m Haase klopt Zverev door te genieten op de baan "SS lSB»T Nederlandse veelwinnaar is ook op Koppenberg te sterk voor alle Belgen 25 Eindelijk was er dan de gewenste spanning in het zo eentonige crossseizoen. Toch won alweer Mathieu van der Poel (22). Voordeel: Vlaanderen is hem niet snel beu. mr. Uitgeput ligt Mathieu van der Poel in het platgestampte gras. Hij ziet zwart voor zijn ogen. Wanneer hij is opgestaan, vraagt hij om onder steuning. Hij tolt op zijn benen en is duizelig van de inspanning. Een half uur later zal hij zeggen dat hij zich dit seizoen nog niet zo eufo risch heeft gevoeld na een zege. „Maar dat heeft niemand kunnen zien, omdat ik volledig kapot zat." Zijn twaalfde overwinning van de veertien crosses waarin hij startte is zonder twijfel de lastigste gebleken. Een lange solo of een enorme voorsprong zit er in Ou denaarde niet in. „Maar dit is mis schien wel het mooiste. Voor de fans, maar ook voor mij", zegt hij na het spannende schouwspel tussen hem, de Belg Toon Aerts (tweede) en Lars van der Haar (derde) op en rond de befaamde Koppenberg. Gezien de gigantische dominan tie van Van der Poel dit seizoen was een echte strijd bijzonder welkom. m m Vorig jaar nog was Van der Poel in een zinderende tweestrijd verwik keld met Wout van Aert. Dat ge vecht, geregeld letterlijk schouder tegen schouder, deed de cross goed, zo was de algehele gedachte. Maar dit seizoen is alles anders. Mathieu heeft weinig harde kenmerken. Hij toont respect De Vlaamse kranten, die dagelijks berichten over het veldrijden, heb ben inmiddels werkelijk alle pro minenten gevraagd wanneer de spanning in hemelsnaam terug keert. Komt nog eens bij dat bij de vrouwen wereldkampioene Sanne Cant kwakkelt met fysieke proble men. Ook daar wint de Neder landse Maud Kaptheijns de ene na de andere cross. In Oudenaarde blijft haar teller op zes staan. Acht ste wordt ze, ruim achter Helen Wyman. „Maar zondag start ik op het EK in Tabor weer als dé favoriet. Dat weet ik zelf maar al te goed." Op lange termijn is voorspelbaar heid dodelijk voor een sport, maar voorlopig blijft het Vlaamse volk het veldrijden onverminderd trouw. De cross is cultureel erfgoed. Liever zien ze een Belg winnen, maar toch pruimen de Vlamingen Van der Poel. Kijk naar de vele Bel gen, die voor de start gebiologeerd naar hem kijken, terwijl hij zijn be nen warm trapt. Zie de weideheu- vels deze zonnige middag in Ou denaarde, bezaaid met enthousiaste liefhebbers, die ook de Nederlandse veelwinnaar hartstochtelijk toejui chen. Dat hij al jaren in Kapellen woont en spreekt met een Kem pense tongval is ongetwijfeld de grootste reden. „Toch blijft het een Hollander, maar dan wel een atypi sche", zegt Christoph Roodhoofdt, de Belgische manager van Van der Poels ploeg Beobank-Corendon. „Hij heeft weinig harde kenmer ken. Zonder dat hij er bewust mee bezig is, gooit hij nooit onnodig olie op het vuur. Hij toont respect." Een vijandige sfeer, scheldka nonnades of de beruchte beker pis blijven hem bespaard. Groenendaal en Boom werden in het verleden harder aangepakt. Van der Poel: „Ze zien mij als een halve Belg. Ik lig goed bij het publiek. Ook vandaag genoot ik juist enorm van hoe ie dereen tekeerging toen ik mijn ver snelling plaatste in de laatste ronde." PARIJS Robin Haase heeft bij het masterstoernooi van Parijs verras send de derde ronde bereikt. De Nederlandse tennisser schakelde gisteren in de Franse hoofdstad Alexander Zverev uit. Haase ver sloeg de huidige nummer vier van de wereld in drie sets: 3-6 6-2 6-2. Het was voor het eerst dat de Ne derlander van een speler uit de top-vijf won. In de derde ronde neemt de der tigjarige Hagenaar het op tegen de Argentijn Juan Martin del Potro, die de Portugees Joao Sousa in twee sets versloeg (6-2 6-2). Voor Haase was het zijn eerste overwinning op de twintigjarige Zverev. Begin dit jaar stonden beide tennissers tegenover elkaar op de Australian Open. De zege ging toen in vijf sets naar de Duit ser. In 2014 was Zverev in Ham burg in twee sets te sterk voor Haase, die de 43ste plek op de we reldranglijst inneemt. De zege van Haase was verdiend. In de eerste set liet de Nederlander tot meerdere keren na om zijn te genstander te breken. In de eerste opslaggame van Zverev kreeg Haase vier breekkansen en bij een achterstand van 5-2 nog eens twee. In de tweede set pakte Haase wel zijn eerste kans en liep hij snel uit naar 3-0. In de laatste game brak hij de service van Zverev nog eens: 6-2. De derde en beslissende set ging lang gelijkop, al won Haase zijn opslagbeurten veel overtui gender. Bij een voorsprong van 3-2 sloeg de Nederlander op de op- Ik heb de frustraties uit de eerste set van me af gespeeld slagbeurt van Zverev toe, waarmee het verzet was gebroken. „Nadat ik de frustraties uit de eerste set van me afhad gespeeld, ben ik gaan genieten van deze partij", zei Haase na afloop in een kort inter view op de baan. Zverev won dit jaar al vijf ATP- toernooien. Begin 2017 stond de jonge Duitser nog op de 24ste plaats van de wereldranglijst. Rafael Nadal zette gisteren in Pa rijs een volgende stap gezet op weg naar zijn zevende tennistitel dit jaar. De 31-jarige Spaanse ten nisser won bij het masterstoernooi in de tweede ronde van de Zuid- Koreaan Hyeon Chung. Nadal, de nummer één van de wereld, had een uur en 48 minuten nodig: 7-5 6-3. In de derde ronde stuit Nadal in de Franse hoofdstad op Pablo Cuevas. De Uruguayaan bereikte eerder al de laatste zestien door een over winning op de Spanjaard Albert Ramos-Vinolas. De zege op Hyeon Chung had ex tra waarde voor Nadal. Hij is er nu zeker van dat hij het jaar 2017 af sluit als nummer één van de we reld. In 2008,2010 en 2013 deed Nadal dat ook. donderdag 2 november 2017 GO Van der Poel kan zelfs de Vlamingen bekoren Pim Bijl Oudenaarde /]T-: v—- Mathieu van der Poel moest heel diep gaan voor de overwinning op de Koppenberg, foto cor vos -Christoph Roodhoofdt, manager Robin Haase gaf gisteren in Parijs Alexander Zverev klop. FOTOAFP - Robin Haase

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25