O) 0) O It 12 ZEELANI Bouzambou met Oranje naar Kroatië Ben Sellam verliest met Oranje onder 18 DriebanderVïnk naar hoofdtoernooi JUBILEUM HOCKEYCLUB Zaterdag viert MHC Rapide haar 75ste verjaardag. „Het is een echte familie envriendenclub", zegt Joep Fassaert (68), erelid van de Hulster club. zv: Het Nederlands zaalvoetbalteam plaatste zich niet voor het EK 2018 in Slovenië, maar werkt dit kalenderjaar wel een flink aantal mooie in terlands af. Onlangs speelde Vlissinger Saïd Bouzambou al met Oranje in China; volgende week reist de speler van eredivisionist Groene Ster en zondag-derdeklasser Terneuzen af naar Kroatië. Daar neemt de selectie van bondscoach Max Tjaden deel aan een vriend schappelijk vierlandentoernooi. Op vrijdag 10, zaterdag 11 en zondag 12 novem ber wachten respectievelijk wedstrijden tegen Kosovo (16.00 uur), Zwitserland (18.00 uur) en Montenegro (17.00 uur). Youssef Ben Sellam lijkt deelname aan de Jeugd Olympische Spelen, volgend jaar in Ar gentinië, te kunnen vergeten. De jonge doel man van Groene Ster Vlissingen en JVOZ ging gisteren in het eerste kwalificatieduel met Oranje onder 18 hard onderuit tegen Rusland. Na een 3-1-achterstand bij rust verloor het Ne derlandse jeugdteam met 7-2. Ben Sellam keepte bijna de hele wedstrijd. Enkele minu ten voor het einde werd hij gewisseld. Van daag speelt Oranje onder 18 tegen gastland Slowakije, zaterdag is Azerbeidzjan de laatste opponent bij het olympisch kwalificatietoer nooi. Alleen de poulewinnaar maakt kans op deelname aan het olympisch toernooi. Afscheid Appelloop fe _=t. Voor de tweede keer in zijn carrière heeft Mi chael Vink het hoofdtoernooi van een Grand Prix driebanden bereikt. Nadat hij de prékwa lificatie had overleefd begon de inwoner van Groede met een 22-30-nederlaag in 28 beurten tegen Fred Driessen. Daarna herstelde hij zich knap tegen thuisspeler Ruud Nieuwenburg. Vink versloeg de Hagenaar met 30-24 in slechts 27 beurten (1.111). Vink werd vervol gens op moyenne tweede in de poule (0.945 om 0.857). Morgen treft hij Dave Christiani, Raymond Groot en Therese Klompenhouwer. Sheriff begonnen wens plaats van hockey gekozen", doelt Fassaert op zijn vijf kleinkinderen. „Daarnaast is het ook een echte vriendenclub. Je hebt bijvoorbeeld de 'Echte Vrienden 82'. Dat is een groep vrienden die in 1982 samen is bij Rapide en nog altijd ieder jaar een festiviteit organiseert. Dan brengen ze bijvoor beeld een bezoek aan de Olympische Spelen. En behalve goede vriendschappen zijn er zelfs de nodige huwelijken ontstaan hier op de club", lacht Fas saert. heeft de vereni ging gedu rende zijn leven flink zien groeien. „In de jaren zeventig begon ik als pen ningmeester met 53 cent in de kas. Als je kijkt op wat voor een prachtig complex we nu spelen en hoe financieel gezond de vereni ging er voor staat, dan hebben we toch wel iets heel moois opge bouwd." De eerste wedstrijd van Rapide werd in 1943 gespeeld in een wei land van boer De Waal, waar nu de Spoorwaterstraat nabij de Moer- schansstraat is. Een jaar later (het bevrijdingsjaar voor Hulst) speelde Rapide haar eerste internationale wedstrijd tegen een Canadees le- gerelftal. Het was de eerste hockey- wedstrijd die in Nederland na de bevrijding werd gespeeld. Sinds 1958 organiseert Rapide het Reynaert-toernooi, een internatio naal hockeytoernooi waar jaarlijks ploegen uit Engeland, Duitsland, Frankrijk en België acte de présence geven. In 1967 ontstaan de eerste contacten met de familie Nott, wat leidt tot een jaarlijkse uitwisseling rond de paasdagen met het Engelse Bath. „Die uitwisselingen waren absolute hoogtepunten als ik terug kijk op de afgelopen zestig jaar bij Behalve goede vriendschappen zijn er zelfs de nodige huwelijken ontstaan Rapide", glundert Fassaert. Met weemoed denkt hij ook nog wel eens terug aan het oude com plex aan de Tabakstraat, waar de nodige uren werden versleten in het sportcafé. „In die tijd hadden we nog geen moderne communica tiemiddelen zoals nu. Dan werd in het café de wedstrijdselectie be paald en moesten we vervolgens de kaartjes nog bij de betreffende spe lers in de brievenbus doen. Dat ging natuurlijk wel eens fout", weet Fas saert zich te herinneren. In 1977 werd Fassaert verkozen tot voorzitter. „In die periode vierden we het 35-jarig bestaan van onze Wie aan Joep Fas saert senior vraagt wat zijn rol is binnen Mixed Hockeyclub Ra pide zal geduld moeten hebben om het volledige antwoord aan te horen. Fassaert begon zijn hockey- carrière als jeugdspeler op achtja rige leeftijd bij Rapide, maakte op zijn veertiende zijn debuut in het eerste team, waarin hij 25 jaar - grotendeels als aanvoerder - furore maakte. Daarna speelde hij tot zijn 56ste nog in een veteranenteam. In zijn zestigjarige carrière bij de club bekleedde hij ongeveer iedere denkbare functie, van voorzitter tot lid van de bouwcommissie, van penningmeester tot lid van de toer- nooicommissie en van wedstrijdse cretaris tot bestuurslid van de Stichting Kunstgras Rapide. Van daag de dag is de kwieke en goed lachse Fassaert nog altijd voorzitter van de stichting die sinds 1987 de velden beheert. Zijn vele activitei ten zijn om hem heen nooit onop gemerkt gebleven en het leverde Fassaert 'oeuvreprijzen' op, zoals het erelidmaatschap van Rapide en in 2011 een koninklijke onderschei ding (Lid in de Orde van Oranje Nassau). Familieclub Dat het Rapide-bloed door de aderen van Fassaert stroomt mag geen toeval heten. Vader Joost was, midden in de oorlog, in 1942 één van de oprichters van de vereni ging. Bij de doorbraak van Joep speelden vader en zoon nog sa men in het eerste team van Ra pide. Ook Joeps beide Joep junior en Jeroen, maak ten furore bij Rapide. Even als hun beide echtgenotes. De geschiedenis herhaalt zich wanneer Fassaert zijn laatste jaren als speler van het vlag genschip van Ra pide samen mag spelen met zijn oudste zoon. „Het is ook een echte fa milieclub. Voor onze familie dat nu trou- wel op, want generatie voor voetbal in donderdag 2 november 2017 ZAALVOETBAL ZAALVOETBAL 11 Rick van Dronge- len neemt op zon dag 17 december officieel afscheid van Sparta. De verdediger uit Axel werd deze zomer getransfe reerd naar het Duitse HSV. Sparta speelt die dag de derby tegen Feyenoord. Youssef Ben Sellam (rechts) ging onder uit met Oranje onder 18. foto paulten hacken BILJARTEN Shirin van Anrooij heeft gisteren de Koppen bergcross bij de nieuwelingen meisjes gewon nen. De 15-jarige veldrijdster uit Kapelle, die uitkomt voor het team van Cycling.be-Alpha- motorhomes, reed in Oudenaarde de gehele wedstrijd alleen aan de leiding. Van Anrooij fi nishte met ruim twee minuten voorsprong op de Frangaise Eloise Richir. Afgelopen weekend won Van Anrooij al de Nacht van Woerden. In de vierde divisie driebanden eindigde het duel tussen Jacobs Mannenmode 1 en Treva 2 in 2-6. Piet Koek verloor namens de thuis ploeg van Roger van Floylandt (16-25). Martin Sturm kwam net tekort tegen Onur Can (21- 25) en Joop de Fouw ging hard onderuit tegen Ronald van Geyt (14-20). Namens de thuis ploeg won alleen Giel Menheere. Hij was met 20-12 te sterk voor Raymond Peeters. In Axel wordt za terdag met de Ap pelloop de eerste wedstrijd van een trilogie georgani seerd. De deelne mers aan de lang ste afstand (14 ki lometer) starten samen met de lo pers aan de mid den- en korte af stand. De start is om 15.00 uur aan de Sportlaan in Axel. I Jeremy de Nooijer speelt vanavond met Sheriff Tiras pol het vierde duel in poule F van de Europa League. De Vlissinger treedt met de kampioen van Moldavië in Mos kou aan tegen Lo- komotiv. Na drie gelijke spelen aast Sheriff Tiraspol op de eerste zege. Al een leven lang o a zoons, Menno Kole Joep Fassaert is al zestig jaar lii van MHC Rapide. foto peter nicolai - Joep Fassert Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40