Fifa-status lonkt voor Van Dijke u RAPIDE II ma»'' 13 Hij laat niets aan het toeval over. Jo chem van Dijke bereidt zich altijd zorgvuldig op zijn wedstrijden voor. Hij kijkt filmpjes van ge speelde duels terug, integraal of in samenvatting. Ook zit hij op een app waar de arbiters van de A-lijst hun ervaringen delen. Alle pijn punten in de wedstrijden komen langs. Met de begeleidende coaches wordt ook steeds uitvoerend van gedachten gewisseld. Van Dijke ge looft in het delen van kennis. „We leren van elkaar. Ik doe er alles aan om beter te worden." Ook in de aanloop naar het duel tussen 't Knooppunt en Groene Ster nam Van Dijke alle relevante details door. Hij wist van tevoren: hier gaat wat gebeuren. „Daar doe je het voor." Het werd een spektakel stuk, na een knotsgekke slotfase eindigend in 6-6. Van Dijke bleef rustig, ook in het heetst van de strijd. Die rust, dat is misschien wel zijn handelsmerk. „Maar als het moet, sta ik er. Niemand gaat met mij sollen." Na afloop waren er van alle kanten complimenten voor de arbitrage, ook van Groene Ster dat de winst in de laatste seconde zag verdampen. Op de weg terug naar huis kreeg hij van echtgenote Iris allerlei andere details uit de wedstrijd te horen. Ze is zijn klankbord en kritisch, wijst hem op kleine puntjes. En ze vertelt over het randgebeuren, op de tri bune. In de wedstrijd zelf krijgt Van Dijke daar niets van mee. „Ik filter alles weg, ben enkel bezig met de wedstrijd zelf." Als voetballer doorliep Van Dijke zowat alle jeugd teams van Tho- lense Boys. Al op jonge leeftijd werd hij clubscheidsrechter. De Thole- naar wilde hogerop en koos al vroeg voor het fluiten in de zaal, na een bond. Na zijn eerste wedstrijdjes wist hij het: dit was zijn toekomst. „Ik was meteen verkocht." Zijn mo tivatie? „De snelheid van het spel, de techniek. Iedereen dicht op el kaar: de spelers, de scheidsrechters, het publiek. Dat maakt het zo mooi." Van Dijke maakte steeds promotie en staat sinds kort op de A-lijst, zeg maar de top tien van de beste zaal voetbalscheidsrechters van het land. Zijn eerste wedstrijd in de eredivisie floot hij samen met plaatsgenoot Ibrahim el Jilali, in middels een internationaal top- scheidsrechter. Natuurlijk was dat een mooi moment. „Daar sta je dan ineens, twee Thoolse jongens op het hoogste niveau." Kada el Jilali, de vader van Ibrahim, was zeker in zijn eerste jaren een soort van mentor. De twee kennen elkaar al heel lang. „We hebben sa men nog de Dl bij Tholense Boys getraind. We hebben een klik." Van Dijke houdt veel ballen tegelijk in de lucht. Lang floot hij ook op het Ik vind het belangrijk dat jonge talenten zich kunnen ontwikkelen veld, tot in de derde klasse. „Ik heb nog best wat leuke Zeeuwse derby's geleid." Van Dijke, accountant op een groot kantoor in Rotterdam en bijna klaar met zijn studie tot registeraccoun tant, trekt ook de kar van het coach- ingstraject voor jonge zaalvoetarbi- ters in het district Zuid. „Ik vind het belangrijk dat jonge talenten zich kunnen ontwikkelen." Hij geniet van het fluiten in de nationale top. Met zijn recente A-status worden de duels enkel maar leuker. „De echte toppers komen nu." Ondertussen is hij aangewezen voor de twee vriendschappelijke interlands met Roemenië, begin december. Het wordt zijn eerste of ficiële internationale wedstrijd. De Fifa-badge lijkt een kwestie van tijd. Eerst wacht morgenavond het duel tussen FC Marlène en Volen- dam, een echte derby. Van Dijke kijkt er naar uit. „Het belooft een mooi potje te worden." PROGRAMMA Lustrumfeest Rapide 75 jaar op zaterdag 4 november club, dat was een daverend succes met een grote opkomst en een schitterende receptie. Als bestuur hebben wij ons toen volledig gericht op de realisatie van de nieuwe velden aan de Grote Kreekweg. Vele gesprekken volg den, met de gemeente, sportwet houders en de NSF. De gemeente Hulst zijn we nog steeds dankbaar voor deze realisatie. De inzet van vele Rapide-leden bij de bouw van het clubhuis mogen we ook niet vergeten. Vele uren werden er gewerkt en het resultaat was er dan ook naar. Na vele veldjes te hebben versleten werd in juni 1982 ons hockeycomplex feestelijk in gebruik genomen. De toenma lige burgemeester, de heer Molt- hof, heeft de opening verricht." In 2010 vond de volgende grote verhuizing plaats, naar het hui dige complex aan de Wittebrug- straat in Hulst. Fassaert: „Een pro jectontwikkelaar wilde onze be staande locatie graag opko pen en wij kon den de nodige ei sen stellen aan een gloednieuw complex. Dat was een geschenk uit de hemel en leverde een win-winsituatie op voor alle partijen. Mede daardoor staat de vereniging er nu goed voor, met lage kosten, een gezonde spaarre kening en een groeiend ledenaan- Wij konden de nodige eisen stellen aan een gloednieuw complex tal van boven de vijfhonderd. Al met al genoeg reden voor een goed feestje. Gelukkig weten ze hier bij Rapide wel hoe ze dat moeten vieren." '~rr\T~T -K r w TY! ':W donderdag 2 november 2017 De carrière van zaalvoetbal- wervende brief vanuit de voetbal scheidsrechter Jochem van Dijke bevindt zich in een stroom versnelling. De 26-jarige Thole- naar floot zaterdag de topper tussen landskampioen 't Knoop punt en Groene Ster Vlissingen en mag begin december met een team van vier arbiters twee vriendschappelijke duels tussen Oranje en Roemenië in goede banen proberen te leiden. De Fifa-status lijkt voor Van Dijke een kwestie van tijd. Ben van den Aarssen Tholen -Jochem van Dijke actief bij Rapide Ruim 400 leden, oud-leden, vrijwilligers, sponsoren, ou ders van jeugdleden en trouwe supporters hebben zich aangemeld voor het lus- trumfeestfeest Rapide 75 jaar op zaterdag 4 november. Wat staat er die dag op het pro gramma? 14.00-15.30 uur: jeugdactivi- teiten met onder meer snel heidsmeter, puntenschieten, luchtkussen en pannenkoe ken eten. 15.30-16.30 uur: officiële ge deelte met vijftal speeches en de uitreiking van het eerste exemplaar van het boek 'MHC Rapide 75 jaar' aan de direc teur van de KNHB. 17.00 uur: speciale jubileum wedstrijd tussen het huidige Heren 1 en voormalige top- spelers uit 'Echte Vrienden 82' en 'Heroes Secundo'. 18.00 uur: avondprogramma met onder meer foodtrucks van Petrus Paulus en 't He melrijk. -Joep Fassaert Jochem van Dijke uit Tholen maakt snel naam als scheidsrechter in het zaalvoetbal, fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41