Lawine aan overbodige details Jammer van die miskleun Bijna bejaarde held in actie aan het einde 7 buitengewoon asociaal, ligt met ie dereen overhoop. Hij is een man die zichzelf enorm in de weg zit. Wat wil een acteur nog meer? Hoe ingewik kelder, hoe beter." „Amper. Ik ben wel een avond met hem aan het stappen gegaan in Oslo. Om de sfeer van de stad - die in de boeken behoorlijk belangrijk is - met de auteur zelf op te snuiven. Ook zijn we de bergen ingegaan. Dat Noorse landschap is adembenemend. Als je goed oplet, kun je Jo in een filmscène zien als figurant. Maar hij is amper te herkennen, hij draagt een hoed." „Ik ben nu eigenlijk vrij. Ik heb wel interviewverplichtingen voor The Snowman, maar voor het overige pro beer ik zoveel mogelijk te genieten van mijn vrijheid. Ik zit in een race team van Ferrari waardoor ik aan veel wedstrijden kan deelnemen. Dat is mijn manier van ontspannen. „Het werd tijd voor een onderbre king. Het werk stapelde zich op. Ik vloog van de ene naar de andere film set. Van Alien: Covenant naar de nieuwe X-Men. Ik zat op een gemid delde van vier films per jaar. En dat waren vaak ook in fysiek opzicht zware rollen. Begrijp me goed: ik klaag niet. Dit is nog steeds het mooiste beroep op aarde." „Wat mij betreft wel. Er is genoeg Het publiek beslist of er een mogelijk nieuw filmavontuur van Harry Hole komt materiaal en Harry Hole biedt voor mij als acteur nog genoeg aankno pingspunten. Maar de opnamen voor deze film verliepen niet gestroom lijnd. Er waren extra opnamen nodig. Ik hoop dat het publiek de film omarmt. Uiteindelijk beslissen zij of er een mogelijk nieuw filmavontuur van Harry Hole komt." Oude Liefde The Foreigner Destijds zijn ze met slaande deu ren uit elkaar gegaan: de 6o- plussers Fransje en Fer. Al jaren gescheiden en nauwelijks nog contact. Totdat hun zoon over lijdt. Op de begrafenis treffen zij eikaar weer, waarna de vonk - on danks nieuwe wederzijdse relaties - weer in slow motion overslaat. Van dit gegeven maakte regis seur Nicole van Kilsdonk VentouxOnder het hart) een fa miliefilm in de letterlijke beteke nis. Hoe reageren de kinderen op de hereniging? Zelfs de bejaarde geliefden (fraai vertolkt door Bep pie Melissen en Gene Bervoets) voelen zich ongemakkelijk. Laat staan de rest van de familie. Oude Liefde is op zijn sterkst als Fransje en Fer onder elkaar zijn. Hun broze gevoelens voor elkaar en nog steeds sluimerende erger nissen zorgen voor prachtige en ontroerende scènes. Zodra de familieleden - onder wie een hysterische dochter ge speeld door Halina Reijn - erbij betrokken raken, verliest de film aan impact en geloofwaardigheid. Zeker de finale confrontatie met alle betrokkenen in een fabrieks hal is vergezocht en een miskleun. Jammer. Als in Londen een bom ontploft, sterft de tienerdochter van een Aziatische immigrant. De politie en inlichtingendiensten begin nen met het opsporen van de IRA-terroristen, maar dat duurt de rouwende vader veel te lang: hij gaat de daders zelf zoeken. Zijn speurtocht brengt hem tot aan de hoogste politieke regionen en midden in een decennia oud conflict dat weer helemaal lijkt te zijn opgelaaid. Hoe sympathiek de bijna pensioengerechtigde hoofdrolspeler Jackie Chan ook mag zijn, hij begint zich ietwat te vergalopperen aan actiescènes waarin zijn personage met gemak een handvol potige, jonge kerels velt. Chan, die regelmatig voor melige rollen kiest, slaagt er wel aardig in om een serieuze toon te pakken. Het IRA-verhaal in deze film lijkt eerder een gezocht mid del om een wraakverhaal te ver tellen dan een thema op zich. Als IS die bom had gelegd, was de uit komst hetzelfde: de bijna bejaarde actieheld Chan als stralend mid delpunt van een verder middel matige actiefilm. donderdag 2 november 2017 GO THRILLER Regie: Tomas Alfred- son. Hoofdrollen: Michael Fassbender, Rebecca Ferguson, Charlotte Gainsbourg en J.K. Simmons. Laten we positief be ginnen: de drankzuch tige en zelfdestruc tieve rechercheur Harry Hole (Michael Fassbender) zorgt voor mooie momenten. De tragiek en eenzaam heid die als een halo boven deze man han gen, weet hij in be paalde scènes perfect te raken. Ook geslaagd zijn de opnamen in de Noorse natuur. Het uitge strekte, desolate land schap is eigenlijk ook een personage in de film. Sommige beelden zijn onvergetelijk. Maar voor de rest? The Snowman, de ver filming van de vuist dikke thriller van Jo Nesbo, is een overbe volkte en rammelende speurtocht naar een seriemoordenaar. Zijn handelsmerk: bij elk slachtoffer plaatst hij een sneeuwpop voor de deur. Een intrigerende ge woonte die ook in de film de aandacht lang vasthoudt. Maar het onderzoek naar de dader verloopt via zo veel zijpaden en over bodige personages dat het geduld van de kij ker veel te lang op de proef wordt gesteld. Door deze lawine aan details wordt de film een lange zit, met als dieptepunt het merk waardige aandeel van Val Kilmer als alcoho listische rechercheur. - A.Z. Heeft Nesbo zich met de verfil ming bemoeid? Je hebt de laatste jaren aan de lo pende band gewerkt. Tijd voor een pauze? Michael Fassbender speelt de 'buitenge woon asociale' detec tive Harry Hole, die op een seriemoordenaar jaagt. Rebecca Ferguson speelt de collega van Harry Hole. FOTO'S UNIVERSAL PICTURES Zit er wellicht een vervolg in van The Snowman 44 DRAMA Regie: Nicole van Kilsdonk. Hoofdrollen: Beppie Melissen, Gene Bervoets en Halina Reijn. De gescheiden Fer en Fransje worden na jaren weer verliefd op elkaar, foto the film kitchen -A.Z. ACTIETHRILLER Regie: Martin Campbell. Hoofd rollen: Jackie Chan, Pierce Brosnan - Marieke Nieuwdorp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 51