69.- 3 dagen Bergen De toiletbios: plassen en film kijken ineen 4 AANSLAG NEW YORK Onder de dodelijke slachtoffers van de aanslag in New York zijn vijf oude schoolvrienden uit Argentinië. De mannen vierden dat ze 30 jaar geleden hun diploma haalden. Trump wil strengere immigratie 65.- Ze hadden er jaren naar uitgekeken, de tien jeugdvrienden uit Rosario, Argentinië. Een gezamenlijke reis naar New York om hun vriendschap te vieren, én het feit dat ze 30 jaar geleden de technische school in hun woonplaats hadden afgerond. Zó opgetogen waren ze over de trip dat een van de mannen, de 48- jarige Ariel Erlij, eigenaar van een staalbedrijf, de reis voor een paar minderbedeelde studiegenoten be sloot te betalen, meldt The Washing ton Post. Vlak voor vertrek naar de Verenigde Staten poseerden ze vro lijk voor een foto, gekleed in een T- shirt met de tekst Libre: vrij. Een van de vrienden woont in de Verenigde Staten en fungeerde als gastheer van de groep. Op de avond van Halloween stappen de mannen op de fiets voor een ritje in het zui delijke deel van Manhattan. Tijdens die fietstocht stuiten ze op de 29-ja- rige Oezbeek Sayfullo Saipov, die met zijn pick-uptruck over het fiets- en voetpad langs de Hudson scheurt. De ravage die hij aanricht, is onvoorstelbaar. Slachtoffers De namen van de vijf slachtoffers zijn gisteren vrijgegeven. Het gaat om Hernan Mendoza, Diego Ange- lini, Alejandro Pagnucco, Ariel Erlij en Hernan Ferruchi. Een zesde slachtoffer, Martin Marro, ligt met ernstige verwondingen in het zie kenhuis. Hij is buiten levensgevaar. Allemaal zijn ze 47 jaar, met uitzon dering van de 48-jarige Erlij. Nabestaanden van de vrienden VISA zijn onderweg naar New York on derweg. Het nieuws over hun dood heeft Argentinië geschokt. De Argentijnse president Mauricio Macri twitterde gisteren dat hij 'diep geschokt is door de tragische dood van alle slachtoffers'. Hij vraagt het hele land mee te leven met de families en vrienden van de 'modelburgers van Rosario'. Twee van hen waren architect, anderen ondernemer, aldus The Washington Post. Macri benadrukt de noodzaak om 'de strijd tegen de plaag die IS is, vol te houden'. Naast de Argentijnen was er on der de acht doden nog een slachtof fer van buiten de VS. De Belgische Ut 30 - incl. diner Kasteelhotel diner 3 dan Friesland diner www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cPg SOEST De broers Mark (35) en Ruben (34) Haringsma uit Soest presenteren mogen hun zelfont worpen 'toiletbioscoop' Dolby Atmos. Ze zeggen de eerste ter wereld te zijn die toiletbezoek verrijken met de geneugten van een serieuze geluidsstudio. Negen in de muur ingebouwde speakers en twee subwoofers, in gebouwd in de stortbak, zorgen ervoor dat een wc-bezoeker het idee heeft dat hij in een grote bioscoopzaal zit. Op een scherm kunnen fdms worden vertoond. Het is niet alleen een ludieke actie om de aandacht te vestigen op de modernste geluidsappara tuur die zij verkopen in de hifï- winkel die ze samen met Donny van Sas runnen in Soest. „Ik ge- loof dat er een markt voor is. Mis schien is er een sjeik in Dubai die dit wil. Of zijn hotels geïnteres seerd", zegt Mark. De broers kwa men op het idee toen ze de wc in hun winkel wilden modernise ren. „Het leek ons stoer te probe ren er geluidsapparatuur in te bouwen. Toen dachten we: waarom niet meteen een bios coop? Het is heel vet geworden." Ze hebben ultraplatte speakers in de muur ingebouwd. De wan den zijn behandeld met absorp- tiemateriaal om te zware tonen niet te laten overheersen. Aan de wand is akoestische vilt aange bracht om reflecties te verminde ren. Alles wordt aangestuurd via een receiver en een blu-raymulti- mediaspeler en is te bedienen vanaf een app op de smartphone. „We brengen in ons leven hon derden uren door op het toilet", zegt Mark. „Dan kan je er beter een aangenaam bezoek van ma ken." donderdag 2 november 2017 GO Jeugdvrienden vinden de Bonne Kerstens New York/Rotterdam De Amerikaanse presi dent Donald Trump wil een strengere screening van immigranten na de aanslag in New York. „We mogen niet toestaan dat Is lamitische Staat terugkeert of toegang krijgt tot ons land", aldus Trump. Dinsdag reed een 29-jarige man uit Oezbekistan met een pick-uptruck in op voetgangers. Daarbij vielen acht doden en elf gewon den. De politie vond in het voertuig een briefje waarin de dader trouw aan IS zweert. De terrorist in New York plande de aanslag lang van tevoren, zei een woord voerder van de politie gis teren. „Het ziet er naar uit dat hij de instructies van IS bijna punt voor punt heeft gevolgd." De dader kwam de Ver enigde Staten binnen op een zogenaamd diversi teitsvisum uit Oezbekistan in 2010. President Trump zei tijdens een kabinetsver gadering in het Witte Huis dit programma te willen stoppen. IAbriMw Voor maar: n r Gelegen aan de kust in kunstenaarsdorp Bergen, omringd door de Schoorlse Duinen! 2 nachten incl. ontbijt in 4* Fletcher Hotel Marijke (7,8) 1 keer een 3-gangen diner Gratis gebruik van wifi en wandel- en fietsroutes v^t'. iCZ. Aankomsten t/m maart. Betaal pas bij aankomst! 4* Kasteel Coevorden (8,0) 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt lx 3-gangen kasteelmenu Gratis wifi en parkeren 3* Fletcher De Zon, Oosterwolde (7,8) 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt lx 3-gangen diner fa Gratis wifi en parkeren Va Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Broers Ruben (I) en Mark Ha ringsma, midden Donny van SaS. FOTO SASKIA BERDENIS VAN BERLEKOM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4