Zierik in nieuw theater j, 4 Thrillermusical Thrillers zijn immens populair bij de jeugd. Een beetje angst en schrik zet de zintuigen op scherp en maakt het beleven intenser. Nieuw is de thrillermusical 'Shock', naar het boek van Mei Wallis de Vries. Wie kan de bitch aan? IJzersterke typetjes en imitaties allis de Vries is in tien jaar tijd uitge groeid tot de koningin van de jeugd thril ler. Met haar knalkorte titels ('Uitge speeld', 'Verblind', 'Fout', 'Waanzin', 'Vals', 'Verstrikt', 'Klem', 'Wreed', 'Shock', 'Kil', 'Schuld', 'Haat', 'Pijn') zet ze een sfeer neer van dreiging en noodlot. Het begint al onheilspel lend, en het duurt heel lang voor het verhaal de kant op gaat waar je voort durend op zit te hopen. Of er gebeurt iets, dat je totaal niet had zien aanko men. Topper Ondertussen heeft Mei Wallis de Vries al vijf keer de Prijs van de Jonge Jury gewonnen, voor 'Vals' (2012), 'Klem' (2014), 'Wreed' (2015), 'Shock' (2016) en 'Schuld' (2017). 'Vals' is tot nog toe de absolute topper, met vorig jaar ook nog een musical en binnen kort (2018) een film! En met 'Shock' gaat het dezelfde kant op, want daar- Emma is er niet meer bij. Zij is al maanden vermist GRIEZELEN Leuken leerzaam van is nu ook een musical gemaakt. In een aantal verhalen gebruikt de schijfster een heel eigen en aparte techniek. Ze vertelt dan de gebeurte nissen vanuit verschillende perspec tieven (moordenaar en slachtoffer zijn er zo twee). Ze laat dat duidelijk merken door bijvoorbeeld rode inkt te gebruiken. Of pagina's in wit met zwarte inkt en omgekeerd. Dat maakt, dat er heel veel vaart en span ning in het verhaal komt. Het zorgt voor veel dramatiek. Geen wonder dus dat zulke verhalen ook op het po dium of het witte doek belanden. Vier vriendinnen In 'Shock' draait het verhaal om vier vriendinnen. Eigenlijk hadden dat er vijf moeten zijn. Maar Emma is er niet meer bij. Zij is al maanden ver mist. Ze is verdwenen, na een school feest. Alleen haar fiets, haar telefoon en een jas vol bloed zijn teruggevon den. De meiden zijn in shock natuur lijk, toch proberen ze verder te gaan met hun leven. Ze plannen een va kantie om te vergeten en te herade men. Maar dat zal niet zomaar luk ken. Het lijkt wel alsof er een moor denaar achter hen aan zit. De vier vriendinnen Lilly, Bo, Ma- bel en Anouk zijn allemaal heel ver schillend van elkaar. De een is van lang leve de lol (maar intussen heel onzeker), de ander een luxepaardje, een derde is spiritueel aangelegd en snel met de beentjes van de grond, de laatste is vooral bang en heeft last van heimwee. Dus er is meer dan genoeg interac tie en spanning. Met zo'n divers ge zelschap duurt een week lang. De vriendschap wordt serieus op de proef gesteld. En er gebeuren ook vreemde en enge dingen, met ook ditmaal niet zo'n goede afloop. Op het moment dat dit wordt ge schreven, moet 'Shock' nog in pre mière gaan (Terneuzen heeft dus een vroege primeur). Hoe de musical precies zal zijn, is dus nog niet be kend. Maar er zijn toch wel een paar zekerheden. Want vorig jaar was er al de musical 'Vals'. Die was schitte rend, werd heel goed ontvangen (drie sterren of meer) en had voor het jonge publiek heel herkenbare personages. Er waren ook veel prach tige, meerstemmige liedjes, een mooi decor, strakke belichting. En zowat heel de creative crew van toen (met Fons Merkies voor regie en composi tie als belangrijkste topper) is weer dezelfde voor 'Shock'. En dat geldt ook voor de belangrijkste acteurs. Priscilla Knetemann (o.a. ook van 'SpangaS' en 'Gooische Vrouwen') en Vivian Panka hebben in 'Vals' al be wezen dat ze heel sterk kunnen zin gen. En nu is ook Britt Scholte van de partij. Bekend van drie jaar aan een stuk de hoofdrol Anouk in de tv-se- rie 'Brugklas' en vanaf vorig jaar ook te zien in 'Goede Tijden, Slechte Tij den'. Werkelijkheid Toneel en werkelijkheid hebben al tijd wel iets met elkaar. Nederland is onlangs nog eens opgeschrikt door zo'n raadselachtige en fataal afgelo pen verdwijning. Natuurlijk moet je daar wel even aan denken. Maar de emoties die een musical als deze in je aanboort, zijn toch anders. Hier is meer afwisseling in goede en slechte 'vibes', hier is meer spanning en minder angst. Toneel is eerder een beetje 'proeven' en afgaande op de voorganger ('Vals') gaat ook deze musical het thema eerder lekker vei lig maar toch wel spannend genoeg uitwerken. 5 REDENEN OM UIT TE GAAN Igj Toneel Cabaret donderdag 2 november 2017 PZ Musical om van te Willem Nijssen w 44 Is het niet vreemd om griezelen leuk te vinden? Inte gendeel. In het spookhuis of bij het bungeejumpen komen stofjes vrij als adrenaline en endorfinen. Nuttige stofjes voor als het écht gevaarlijk wordt, om dan eventuele pijn te verzachten en energie te geven (voor het gevecht of de vlucht). Maar als het eigenlijk toch wel oké is, dan kunnen die stofjes juist een prettig ge voel geven. Boven dien is er op die manier in zekere zin sprake van een innerlijk conflict en daar mee leren om gaan is ook leer zaam en belangrijk voor de ontwikke ling tot volwassene. Griezelen is dus best oké. 'Shock', thrillermusical: morgen, Scheldetheater Terneuzen, aanvang 20.00 uur en woensdag 8 novem ber, De Maagd Bergen op Zoom, aanvang 19.30 uur. Voor theatergroep Zierik in Zie- rikzee staat er een mooi week end voor de deur: zaterdag wordt hun nieuwe theater feestelijk ge opend, gevolgd door de eerste opvoering van 'De Feeks wordt getemd'. Ook de andere vier tips staan garant voor een geslaagd weekenduitje. Een jaar geleden werd het MFC in Zierikzee gesloten. Voor theatergroep Zierik was dat slecht nieuws, maar al snel was een nieuwe locatie voor een toneelzaal gevonden. De vereniging vond onderdak in de voormalige Huishoudschool aan het Jannewekken. In korte tijd werd de nieuwe ruimte door de leden omgebouwd tot een intiem theatertje met 50 stoelen. Komend weekend wordt dit nieuwe theater De Verdieping feestelijk geopend. Zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur is iedereen welkom voor een open huis. En meteen de zelfde avond start een speciale serie voorstellingen van 'De Feeks wordt getemd'. Dat is een van de bekendste kome dies van Shakespeare. De jongste, mooie en lieftallige dochter van een rijke weduwe mag pas trouwen als de oud ste, een 'feeks', aan de man is gebracht. Dus moeten de vrijers van het meisje noodge dwongen op zoek naar de zot die de oudste dochter durft temmen. 4, 9-11 en 16-18 november, Theater De Verdieping, Jannewekken 19a, Zierikzee, 20.00 uur. Max van den Burg is als cabaretier nog niet zo bekend. Toch is hij al bezig vanaf 2008, na zeven jaar ac teren. De publieksprijs van het Ca- meretten Festival zorgde voor koersverandering. 'Op een bedje van rucola' is sindsdien zijn vierde show. Originele thema's vinden is niet sim pel, maar Max' voorstellingen zijn ijzersterk als het gaat om typetjes en imitaties. Morgen, De Verwachting Ritt- hem, 20.15 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48