ri dl 0) Kan liefde tegen een leugen? 6 DBUFF Na het spelen van een seksverslaafde (in Shame), een robottweeling (in Alien: Covenant), Macbeth (titelrol) en een zakelijk genie (in Steve Jobs) had Michael Fassbender zin in een detective. Het werd de verfilming van The Snowman van Jo Nesbo. FILMNIEUWS Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Loving Vincent Good Time Blade Runner 2049 Freeman speelt Colin Powell Festival met zwarte cinema ehalve films en zijn kersverse echtge note - de Zweedse actrice Alicia Vikan- der - heeft Michael Fassbender (40) nog een grote passie in zijn leven: autoracen. Zodra de acteur, die net terug is van een wed strijd in Miami waarin hij in een Ferrari rond mocht sjezen, begrijpt dat de verslaggever uit Nederland komt, begint hij de kwaliteiten te be zingen van Max Verstappen. „Hij is verreweg de opwindendste coureur van het circuit", stelt hij en thousiast vast. „Hij is soms roekeloos, maar zijn durf is indrukwekkend. Gezien zijn capaciteiten op deze jonge leeftijd ben ik ervan overtuigd Le Fidéle dat Verstappen in de toekomst we reldkampioen wordt. Hij heeft het in zich om de nieuwe Senna te worden. Mits hij verschoond blijft van de pech die hem dit seizoen achter volgt." De dag kan na deze lofzang van een echte kenner van de autosport niet meer kapot. Maar Fassbender - zoon van een Duitse vader en een Ierse moeder - wordt verondersteld vooral te praten over zijn rol in The Snow man, de verfilming van de wereld wijde bestseller over een seriemoor denaar die na zijn daden telkens een grimmige sneeuwpop achterlaat. Fassbender: „Ik had zin om min stens een keer in mijn carrière een politieman te spelen. De boeken van Jo Nesbo spraken mij het meest aan. Vooral door het personage Harry Hole, een complexe man die in meer- Met Rundskop (2011) maakte regis seur Michaël R. Roskam een van de beste Vlaamse films ooit. Zo intens en heftig zie je het maar zelden in de Lage Landen. Bovendien had Roskam een fenomenale hoofdrolspeler: Matthias Schoenaerts, die inmiddels bezig is met een internationale film carrière waar zijn Nederlandse colle ga's alleen maar van kunnen dromen. Le Fidéle is hun derde samenwer king. Maar deze keer schuurt de film enorm. Schoenaerts speelt een vage Harry Hole is een man die zichzelf enorm in de weg zit. Wat wil een acteur nog meer? dere boeken voorkomt. Overigens had ik The Snowman niet gelezen voordat ik aan deze film begon. Ik wilde me door het verhaal laten ver rassen." „Klopt. Hij is zwaar aan de drank, is figuur die zich uitgeeft voor autohan delaar, maar in werkelijkheid deel uitmaakt van een bende bankover vallers die grof geweld niet schuwen. Een soort Bende van Nijvel dus. Zijn vriendin, gespeeld door Adèle Exar chopoulos (bekend uit La vie d'Adèle), is een racecoureur die als een blok valt voor deze man. Hij houdt zijn dubieuze levens wandel voor haar verborgen, wat leidt tot heftige spanningen. Le Fidéle is dan ook een film over vertrouwen tussen twee mensen die niet met en niet zonder elkaar kunnen leven. Bo vendien kiest Roskam voor een ver gezocht en overspannen einde dat af breuk doet aan het voorafgaande. - A.Z. Een bankovervaller wil zijn crimi nele praktijken verborgen houden voor zijn vriendin, foto savage film donderdag 2 november 2017 GO Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (-) Thor: Ragnarok €907.000 2 (-) The Mountain Between Us €269.000 3 (1) Geostorm €238.000 4 (-) Jigsaw €235.000 5 (6) Weg van Jou €172.000 ANIMATIE Aan de hand van duizenden schilde rijen van Vincent van Gogh, die tot een animatiefilm zijn bewerkt, wordt diens leven belicht. Vooral de vraag hoe hij stierf - moord of zelfmoord - komt aan de orde in deze film vol figu ren van zijn schilderijen. ACTIE Robert Pattinson speelt een bank overvaller die alles in het werk zet om zijn gewonde broer uit de gevangenis te halen. Zijn pogingen leiden tot een krankzinnige reeks gebeurtenissen die zich afspelen tijdens een nacht in de New Yorkse wijk Queens. SCIENCEFICTION Regisseur Denis Villeneuve maakte dit indrukwekkende vervolg op de klassieker Blade Runner uit 1982. Harrison Ford en Ryan Gosling zijn aan elkaar gewaagd. Sylvia Hoeks le vert een belangrijk aandeel in dit intel ligente, meesterlijke en pakkende sciencefictionspektakel. nu BIOGRAFIE Morgan Freeman speelt de hoofd rol in een film over Colin Po well, voormalig minister van Bui tenlandse Zaken van de VS. Het zal onder meer gaan over de toespraak die hij in 2003 voor de VN hield. Daarin vroeg Powell na mens de rege- ring-Bush steun voor de operatie in Irak die moest leiden tot het verdrijven van dictator Saddam Hoessein. 1-5 NOVEMBER 2017 FILMFESTIVAL Op het Da Bounce Urban Film Festival is tot en met 5 no vember werk te zien van zwarte makers en films waarin verhalen en thema's uit de Afro-Ameri- kaanse cultuur aan bod komen. Met Diversity in the Picture wil het festival in Amsterdam het talent van zwarte acteurs en filmmakers onder de aan dacht brengen. E DRAMA Regie: Michaël R. Roskam. Hoofdrol len: Matthias Schoenaerts en Adèle Exarchopoulos. 44 Harry Hole is niet bepaald een vro lijk type.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 50