3 VOV en vele anderen Mendes Unplugged Alle Minions verzamelen Race door de modder Best of Bryan Adams Cd Dvd Game Cd vasthield, was het feit dat ik het werk in 1997 al eens met het Leiden En glish Choir had gezongen en dat we daar precies dezelfde problemen overwonnen." Notenkraker Secretaris Martin Ruppert van de VOV beaamt de 'valkuilen' voor de zangers. „De 'Chichester' duurt hooguit twintig minuten, maar is voor het koor een echte notenkraker. De Hebreeuwse taal werkte in eerste instantie vervreemdend. Maar nu weten we dat de muziek door de Joodse elementen begint te swingen, de voorzangers zorgen voor enkele momenten van verstilling. En rit misch is dit werk echt moeilijk. Bernstein geeft in iedere maat een ander maatschema aan. Je kunt dat alleen maar zingen als je de swing van het geheel voelt. Pim heeft dat telkens weer op iedere repetitie met zijn vingers trommelend op de piano én met zijn heupen op de bok voor- gedaan. Wij zijn telkens weer verrast door het vakmanschap van hem en hoe hij ons door die moeilijk zing bare passages loodst. Ook de a capella koren in 'The Armed Man' zijn moei lijk." Overduin vult aan: „Waar Bern stein een duidelijk eigen stijl heeft, is de muziek bij Karl Jenkins gevarieer der, met invloeden van jazz, pop en verschillende soorten wereldmuziek uit Azië, India en Afrika. Ook bij hem zijn er veel ritmewisselingen, maar deze zijn eenvoudiger te door gronden. Jenkins ligt makkelijker in het gehoor, het klinkt soms als film muziek. Ik mag dan een zilveren diri gent zijn, ik besef, ondanks die 25 jaar dirigeerervaring, dat je steeds de zelfde problemen tegenkomt bij ko ren. Alleen wist ik het voor dit con cert van tevoren." GROOTCONCERT donderdag 2 november 2017 PZ In de jaren negen tig was het tv-pro- gramma MTV Un plugged een begrip. De grootste artiesten speelden in een in tieme setting akoestische uitvoeringen van hun hits. Legendarisch zijn de opna mes van Nirvana, R.E.M. en Mariah Carey. MTV heeft het format nieuw leven inge blazen en zette singer-songwriter Shawn Mendes met een gitaar om in een theater. Shawn Mendes: MTV Unplugged ligt morgen in de winkel. Voor de liefhebbers zijn nu alle drie de Verschrik kelijke /Wee-films Despi cable Me) én de spin-off Minions verpakt in één dvd-box. Alle avonturen van de lieve schurk Gru, de weesmeisjes Margo, Edith en Agnes, de verleidelijke Lucy en de knalgele Mini- ons bij elkaar. Verschrikkelijke Ikke 3 komt deze maand ook los uit op dvd. Verschrikkelijke Ikke 4 film collectie is vanaf 8 november te koop. Spintires: Mud Runner is de spelcomputerversie van de pc-hit Spintires. Nu voor het eerst te spelen op PlayStation 4 en Xbox One. Kruip ach ter het stuur van een van de negentien beestachtige terreinvoertui gen en doorkruis extreme Siberische landschappen met enkel een kompas en kaart als hulpmiddel. m Spintires: Mud Runner is sinds deze week uit voor PS4 en Xbox One. Het is even geleden dat jarennegentigrocker Bryan Adams van zich liet horen. Hoog tijd voor een 'best of' album, moet hij hebben gedacht, mét twee gloednieuwe nummers. Ultimate verzamelt de hoogte punten uit Adams' carrière, met natuurlijk (Everything I Do) I Do It For You, Summer Of '69, All For Love en When You're Gone. Ultimate Love en Please Stay zijn de nieuwe pennenvruchten. Ultimate verschijnt morgen. Dirigent Pim Over- duin van de VOV: „Deze werken horen bij oorlog, vrede en samenwerken." FOTO'S DIRK-JAN GJELTEMA Vlissingse Oratorium Vereniging en vele anderen (zie kader rechts): zaterdag, Sint Jacobskerk Vlissin- gen, aanvang 19.30 uur. De Vlis singse Ora torium Ver- eniging (VOV) ver zorgt dit be vrijdings concert samen met de Stichting Oorlogs jaren Vlissingen en de Royal British Le gion/Holland Branch. Medewerking verlenen vocaal ensemble Can- tare uit Goes, kinder koor Hemelsblauw uit Middelburg en het Holland Symfonie Or kest. De vocale solis ten zijn Helena van Heel (mezzosopraan), Dave ten Kate (coun tertenor), Akam Hoes sein (voorzanger mos kee) en Luuc Smit (voorzanger synagoge Joodse gemeente Zeeland). Het concert begint met carillonmu- ziek van Jos Vogel en de Last Post. Daarna slaat de grootste luidklok twaalf keer (foto klok, met de tekst Eenmaal ver stomd door ruw geweld - na acht jaar in zijn eer hersteld - verkondt de toren an dermaal - de vrijheid in de klokkentaa\). Tij dens de 'Chichester Psalms' worden de tekst, oude en nieuwe foto's van Vlissingen en de synagoge in Middelburg vertoond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47