Hendrik Groen Koffiedrinkende winkeldieven opgepakt in Oostburg Verdachte fatale steekpartij langer vast Topman ProRail: Niet remmen voor spoorloper 2 WILLEM VAN DAM geraakt Column Leuke man, die Hendrik Groen (83 jaar). Afgelopen maandag werd het tweede deel van het 'Het geheime dagboek van Hendrik Groen' uitgezonden. De tv-serie is gebaseerd op het boek 'Pogingen iets van het leven te maken' en we hebben nog acht afleveringen te gaan. Het boek heb ik destijds met veel plezier gelezen en ik ben ken nelijk niet de enige. Het staat al een paar jaar in de bestsellerlijst en er zijn er inmiddels zo'n honderd vijftigduizend van verkocht. Voor de enkeling die geen idee heeft waar het over gaat: in het dagboek vertelt Hendrik Groen (in de serie vertolkt door de acteur Kees Hulst) over de dagelijkse gang van zijn zaken in het verzor gingshuis waarin hij verblijft; over klagende oudjes, over de sleur, het geruzie over een gehaktbal, een di rectrice die met ijzeren hand de regels van het huis handhaaft en over een gezelschapje rebellerende bejaarden dat onder de vlag van Omanido (Oud Maar Niet Dood) uitstapjes maakt. Humor met een tikje tragiek. Niet iedereen kan het waarde ren. Deze week hoorde ik op de ra dio een paar mevrouwen op leef tijd vertellen, dat zij helemaal niet kunnen lachen om de serie. Zij vinden, zeiden ze op een toon alsof ze zojuist in een te zure appel hadden gebeten, dat 'Het geheime dagboek van Hendrik Groen' een volstrekt vertekend beeld geeft van de werkelijkheid: ouderen zijn helemaal niet van die klagende, mopperende en zeurende types die vanachter de sanseveria's hoofdschuddend de wereld be commentariëren, hun jan hagel zuchtend in een kopje slappe thee dopen en valsspelen bij het bin goën. De ouderen van nu zijn juist mondig, actief en monter van geest, klaagden de dames. En zo sikkeneurden en chagrijnden zij nog een poosje voort, waarmee ze perfect pasten in het beeld dat ze zo graag aan diggelen hadden wil len slaan. Dat van de humorloze oude mopperkont. En zo sikkeneurden en chagrijnden zij nog een poosje voort DESTELLING Vandaag: Rechtbank moet tik op de vingers krijgen Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters TERUGKEER FABELTJESKRANT OP TV ONZEKER Gestrand schip na weken vrijgegeven AIRrepublic in GaultMillau 2018 Vrouw Award Strandweelde VLISSINGEN Ontbijten met burgemeesters Een bedrijfsleider van een winkel aan de Veerhoeklaan meldde dins dagmiddag rond 15.30 uur dat een diefstal was gepleegd. Toen de po litie ter plaatse kwam, liet de be drijfsleider foto's zien van een van de daders. Hij vertelde dat ze waren weggerend richting het woonzorg centrum. Aan de politiemeldkamer werd gemeld dat zij in het woon zorgcentrum koffie zaten te drin ken. De agent zag hen zitten en her kende een van de mannen van de foto van de bedrijfsleider. Omdat de andere man zich niet kon legiti meren, werd het tweetal aangehou den. Het gaat om een 36-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats en een man van 40 uit het Franse Vannes. Volgens een medewerkster van het woonzorgcentrum bleef het tijdens de arrestatie 'vrij rustig'. „Maar achteraf waren wel wat men sen bang." De daders hadden enkele tassen achtergelaten. Die bleken afkomstig van andere winkels in Oostburg en bevatten vermoedelijk gestolen spullen. Rond 17.00 uur werd nog een 41-jarige man uit het Franse Pontivy aangehouden van wie het signalement overeenkwam met de verklaringen van winkelmedewer- W Het drietal wordt verdacht van plegen van meerdere diefstallen in Zeeland kers. Het drietal is voor verder on derzoek en verhoor naar het poli tiecellencomplex Torentij d in Mid delburg gebracht en ingesloten. Ze zijn gisteren verhoord. De filiaalmanager van een van de winkels in Oostburg deelde een foto in een appgroep van meerdere filiaalmanagers in Zeeland. In Ka- pelle, Kruiningen en Terneuzen werd de man op de foto herkend. De politie vermoedt daarom dat het drietal bij meer diefstallen betrok ken is geweest. De vrouw die verdacht wordt van de fatale steekpartij in Middelburg wordt twee weken langer vastge houden. Dat heeft de rechter-com- missaris gisteren besloten. De vrouw wordt verdacht van moord dan wel doodslag, stelt het Openbaar Ministerie. Ze stak zater dagavond een man neer. Hij over leefde dat niet. De verdachte en het slachtoffer woonden beiden in een beschermd wonenproject van Emergis in Mid delburg, het Hof van Sint Pieter. Daar wonen mensen die om uit eenlopende redenen niet zelfstan dig kunnen wonen. Zij kunnen 24 uur per dag en zeven dagen per week een beroep doen op een team van begeleiders. Aangekondigd De verdachte kondigde haar daad aan in een telefoontje naar de alarmcentrale 112. Zij liet daarin volgens Emergis weten dat zij de man iets ging aandoen, dat ze ging 'moorden'. De alarmcentrale belde naar Emergis maar de aanwezige begeleiders konden de steekpartij niet meer voorkomen. Ook de poli tie was snel aanwezig maar deson danks te laat. Machinisten moeten minder snel op de rem trappen als er mensen langs het spoor lopen, vindt Pro- Railbaas Pier Eringa. Spoorlopers veroorzaken nu te veel vertraging, ondanks het recordaantal boetes dat de spoorbeheerder dit jaar uit deelde. Het afremmen voor mensen die vlak langs het spoor lopen, gooit de dienstregeling ernstig in de war. „Iemand die zijn hond uitlaat, loopt daar waarschijnlijk omdat die de buurt kent. Dat soort spoorlopers verknalt punctualiteit. Elke trein die niet op snelheid kan rijden, ver stoort enorm", zegt de hoogste baas van ProRail stellig. „Het is om heel boos van te worden en dat ben ik ook." In de Tweede Kamer wordt ver bolgen gereageerd op de uitspraak van Eringa. „Punctualiteit mag nóóit voor veiligheid van mensen gaan", zegt VVD-Kamerlid Jan Middendorp. „Een boude, idiote uitspraak", vindt ook PvdA'er Gijs van Dijk. „Als je vindt dat een trein moet doordenderen met gevaar voor mensen langs het spoor en de machinist, sla je de plank volledig mis." P6 en ZEELAND2 MENEER t>E UIL IS IN OPSPRAAK N. donderdag 2 november 2017 Gisteren: Ontpoldering is de beste manier voor natuurherstel 899 stemmen VLISSINGEN Het binnenschip Helena Cora dat 12 september bij Vlissingen-Oost in problemen kwam door een schuivende lading aluminium, is onlangs pas vrijgegeven. De bergers hadden er beslag opge legd. De eigenaar uit het Gelderse Ederveen was vanwege zijn geloofs overtuiging niet verze kerd. Hij heeft alsnog alles kunnen betalen dankzij anonieme gevers. CADZAND-BAD Restaurant AIRrepublic in Cadzand van de Zeeuw se topkok Sergio Herman is opgenomen in de pres tigieuze restaurantgids GaultMillau 2018. Dat zegt Jan van Lissum, hoofdinspecteur bij de gids, tegen vakblad Mis set Horeca. AIRrepublic bestijgt de top 100 met 16 punten. Volgens Van Lissum is het restaurant 'veelbelovend'. De gids wordt maandag gepre senteerd in Utrecht. NIEUWVLIET Camping Zonneweelde in Nieuwvliet heeft een 'Vrouw Award' gewonnen met Strandweelde: de slaaphuisjes op het strand. De awards zijn een initiatief van Vrouw, de bij lage van De Telegraaf. De awards gaan naar nieuwe producten die 'het leven van de Nederlandse vrouw veraangenamen'. Strandweelde kreeg van de lezeressen de meeste stemmen in de categorie 'sport en ontspanning'. De burgemeesters van tien Zeeuwse gemeen ten ontbijten volgende week met schoolkinde ren tijdens de vijftiende editie van het Nationaal Schoolontbijt. De zoge heten burgemeesters ontbijtjes vinden op de stadhuizen plaats van 7 tot en met 10 november, in de week waarin ruim 550.000 kinderen sa men gezond ontbijten op zo'n 3.000 basisscholen. Het Jeugdcultuurfonds is dit jaar het goede doel. De politie heeft dinsdagmiddag in Oostburg drie mannen aange houden voor winkeldiefstallen. Twee van hen werden opgepakt in een woonzorgcentrum, waar ze koffie zaten te drinken. De politie vermoedt dat het drietal meer diefstallen heeft gepleegd in andere plaatsen in de provin cie. Luc Oggel Oostburg Maurits Sep Middelburg Marcia Nieuwenhuis Hanneke van Houwelingen Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2