35% C/fl>ss'ica/ (_Jihistmas lazrV" v' ma 8 CAMERAVAL UNIEK INKIJKJE IN HET LEVEN OP HET SCHOR VAN SINT-ANNALAND Paringsrituelen, schranspartijen en ochtendconcerten. Het speelt zich allemaal af op een paar vierkante centimeter in de Krabbenkreek. De 'cameraval' van Adri Clements (27) geett door middel van soms spectaculaire beelden beetje bij beetje de geheimen van het dierenleven op het schor prijs. Het is een stevige wan deling naar de came raval. Vanaf een par- keerplaatsje gaat het eerst langs het Stink- gat, een moerasachtig restant van de Krabbenkreek. Dan doemt de zeedijk op. Voordat de tocht ver dergaat over het schor, houdt Adri Clements even halt bij een kruis- scherm gemaakt van balken en groen zeil. „Dit is de telpost Schor van Sint Annaland. Vanaf deze plek heb je mooi zicht op langs trekkende vogels", legt hij uit. „In april 2015 heb ik hem, gebouwd, na toestemming van het waterschap. Op Tholen was er geen vaste plek waar regelmatig trekvogels wor den geteld en deze plaats is per fect." Niet alleen omdat veel vogels op de reis naar hun broedgebieden en winterbestemmingen bij te genwind de dijk en het schor vol gen. „Vanaf één punt zie je hier al lerlei landschappen. Zoet, zout, en brak waterbomenrijen op dijken, grasland, schorren, akkers.Elke vogelsoort vliegt tijdens de trek het liefst boven een landschap dat lijkt op z'n broedgebied." De telpost is de aanleiding voor het installeren van de cameraval, vertelt de fervente vogelaar uit De A Een visarend Heen, een Brabants dorpje enkele kilometers verderop. „Gaandeweg merkte ik op dat er veel roofVogels op het schor zitten. Ik zag vaak slecht valken en bruine en blauwe kiekendieven vliegen. In de trektijd soms zelfs grauwe en steppekiekendieven. Soms zijn ze geringd, maar het is door de grote afstand bijna onmoge lijk om zelfs met de be ste lenzen de ring af te lezen." Met het blote oog is het haast niet waar te nemen, maar vanaf de telpost zag Eenmaal thuis is het net alsof je jarig bent en een heleboel cadeautjes mag uitpakken Adri de vogels vaak neerstrijken op één van de paaltjes aan de rand van het schor. „Bij het bedrijf waar ik werk, ecologisch adviesbureau Regelink, maken we gebruik van cameravallen om dieren als wezels en hermelijnen waar te nemen in een bepaald gebied." Dat bracht hem op het idee om V* Tickets nu korting The Bach Choir Orchestra of the Netherlands onder leiding van Pieter Jan Leusink Profiteer nu van 35% vroegboekvoordeel en bestel vanaf 53,45* 0e^ó<jk- ol)^ Ga naar pzc.nl/klassiek donderdag 2 november 2017 PC Boem! Een visarend met een Joeri Wisse Sint-Annaland heeft een zeebaars aan de haak geslagen. FOTO CAMERAVAL Adri Clements bij de cameraval. Adri Clements fff Geniet in de decembermaand van een onvergetelijk kerstconcert met het beroemde Bach Choir Orchestra of the Netherlands en pianist Jan Vayne. Van tedere muziek met melancholische klanken tot kerstklassiekers van wereldberoemde componisten. Met solistische bijdragen van sopraan Olga Zinovieva en tenor Martinus Leusink weten deze musici de ware kerstgedachte aan u over te brengen. Waant u zich even in een wereld zonder zorgen in een van de historische kerken van Nederland of Concertgebouw Amsterdam. *Prijzen zijn inclusief 3,50 servicekosten Concertgebouw 5,- toeslag, inclusief consumpties en gereserveerde plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36