Alleen voor meiden... en de rest van de familie 9 CHECK DIT! Peter Ingelse is van de Walcherse radiozender WFM96. Volgende week donderdag maakt hij samen met Bert van Leerdam een live uitzending van de Popronde in Middelburg. Popronde „In 1984 draaiden Bert en ik al samen muziek in de populairste dancing van Middelburg: The Cavern. Ik ben er trots op dat we nu allebei voor WFM96 werken en samen een live uitzending maken tijdens de Pop ronde. Normaal brengen we echt in formatie, maar we zijn ook muziek liefhebbers, dus het is erg leuk om dit te kunnen doen. Het is heel interac tief, want er komen artiesten bij ons langs in de studio en luisteraars kun nen de uitzending live meemaken of beluisteren. Vorig jaar hebben we on der andere de band PEER en bassist Peter Slager van Blof op bezoek ge had. We hebben een hele leuke dis cussie met Slager gehad. We kregen hem zelfs zo ver om een nummer te brengen van zijn cd in het Schouws dialect. Hopelijk krijgen we dit jaar weer zulke leuke dingen voor elkaar. Dennis Huige van Racoon komt in ieder geval al langs en Pip Blom, Su- red, Massi en EUT ook." Stevige gitaren „Op de radio draai ik wat er op dat moment populair is en wat de luiste raars willen horen. Het is prima om die muziek als achtergrond te hebben als je aan het werk bent. Maar in mijn vrije tijd luister ik vooral naar stevige gitaren. Ik ben opgegroeid met de plein. Er zijn zeker ook dure restau rants, maar ik vind een daghap per soonlijk net zo goed. Lekker met een glas bier of wijn erbij. Daar kan niets aan tippen." Prachtige hobby „Het gebeurt niet vaak dat ik een vrije dag heb, want ik steek veel tijd in de radio. Het is vrijwilligerswerk, maar het kost meer tijd dan een baan. Er is altijd wel wat, dus je kan moei lijk zeggen dat je een weekje weg gaat. Maar als ik dan vrij ben, ga ik graag een weekendje naar de Arden nen met mijn vrouw. Met de camper. Of we pakken de motor en gaan een nachtje weg. Toch is radio mijn grootste hobby. Al sinds dat ik in de eerste klas van de havo zat. Eerst pre senteerde ik voor illegale zendertjes, ook in België. Daarna ging ik over naar regionale radiozenders. Ik was een van de initiatiefnemers van WFM96 zes jaar geleden en kan er mijn ei volledig in kwijt. Het is het mooiste wat je kan doen: nieuws brengen over je eigen streek. Ik haal er veel voldoening uit. Dat komt vooral door de mensen met wie ik sa menwerk. We zijn echt een team dat leuk op elkaar is ingespeeld. Er zijn zelfs mensen die niet meer in Mid delburg wonen en toch nog naar ons luisteren. Ik ben er heel erg trots op dat het na vier jaar uitzenden zo goed loopt. Het is een prachtige hobby." muziek van U2 en die band is nog steeds een van mijn favorieten. Ook luister ik de laatste tijd graag naar Ierse muziek, bijvoorbeeld naar Gary Moore. En ook de muziek van The Script kan ik waarderen." Verborgen pareltjes „Ik ben geboren en getogen in Mid delburg. Er zijn zo veel verborgen pa reltjes in deze stad. Toeristen bezoe ken vaak het stadhuis en de Markt, maar de Kloveniersdoelen en het Ab dijplein zijn wat mij betreft mooier en hebben meer sfeer. Wij hebben Ik vind het prachtig om op het hoogste punt in die toren te staan het geluk dat de antennes van WFM96 in de Abdij toren zitten en dat wij daarom soms ruimtes zien die voor bezoekers verborgen blijven. Het is zo prachtig om op het hoogste punt in die toren te staan. Dat is echt genieten. Middelburg is een groot museum, ik ben echt trots op mijn stad." Daghap op terras „Ik zou mensen die Middelburg be zoeken willen aanraden om gewoon voor de daghap te kiezen in café 't Hof of op een terrasje aan het Abdij- donderdag 2 november 2017 Gertie De Boey Peter Ingelse: „Het is het mooi ste wat je kan doen: nieuws bren gen over je eigen streek." FOTO DIRK-JAN GJELTEMA De live-uitzending van Popronde Middelburg op donderdag 9 novem ber begint om 19.00 uur en duurt tot 23.00 uur. De radiostudio is te be zoeken in Bar Gaudi. WFM96 is te beluisteren via 96.0 fm en www.WFM96.nl. Zie ook: popronde.nl. 'Ik ben echt trots op mijn stad' —Peter Ingelse Naam voorstelling: Tina, de musical Wie: o.a. Mylène en Ro- sanne Waalewijn Genre: familiemusical Leeftijd: jeugd vanaf 8 jaar Waar: CCXL theater in Vlissingen Wanneer: zaterdag, aanvang 14.30 uur Er is al een Tina- dag, een Tina- festival, een Tina- zomerdag, natuurlijk een Tina-agenda en Tina is te vinden op so cial media. Wat wil je nadat een succesvol meidenblad een halve eeuw bestaat? Toch nog iets extra's, want de 50ste verjaar dag van het tijdschrift wordt gevierd met een musical. En de cast is zo samengesteld dat je altijd wel iemand erin herkent die bij jou in de klas zit. Of zat. Want Tina mag dan wel een meidenblad zijn, de musical is bedoeld voor iedereen. Voor je broer tje bijvoorbeeld, die wel eens stiekem in het blad las, of voor je moe der, die vroeger ook abonnee was, en je oma en vrienden en vriendinnen. De eerste reacties op de musical zijn in elk geval positief: 'Je wordt er heel vrolijk van, vooral het einde is heel leuk.' En zelfs een vader zei dat hij ontzet tend had genoten. <4 Tina, de musical: een en al vrolijkheid. 'Goed verhaal ook', zei weer een andere be zoeker. Er staat fris, jong bloed op de planken met de zingende tweeling My lène Rosanne, die het Junior Songfestival in 2013 won. Maar er is ook ervaring bijgehaald met Mariska van Kolck. Het hoofdpersonage heet - hoe kan het ook anders - Tina. Samen met haar beste vriendin Puck en haar vriendje Fabio zorgt ze elke week dat het meiden blad gevuld is. Op een dag staat 'De leukste jongen van de hele wereld' voor de deur. Maar ziet hij Tina eigenlijk wel staan? Oma, die al haar hele leven de Tina leest, wordt om raad ge vraagd. En heel veel liedjes en dansjes verder weet je het: zou zij van Tina een meid kunnen maken? - Valeska Nastaly

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53