Politiek houdt Orioniskruit droog Middelburg geëerd in fraaie verhalen mm 6 Raadslid verwijt partij 'roddel en achterklap' Reijnierse houdt wel zijn zetel in de Vlissingse raad tot de verkiezingen in maart 2018. Hij heeft daar recht op, vindt hij, omdat hij met voor keursstemmen is gekozen, volgens Reijnierse eerder ondanks dan dankzij de PvdA. Bovendien, stelt hij, heeft de PvdA-fractie die derde zetel enkel doordat Reijnierse in 2014 aandrong op hertelling van de stemmen. Reijnierse wilde al geen nieuwe raadstermijn, zegt hij. „Hooguit werd ik lijstduwer. Reijnierse zegt zich vervreemd te voelen van de partij sinds het gedwongen af scheid van Samsom toen die het partijleiderschap verloor aan Lode- wijk Asscher. En door 'de wijze waarop de afdeling Vlissingen met mensen omgaat'. Het afscheid valt hem zwaar, zegt hij. „Ik was voor zitter in diverse afdelingen van de PvdA. Ook in Vlissingen. Maar ner gens is het zo erg als hier. Altijd ge doe, heel vervelend allemaal. Er gaan beschuldigingen rond, maar Nergens is het zo erg als hier. Altijd gedoe, heel vervelend nooit in je gezicht. Erover spreken bestaat niet. Maar mensen worden wel op roddels en achterklap afge rekend." De kritiek geldt niet zijn twee fractiegenoten Frances Oreel en Youssef Bouziani, zegt Reijnierse. „We hebben dinsdagavond harmo nieus met elkaar gesproken. Zij wil den dat ik bleef." Fractievoorzitter Frances Oreel noemt het vertrek van Reijnierse 'heel jammer'. „We waren een team. Er zijn wel eens verschillen van inzicht, maar over het alge meen vind ik dat we er goed uitko men." Reijnierse's verwijten aan de partijafdeling deelt zij niet, stelt Oreel. Het afdelingsbestuur neemt het aftreden van Reijnierse 'voor ken nisgeving' aan. Secretaris Ronald den Broeder denkt dat er in de loop van de jaren onvrede is gegroeid bij Reijnierse. „Wij hebben dit niet echt zien aankomen. De verhou dingen waren goed, ook binnen de fractie." De roddel en achterklap herkent Den Broeder niet: „Ik kan dat absoluut niet plaatsen. Ik kan me daar niets bij voorstellen. Het komt onwezenlijk over." Reijnierse nam in december 2015 de plaats in van toenmalig fractie voorzitter Barend de Lange. Die stapte plotseling op omdat hij een gebrek aan vertrouwen voelde bij zijn fractiegenoten Bouziani en Oreel. De laatste noemde dat 'zwaar aangezet'. De partijen wilden tijdens de com missievergadering vooral weten hoe het mogelijk is dat door één re kenfout de Walcherse gemeenten alleen al dit jaar 1,2 miljoen euro ex tra moeten ophoesten om ervoor te zorgen dat de uitkeringen betaald kunnen worden. „En hoe het komt dat die fout pas vele maanden later werd ontdekt", aldus Wim Steketee (LPM). Een week geleden maakten de drie Walcherse wethouders bekend dat alle controlesystemen bij Orio nis, de drie gemeenten en de ac countant faalden. Daardoor moeten de gemeenten dit jaar en in 2018 2,8 Hoe komt het dat die fout pas vele maanden later werd ontdekt? miljoen extra overmaken naar die sociale instelling. De verschillende Middelburgse fractiewoordvoerders hadden vooral technische vragen maar zwegen nog over de gevolgen die deze rekenfout moet hebben voor de politiek verantwoordelijke wet houder. Simons op zijn beurt liet duidelijk merken dat hij nog steeds woedend is over die rekenfout. En dat de organisatie nu zo wordt in gericht dat zulke fouten veel eerder worden ontdekt. Maar hij kon niet beloven dat zoiets nooit meer zal gebeuren. Hij zei ook dat het aan de directie is om maatregelen te ne men tegen de werknemers die de rekenfout maakten en faalden bij de controle. „Die fout had nooit ge maakt mogen worden." Tijdens de gemeenteraad van 13 november wordt duidelijk of frac ties vinden dat de fout consequen ties heeft voor de wethouder. „Nee, niet wéér een boek over de geschiedenis van Middelburg. En moeten we ook nog meebetalen?" De eerste sceptische reactie van het gemeentebestuur - zoals burge meester Harald Bergmann die gis teren in herinnering bracht - heeft ruim plaats gemaakt voor trots op het boek dat er nu ligt. „Een pas send boek bij dit jubeljaar. Een de gelijk en leesbaar naslagwerk." Mede betaald door de gemeente. Bergmann nam het eerste exem plaar in ontvangst van Middelburg, Gezicht van de stad. Eén van de acht auteurs, krijgshistoricus Tobias van Gent, ontdekte dat de stad liefst tien keer veroverd is. „Nou ja, waarom zou je zo'n mooie stad ook niet willen hebben", grapte hij. De echte reden is natuurlijk de strate gische ligging. „Dat zagen de Vikin gen, de Spanjaarden, de Vlamingen, de Fransen, de Duitsers." Schrijfster Nelleke Noordervliet hoopt op een vervolg. „Je moet in zo'n boek keuzes maken en dat opent de mogelijkheid voor ver volgonderzoek." Intussen heeft Middelburg iets om trots op te zijn: „De stad wordt geëerd in een gede gen boek vol fraaie verhalen. Het biedt de jarige stad meer dan het obligate bloemetje." IN DE REGIO Europees seminar Jaarlijkse verkoping Concert VOV St Jacobskerk MIJN DORP, MIJN STAD AAGTEKERKE KUNSTCADEAU donderdag 2 november 2017 WA Reijnierse weg bij PvdA Vlissingen Vlissings raadslid Rens Reij nierse is na 34 jaar uit de PvdA gestapt. Hij is boos over het wegsturen van Diederik Samsom, maar ook over de 'roddel en achterklap' in de PvdA van Vlissingen. Claudia Sondervan Vlissingen - Rens Reijnierse, raadslid De Middelburgse politieke par tijen hielden hun kruit gister avond nog droog in het debat met wethouder Chris Simons (VVD) over de nieuwe financiële problemen bij Orionis. Emile Calon Middelburg - Wim Steketee (LPM) Gisteren is het boek Middelburg. Gezicht van de stad. verschenen met een beschrijving van 800 jaar stadsgeschiedenis. Maurits Sep Middelburg MIDDELBURG In Middelburg wordt morgen een semi nar over ouderen en het digitale tijd perk gehouden. Het seminar Silver Lear ners: 'Let's get digi tal' wordt georgani seerd door de Ge meente Middelburg, CINOP Advies, Het Nationaal Ouderen- fonds en Stichting Werken en Leren. Tijdens het seminar wordt ingegaan op onderwerpen als de werking van het se- niore brein in relatie tot digitale inhoud, dementie en Spoti- fy, Virtual Reality en mixed reality. Het seminar in hotel Arneville duurt van 10.15 tot 16.30 uur. Aanmelden: niek.kaag@stich- tingwerkenenle- ren.nl of sms-en naar 06-52036078. WESTKAPELLE Vrouwenvereniging Hoop op Zegen van Westkapelle houdt zaterdag haar jaar lijkse verkoping (14.00-16.00 uur) van boeken, bloe men, handwerken tot creatieve spul len. De opbrengst is voor de Zending. De verkoop is in Westkapelle Her rijst. VLISSINGEN Het grote bevrij dingsconcert dat de Vlissingse Ora torium Vereniging (VOV) zaterdag geeft in de Sint Ja cobskerk in Vlissin gen is niet gratis, zoals gisteren abu sievelijk werd ge meld. Toegang is 20 euro. Aanvang 19.30 uur. P2 en 3 katern Uit&Thuis vandaag. VLISSINGEN Er kan nog meer bij, maakte wethouder Sem Stroosnijder gisteren duidelijk bij de verwelkoming van het nieuwste stuk buitenkunst. De Zuil van kunstenaar Cyril Lixenberg heeft Vlissingen in bruikleen van Leny Scholte en Jaap Ruurs, die een jaar geleden naar Vlissingen verhuis den. De stad kan zich geen kunst meer veroorloven, maar werkt graag mee als mensen goede objecten aanbieden. Het beeld staat in het park tegenover het ziekenhuis aan de Koudekerkseweg. foto lex de meester Gymzaal, Agatha- straat, 09.15-10.15 uur: bewegen voor 55+ BIGGEKERKE 't Klokuus, Kerk plein, 09.30-12.00 uur: inloopochtend MIDDELBURG 't Zwin 1,10.00- 12.30 uur: gratis in loopspreekuur Bud- getcoach Zeeland; Provinciehuis, Abdij 6,12.30-17.00 uur: cursus Grond en Vastgoed, privaat- en publiekrecht; Markt, 18.30-23.30 uur: project 'Water licht'; De Kruitmo- len, 19.00-22.00 uur: repair Café; Drukkery, 19.30 uur: interview met Franca Treur OOSTKAPELLE Bushalte Molen weg, 09.30 uur: start Wandeling door Manteling van Walcheren; Kantine Voetbalvereniging, Magnolialaan 33, 13.30 uur: A.V.O. Sportdorp wandel tocht over afstan den van 5 tot 10 km OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 09.00-10.00 uur: peutergym; De Ark naast de kerk, Oranjeplein 2, 14.30-16.30 uur: in loopmiddag voor ontmoeting en spel letjes VEERE Kerkstraat 6,10.00- 12.00 uur: evene ment 'Koffie Koren maat', om buurtbe woners bij elkaar te brengen VLISSINGEN Het Majoraat, Van Hogendorpweg 58A, 09.30-15.00 uur: openstelling Majoraat, verkoop tweedehands kle ding en sjoelactivi teit; De Piek, 19.00 uur: persconferen tie over het nieuwe toneelstuk 'Asse poes' van de Zeeuwse Komedie; Sint Jacobskerk, 20.00 uur: optre den Salagon Strijksextet WESTKAPELLE Polderhuis, 08.30 uur: wandeltocht 'In the footsteps of the commandos'; ZOUTELANDE Catharinakerk, 11.00 uur: herden king bevrijding Zou- telande

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34