Ontvoering verijdeld in Turkse drugsvete I of bel ons 088 - 70 70 600 i StlP rvy EUWS 11 'Geef niet-roker drie weken vrij' Rots Australië verboden gebied Cruise van Japan naar Hong Kong Cruise van Singapore naar Italië De onderwereldvete draait in eerste instantie om een in beslag geno men partij van t.too kilogram heroïne. De douane in de haven van Antwerpen ontdekte in februari de partij die verstopt zat in een lading bakovens uit Iran. De heroïne met een straatwaarde van 34 miljoen euro was bestemd voor Nederland. De politie arresteerde mannen uit Amsterdam, Rotterdam en Amers foort. Eén van de verdachten, de 44-ja- rige Murat I. uit Rotterdam, heeft aan de politie verklaard het drugs transport te hebben getipt aan de Belgische politie. Hij beweert tegen zijn zin betrokken te zijn geraakt bij de drugsdeal, nadat hoofdverdachte Ramazan Z. (34) uit Amersfoort schulden van hem had overgeno men. Murat I., die een bedrijf had in Turkse pizza's, wordt in het milieu ook verweten een partij van 1.300 kilo cocaïne achterover te hebben gedrukt. Die partij zou afkomstig zijn uit Colombia en bestemd zijn voor een Britse criminele groepe ring. „Het lijkt erop dat I. een ge meen spelletje heeft gespeeld door zowel een partij drugs te stelen als de politie te tippen", zegt Ramazan Z.'s advocaat Sanne Schuurman. Toen Z. hoorde dat Murat I. had gestolen en gelekt, zou hij in woede zijn uitgebarsten. Vanuit de gevan genis zou hij hebben gesproken over het ontvoeren van de familie van I.. Die zou al enkele maanden op een geheim adres ondergedoken zitten. Voor de ophanden zijnde ontvoering zijn de broer van Z. en een Engelsman gearresteerd. Z. wist kennelijk niet dat justitie zijn gesprekken in de gevangenis heimelijk opnam. Daarin spreekt hij van represailles. Volgens Z. heeft 'die flikker' zijn leven en dat van zijn familie in gevaar gebracht. Ver moedelijk doelt Z. hiermee op Mu rat I.. Ook zegt Z. te vrezen voor zijn eigen leven, omdat de Colombi aanse leveranciers hem verant woordelijk houden voor de gesto len partij cocaïne. De zaak wordt vandaag in een re giezitting behandeld voor de recht bank in Rotterdam. nu v.a. 14 dagen per Costa neoRomantica nu v.a. 25 dagen per Costa Victoria Kijk voor nog méér unieke cruises op onze website! I I {ma. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) v reizen «nl donderdag 2 november 2017 GO De Nederlandse clowns Jans Koopmans (I), beter bekend als Clown Buf en Willem Hans Elbrecht, alias Clown Pluum, vermaken kinderen van een crèche in Soweto, Johannes burg. De twee maken deel uit van Africlowns die jaarlijks hun kunsten vertonen in Zuid-Afrika. fotoepa ROTTERDAM Werknemers die niet roken zouden per jaar drie weken extra vakantie moeten krijgen. Daarvoor pleit longarts Pauline Dekker. Hier mee reageert zij op een Ja pans bedrijf, dat niet-rokers zes dagen extra vrij geeft. Longarts Dekker vindt zes dagen nog weinig. „Als je het naar buiten wandelen en siga ret oproken optelt, komt dat neer op drie weken extra pauze per jaar." SYDNEY Toeristen die de we reldberoemde Australische rotsformatie Uluru willen be klimmen, hebben daarvoor nog tot 2019 de tijd. Dan gaat een klimverbod in voor de trekpleister, waar jaarlijks en kele honderdduizenden be zoekers op af komen. Dat mensen de Uluru mogen be klimmen, is een gevoelig punt voor het inheemse Anangu- volk. Dat is sinds 1985 eige naar van de rots. Het verlies van twee megapar- tijen drugs heeft een felle vete doen oplaaien in de Turks-Ne derlandse onderwereld. Een Rotterdamse familie zit onder gedoken nadat bekend werd dat er een ontvoering ophanden was. Koen Voskuil Rotterdam S cruises! Ind. vliegreis per KLM 23 kg bagage 11-daagse cruise o.b.v. volpension 1 hotelnacht in Tokyo Hong Kong Naar Japan, Taiwan Hong Kong Incl. heenvlucht per KLM 23 kg bagage 22-daagse cruise o.b.v. volpension iZ 2 hotelnachten in Singapore O.a. Maleisië, Sri Lanka, India, Oman Italië ecchia uezkanaal (doortocht) Kagoshima angalore Penan Colombo' Kuala Lump Singa Keelung Ishigaki Hualien Hong K Vaar mee met deze bijzondere 14-daagse cruise door Oost-Azië! Op 25 ianuari vliegt u per KLM naar Tokyo, waar na een hotelovernachting de droomcruise met het 4* schip Costa neoRomantica begint! De cruise start rustig met een bezoek aan Hong Kong waar u ook één nacht verblijft. Tijdens deze bijzondere reis geniet u van o.a. de mystieke tempels in Osaka, het 'Napels van het Oosten' Kagoshima en de witte stranden van Ishigaki. Ook het Japanse Naha en het Taiwanese Keelung worden door u bezocht. Dit zijn echt de allerlaatste plaatsen, dus wacht niet te lang! U boekt deze unieke cruise nu al v.a. slechts €1499. Op op! Alléén vertrek 25 januari Binnenhut Classic Buitenhut Classic v.a. 1499 v.a. 1624 Balkonhut Classic VOL zie stipreizen.nl/crcthb V, Op 21 februari heeft u de kans om mee te varen met het 3*+ schip Costa Victoria! Vanuit Amsterdam vliegt u per KLM non-stop naar Singapore. Na twee overnachtingen scheept u in voor deze cruise naar Italië. Ontdek in Singapore de contrasten tussen de hightech attracties en authentieke bezienswaardigheden. Daarna varen we o.a. naar Kuala Lumpur, Colombo en Mangalore. De Arabische sferen proeft u in Oman waarna u via het Suezkanaal richting Europa vaart en Kreta en Rome aandoet. In Savona eindigt deze geweldige cruise vanwaar u terug vliegt naar Amsterdam. U boekt deze reis nu v.a. slechts €1924. Grijp snel deze kans en vaar met ons mee! Alléén vertrek 21 februari Binnenhut Classic Binnenhut Premium VOL v.a. 1924 Buitenhut Classic Buitenhut Premium v.a. 2049 VOL zie stipreizen.nl/crcsvb Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie. AFRICLOWNS De partij drugs die in Antwerpen werd ontdekt, foto politie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11