwen aan de voorkant en de zijkant ver vóór 20T4, niet heel veel veran derd. Buiten staan nu twee grote zeecontainers. Een bar in de ene, een snackbar in de ander. Van Houten: „Snackbar de Hooivork die er stond was echt vies en oud. In de nieuwe zijn nu onze luxe hamburgers van Dombur gers te koop." Lachend: „Die gaan als een trein, ten koste van de fri- Gewoon leuk feesten met z'n allen kandellen." Binnen klinkt jaren nog de jaren tachtig sound, naast hedendaagse nummers en foute muziek. „We werken met thema's. „Eén ervan is het Foute Feest. Met foute muziek dus." De feestgangers kunnen zater dag ook hun oude munten inle veren. De groene, donker- en lichblauwe, zilveren, gele en bruine plastic schijfjes zijn nog in omloop. Tien muntjes leveren een herinnerings T-shirt op met de afbeelding van een lachend Zeeuws meisje. Van Houten: „We zijn tenslotte een echt Zeeuwse disco." Maar niet iedereen wil zijn plastic kleinood kwijt. Voor velen is het een collectors item. Of, zoals een oud-bezoeksters zegt: „Die zitten in de speelgoed kassa van mijn kinderen." Het feest is meer een reünie blijkt uit de reacties op de face- bookpagina van de Hooi. 'Dikke zin in. We zullen wel brak zijn the day after op onze leeftijd' grapt een Zoutelandse. Zij viert zaterdag ook haar verjaardag. Veel herinneringen verder: een stilvallend brommer tje op de zeedijk bij Westkapelle, sjansen op de dansvloer, de schuimparty's, na de Hooi-dates met jongens van de camping, een auto bungelend in de sloot na een slippartij door slik, en zelfs hu welijksaanzoeken. Maar de smeu ïge details blijven voor intimi. Er wordt getagd bij het leven. 'What happens in de Hooi, stays in de Hooi', schrijft een bezoeker. De echte verhalen komen on getwijfeld zaterdag los. De ruim acht eeuwen durende ge schiedenis van Middelburg heeft vele sporen nagelaten in de stad. In de vorm van prachtige monumen ten, mensen en verhalen. Maar is er ook veel niet meer. Het Zeeuws Archief neemt bezoekers van de open dag zaterdag mee op een ontdekkingstocht door 'de ver dwenen stad'. Dat gebeurt letterlijk, door een stadswandeling langs verdwenen monumenten. Voormalig stadsar chivaris Peter Sijnke neemt men sen mee naar plekken waar iets niet meer is, en laat aan de hand van foto's en tekeningen zien wat er ooit stond. Medewerkers van het Zeeuws Archief dalen met bezoekers af naar depot 3 en laten daar aan de hand van bijzondere documenten in beeld en tekst zien hoe Middel burg in de loop van acht eeuwen - sinds de invoering van stadsrech ten - is veranderd. De Walcherse Archeologische Dienst gaat ook ondergronds, maar dan in een le zing over archeologische vond sten. Een stad bestaat uit gebouwen maar bovenal uit mensen. Middel burg bracht veel beroemde men sen voort en was een belangrijke woon- en werkplaats voor (inter)nationale bekendheden. Het Zeeuws Archief en de PZC gingen dit jaar op zoek naar de Grootste Middelburger Aller Tij den. Het publiek mocht kandida ten voordragen en uiteindelijk stemmen. Wie is gekozen tot Grootste Middelburger Aller Tij den wordt zaterdagochtend om 10.00 uur bekendgemaakt door burgemeester Harald Bergmann van Middelburg, voorzitter van de jury die uit de lange lijst met 59 genomineerden een shortlist van tien kandidaten samenstelde. De open dag in het Zeeuws Ar chief in Middelburg op zaterdag 4 november duurt van 09.00 tot 17.00 uur. donderdag 2 november 2017 GOES De politie heeft acht tips binnengekregen over de oplichters, die enkele maanden geleden toesloe gen in de HEMA in Goes. Drie mensen stalen de pin pas van een 82-jarige man en haalden ruim 1.000 euro van diens rekening. De tips kwamen binnen na twee uitzendingen van Opspo ring Verzocht, dinsdag avond en gistermiddag. De oplichters keken mee hoe de bejaarde zijn pincode in toetste, pakten zijn bank pas af en gingen daarna naar een pinautomaat. COLIJNSPLAAT Een 28-ja- rige man is dinsdagavond door de politie van een dakterras in Colijnsplaat gehaald. Onder invloed van drugs had hij terrasmeu bels op straat gegooid en ruiten vernield. Hij gooide ook een mes naar agenten. De doorgedraaide man, van wie de woonplaats nog on bekend is, bevond zich zonder bovenkleding op een dakterras van een bed en breakfast aan de Have- laarstraat. Hij gilde en maakte veel lawaai. Meer dere agenten en een poli tiehond gingen rond half tien het terras op om hem aan te houden. De man had, zo bleek na een test, amfetamine gebruikt. WEMELDINGE Een 31-ja- rige man uit Wemeldinge is zondag opgepakt omdat hij er van verdacht wordt een buitenboordmotor te heb ben gestolen. Dat zou in mei gebeurd zijn in de jachthaven van Brielle. Het nieuws van zijn arrestatie werd deze week bekend gemaakt. Ook een 28-jarige Rotter dammer is opgepakt in ver band met deze diefstal. Het tweetal kwam na onder zoek van het haventeam van de politie in beeld. In Rotterdam is een auto van een van de verdachten in beslag genomen. Het duo is ingesloten voor verder onderzoek. De politie sluit meer aanhoudingen niet uit. BE De laatste voorbereidingen voor het feest door manusjevan-alles Pim Bouwer (I) en exploitant Ruud van Houten (r). foto lex de meester Annemarie Zevenbergen Westkapelle - Ruud van Houten, exploitant N Maurits Sep Middelburg Meer info over rondleidingen en lezingen op: zeeuwsarchief.nl De Hooi viert feest

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 68