MIJN HOBBY 7 11 11 Jan Vermeule (61) uit Goes spaart postzegels. Hij is voorzitter van Filatelistenvereniging de Bevelanden en jureert regelmatig bij postzegeltentoonstellingen. f „Als basisschooljongen spaarde ik al post zegels. Maar op den duur kreeg ik meer huis werk en andere interesses en stopte ik ermee. In 1989 heb ik het weer opgepakt. In middels heb ik een behoorlijke hoeveelheid postzegels en andere poststukken. Hoeveel weet ik niet, ik ben lang geleden gestopt met tellen." „De breedte waarin je er voor jezelf plezier in vindt. Het is mooi om dingen bij elkaar te brengen en iets te ontdekken wat je nog niet wist. En je doet er heel veel contacten mee op." „Dat is verschillend. Soms een paar uur per week, maar als ik in het weekend bij een tentoonstelling jureer of een beurs bezoek duurt dat een hele dag." „Op een veiling een paar tientjes tot meer dan honderd euro voor een zeld zaam en kostbaar stuk. Dat doe ik niet vaak. Maar als het echt een ontbrekend puzzel stukje in mijn verzameling is, moet dat toch maar honderdvijftig euro kosten." „Ik ben voorzitter van Filatelistenver eniging de Bevelanden. We houden veilingen, tentoonstellingen en clubavon den. De postzegel is de verbindende schakel, maar we zijn ook geïnteresseerd in elkaar. Ons ledenaantal blijft stabiel." „Via tijdschriften, internet en gesprek ken met medeverzamelaars." „Ze vindt het een interessante hobby." „Met medeverzamelaars. Zo heb ik mijn topstuk na een zoektocht van tien jaar bemachtigd door een tip van een mede verzamelaar die wist dat ik daar naar op zoek was." „Dit radiobrieftelegram van radio Scheveningen, ontworpen door Vil mos Huszar in 1934. Daar heb ik tien jaar naar gezocht. Ik was heel blij dat ik het vond en kon toevoegen aan mijn verzameling. Het was echt een ontbrekend puzzelstukje." „Ja. Maar ze kijken er wel van op dat er zoveel mogelijkheden zijn. Zo heb ik hier zes kaders -72 bladen- met enkel post stukken van moderne architectuur en infor matie die ik daarbij heb gezocht." „Ik blijf op deze voet doorgaan." donderdag 2 november 2017 WA Een zoektocht van tien jaar Joanne Karkdijk 1 Wanneer bent u met uw hobby begon nen? 2 Wat is er zo leuk aan uw hobby? 3 Hoeveel tijd besteedt u eraan? 4 Hoeveel geld geeft u eraan uit? 5 Zit u bij een club? 6 Hoe informeert u zich over uw hobby? Wat vindt uw partner ervan? 8 Met wie deelt u uw passie? 9 Wat is uw topstuk? Verklaren mensen u wel eens voor gek? Bent u van plan om uw verzameling nog uit te breiden? Jan Vermeule: „Je doet er heel veel contacten mee op." fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39