Rien Tholenaar trekt stekker uit magazine Uw Regio 7 Analyse Podium blijft strijdbaar De PvdA dient sinds 2013 elk jaar een voor stel in om de bezuini gingen op Podium Reimerswaal onge daan te maken. Dit jaar hoopte de partij het eindelijk voor elkaar te krijgen om Podium Reimerswaal niet weer inzet te maken van de komende verkiezingsstrijd. Het tegenovergestelde gebeurde. Ma rien Weststrate van Leefbaar Rei merswaal speelde zijn sleutelposi tie uit en heeft daarmee eigenhan dig Podium weer tot een verkie zingsitem gebombardeerd. Net als andere jaren liep het de bat hoog op. Oude koeien werden uit de sloot gehaald, de verschillen tussen de orthodox-christelijke partijen en de rest van de gemeen teraad werden blootgelegd en de onderlinge verhoudingen in de co alitie van SGP, CDA en WD extra op scherp gesteld. Die drie partijen bereikten na de verkiezingen van 2014 een com promis. De subsidie voor Podium Reimerswaal zou op 10.000 euro blijven. De eerste jaren hielden WD en CDA zich nog aan die af spraak. Ze wilden een evaluatie af wachten van de nieuw ontstane situatie. Vorig jaar stemde de WD voor, maar wist CDA'er Carla Hoogerland de verhoging van de subsidie nog tegen te houden. Zij wilde eerst een cultuurvisie van het college van B en W zien. Van die visie is niets terechtge komen. Reden voor de hele CDA- fractie om nu - vlak voor de ver kiezingen - voor verhoging van de subsidie te stemmen. Een meer derheid leek in zicht, tot Leefbaar Reimerswaal een konijn uit de hoge hoed toverde. De partij dreigde alleen mee te doen, als de smm TELEURSTELLING andere fracties een reeks door Leefbaar Reimerswaal bedachte voorwaarden zouden accepteren. De actie deed denken aan een Een meerderheid leek in zicht, tot Leefbaar Reimerswaal een konijn uit de hoge hoedtoverde voorstel van Leefbaar uit 2013. De partij wist toen SGP en CU te ver leiden om de subsidie aan Podium te vervangen door een cultureel fonds waar iedereen per voorstel ling geld uit kon halen. Dat plan bleek totaal onuitvoerbaar. Maar Leefbaar Reimerswaal, niet vies van politiek rumoer, had de zaak wel mooi weten op te schudden. Afgelopen dinsdag kreeg West strate geen enkele steun voor een voorstel dat naar alle waarschijn lijkheid ook praktisch onuitvoer baar was geweest. Het resultaat is dat Podium Reimerswaal door dit politieke spel met vrijwel lege handen staat. En dat terwijl het bestuur, daar is vriend en vijand het over eens, juist op de goede weg is. Het gevoelige dossier is onge twijfeld onderwerp van gesprek bij coalitieonderhandelingen na de verkiezingen in maart. Aan de on derhandelaars de taak en fatsoen lijk compromis te bereiken zodat Podium de komende jaren niet weer de politieke speelbal van Rei merswaal hoeft te zijn. Het doet Rien Tholenaar best een beetje pijn. Na dertien jaar moet hij concluderen dat het magazine niet meer levensvatbaar is. Wat begon met Wonen op Tholen, werd Wonen in uw Regio en later Uw Regio. Een blad waar in het beginsel wonen de boventoon voerde, aangevuld met achtergrond verhalen. Maandelijks lag het glossy magazine gratis op de mat van Thole- naren en West-Brabanders. Het afgelo pen jaar nog zeven keer. Voornaamste reden dat Tholenaar stopt met Uw Regio is de onstuitbare opmars van het internet en social me dia. „Papieren kranten en tijdschriften zijn nostalgie, iets van vroeger. Nieuws staat tegenwoordig al online voordat het echt nieuws is. De samenleving is letterlijk vergroeid met smartphones en tablet. Slechts een kleine minder heid heeft nog de behoefte en tijd om uitgebreid een krant of magazine te le zen. Zelfs onder de nieuwe generatie ouderen zie je die ontwikkeling terug." Ook adverteerders zien steeds min der de meerwaarde van papier, zegt Tholenaar die naast uitgever ook be drijven adviseert op het gebied van marketing. In de beginjaren schreef Tholenaar de verhalen zelf en verkocht tussen door ook nog advertenties. Met het uit breiden van edities in West-Brabant, groeide ook zijn bedrijf. Op het hoog tepunt had hij bijna twintig man in dienst. Nu zijn dat er nog acht. Die ont wikkelen hoofdzakelijk reclamecam pagnes voor bedrijven. Tholenaar zelf richt zich op het adviseren van bedrij ven op het gebied van on- en offline communicatie. donderdag 2 november 2017 BH Podium blijft politiek toneel Het is de gemeenteraad van de Reimerswaal wéér gelukt. Voor het vijfde jaar op rij stond het jaarlijkse debat over de begroting van zo'n 46 miljoen euro in het teken van 20.000 euro extra subsi die aan Podium Reimers waal. Joeri Wisse :«.:8 A Programmeur Jacques Boonman van Podium Reimerswaal in ge sprek met cabaretier Claudia de Breij tijdens een benefietavond in 2016. De avond werd gehouden om geld in te zamelen na de bezuini gingen op Podium Reimerswaal. foto archieffoto lex de meester Het bestuur van Podium Rei merswaal is teleurgesteld dat een extra subsidie van 20.000 euro dinsdagavond aan de neus voorbijging. „Voor ons kwam het deze keer uit ongelofelijk onver wachte hoek. Leefbaar Rei merswaal had ons vooraf laten weten vóór de motie van de PvdA te zullen stemmen", zegt bestuurslid Kitty van Hoek. In plaats daarvan stemde de partij, net als SGP en ChristenUnie, tegen. Daardoor blijft de subsi die op 10.000 euro. Leefbaar wilde in ruil voor extra geld nieuwe voorwaarden stel len. Eén daarvan was dat de voorstellingen verspreid over alle dorpshuizen in de gemeente zijn en niet alleen in Rilland. An dere partijen vonden dat veel te ver gaan. Spreiding is op zich een goed doel, vindt Van Hoek. „Wij willen juist graag het theater om de hoek zijn. Maar toen we in 2013 op nul zijn gezet, moesten we noodgedwongen de vrachtwa gen verkopen. Als je die op nieuw wil aanschaffen, vergt dat een hele grote investering. Dan hebben we aan 30.000 lang niet genoeg." Het bestuur van Podium Rei merswaal beraadt zich de ko mende tijd over hoe het gat in de begroting moet worden ge dicht. „We blijven positief. We voelen ons gesteund door de complimenten over ons aanbod en hoe we als bestuur handelen. Daar waren zelfs SGP en Chris tenunie positief over." Uw Regio is niet meer. Uitgever Rien Tholenaar uit Oud-Vossemeer heeft de stekker uit het gratis ma gazine getrokken dat maandelijks verscheen op Tholen en in West- Brabant. „Als de wereld er niet meer op zit te wachten moet je stoppen." Timo van de Kasteele Oud-Vossemeer A Rien Tholenaar stopt met het gratis magazine Uw Regio.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67