ZIEKENHUIS TOP 100 Zeeuwse en Brabantse advocaten zijn achterstand beu Hightech- bedrijven Beatrixziekenhuis prolongeert titel Complexe strafzaken veroorzaken veel werkdruk bij de rechtbank. Veel andere dossiers arriveren onvolledig of te laat bij het hof in Den Bosch. Walcheren Groeiende dominantie roept veel weerstand op Iff |jfg -m BBN i Uit&T De rechtbank Zeeland- West-Brabant heeft het zo druk met grote, com plexe strafzaken dat ze dossiers voor de behandeling van hoger beroepen vaak te laat of on volledig klaar heeft. Daardoor lopen veel appels flinke vertraging op bij het gerechtshof in Den Bosch. An dere, eenvoudige hogerberoepsza- ken worden noodgedwongen afge handeld zonder complete dossiers. Advocaten zijn de situatie beu. Strafrechtspecialist Henk van As- selt uit Roosendaal: „Om de haver klap ontbreken stukken en moeten we weer maanden wachten op een nieuwe zittingsdatum. Om gek van te worden." Zijn Bredase collega Erik Tho mas: „De irritaties in de rechtszaal nemen toe, bij de verdediging maar ook bij Openbaar Ministerie en het hof. Een voorzitter zei op een re cente zitting in Den Bosch dat in 8o procent van de gevallen iets aan het appeldossier schort. In andere ar rondissementen zien we ook ver traging, maar de rechtbank Breda is het stoutste jongetje van de klas, zo heb ik begrepen." De Middelburgse advocaat Joost Grootjans hoorde twee weken gele den van het hof dat het rechtbank dossier van zijn Vlissingse cliënt nog steeds niet gearriveerd is in Den Bosch, hoewel die zaak al in ja nuari is afgehandeld. „Hij verkeert dus nog vele maanden in onzeker heid." Ook advocaat Mark Dunsbergen maakte recent mee dat een belang rijk stuk ontbrak tijdens de behan deling in hoger beroep. „Mijn Goese cliënt heeft een verklaring afgelegd tijdens de behandeling door de Middelburgse rechtbank maar het proces-verbaal daarvan zat niet bij de stukken." Het gerechtshof in Den Bosch is Om de haverklap ontbreken stukken en moeten we weer maanden wachten niet blij. Volgens woordvoerster Sandra Hofsté levert de Bredase rechtbank in een 'onwenselijk aan tal zaken de strafdossiers niet en/of onvolledig aan bij het hof. Daarbij worden wettelijke termijnen over schreden. Het aanslepen kan ingrijpende gevolgen hebben, waarschuwt Hof sté. Zo moet het hof volgens haar strafkorting toepassen 'als de be handeling langer duurt dan had ge kund als de interne termijn in acht was genomen'. Straffen die lager uitvallen, zeker om die reden, lei den vaak tot onbegrip en frustratie bij nabestaanden en slachtoffers. De rechtbank Zeeland-West- Brabant bevestigt de problematiek. Ze kan geen exacte cijfers geven maar spreekt bij monde van woord voerder Freek Vlemmix van 'een behoorlijk aantal zaken' dat te laat wordt ingezonden. De rechtbank schrijft de werkachterstand op conto van het 'het toenemend aan tal grote, complexe strafzaken' dat ze de laatste tijd voor haar kiezen krijgt. 13°C Nieuwsmedia Morgen in deze krant: De Zeeuwse scores, de volledige uitkomst en de speciale bijlage van de Ziekenhuis Top 100 P16 ft <6*-; w Jggan GORINCHEM Het Rivas Beatrixziekenhuis in Gorinchem is net als vorig jaar winnaar van de Ziekenhuis Top 100. Het zieken huis deed al veel goed, maar het kon zelfs nóg beter. „Eén keer winnen was al mooi, maar de tweede keer is nog mooier", re ageert directeur ziekenhuiszorg Anja Blonk. „Deze titel danken we aan de passie en de inzet van ons personeel." Het ziekenhuis voert de lijst aan met een ongekend hoge score. Op vrijwel alle van de 36 kwali teitskenmerken die meetellen voor de lijst scoort het goed. „Ook onze patiënten worden hier blij van", zegt Robert Chabot van de medische staf. „Dat merkten we vorig jaar al. Mensen in de regio zijn trots op hun ziekenhuis." Het is voor de tweede keer in de geschiedenis van de Top 100 dat een ziekenhuis twee jaar achter elkaar wint. In 2013 en 2014 lukte dat het Albert Schweitzer Zieken huis in Dordrecht. I -c'JS Rechtbank traag met dossiers Hessel de Ree Emile Calon Middelburg -Henk van Asselt donderdag 2 november 2017 Bewolkt met af en toe zon pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 amazon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1