OPGESLOTEN ONSCHULDIG Middelbare scholen eisen300min De kabinetsplannen voor vernieuwing van het onderwijs op middelbare scholen zijn een lege huls. Dat constateert de VO-raad. #MeToo Discussie wordt steeds onoverzichtelijker i De VO-raad, de vereniging van scholen in het middelbaar onderwijs, levert harde kri tiek op het besluit om geen geld te reserve ren voor het terugbrengen van het aantal lesuren. De raad heeft de Tweede Kamer een brief gestuurd, waarin ze oproept als nog 300 miljoen euro vrij te maken voor middelbare scholen. Het nieuwe kabinet zet in op verbetering van de onderwijskwaliteit. De docenten moeten leerlingen meer op hun eigen ni veau lesgeven, oog hebben voor hun talen ten, werken aan een goed gebruik van digi tale middelen en vernieuwing van het cur riculum (de onderwijsinhoud). „Veel do centen zeggen daarover: leuk, maar waar haal ik de tijd vandaan", reageert voorzitter Paul Rosenmöller. Tegenover alle wensen staat namelijk geen cent. Rosenmöller: „Al die mooie woorden krijgen nu geen vertaling in de fi- Minister krijgt echt geen slapeloze nachten van het bedrag dat we vragen nanciële paragraaf. Terwijl de minister van Financiën echt geen slapeloze nachten zal krijgen van het bedrag dat we vragen." Voor de gevraagde 300 miljoen euro kunnen le raren wekelijks twee uur minder gaan wer ken. Met de 25 uur die een fulltime docent voor de klas staat, voeren Nederlandse lera ren de internationale lijstjes aan. De VO- raad vindt dat ze maximaal 23 uur les moe ten geven, zodat ze meer tijd overhouden om aan de kwaliteit van het onderwijs te werken. Als de leraren geen extra tijd krij gen, zal dat leiden tot stilstand in het voort gezet onderwijs, waarschuwt Rosenmöl ler. De VO-raad noemt het teleurstellend dat er in het regeerakkoord geen letter staat over het aantal lesuren. Het verminderen van het aantal lesuren stond in diverse ver kiezingsprogramma's. Bovendien werd vo rig jaar zomer een motie aangenomen, van onder andere de huidige regeringspartij D66 en gesteund door de Christenunie, waarin nota bene een 20-urige werkweek is bepleit. D66-Kamerlid Paul van Meenen stelt dat er niet per se geld nodig is om het aantal les uren te verminderen. „Ik vind dat we ook moeten kijken naar het aantal lesuren van de leerlingen. Dat is ook heel hoog in ver gelijking met andere landen," zegt hij. Ook wijst het Kamerlid op de besteding van het geld dat de scholen nu krijgen. Van Mee nen: „Ouders en leerlingen krijgen daar over meer zeggenschap. Misschien vinden zij dat er andere prioriteiten moeten ko men." Inmiddels roeren ook docenten zich. Met VO in Actie slaan ze de handen ineen om te strijden voor minder lesuren. „Dit is echt iets voor mij", dacht Jacco Mantel uit Oud- Vossemeer, toen hij vorig jaar het eerste seizoen van het tv-programma Het Instituut zag. Dit jaar is hij zelf een van de 100 mensen, onder wie nog twee Zeeuwen, die een week lang werden opgesloten en allerlei experimenten ondergingen. Nieuwsmedia Geld Goed Goede hifi hoeft niet duur te zijn P7T/M9 Vernieuwing onderwijs oogst kritiek Ellen van Gaaien Utrecht/Den Haag —Paul Rosenmöller, VO-raad woensdag 1 november 2017 Bewolkt en in de loop van de dag kans 14°C op wat zon pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 FOTO SANDRA DE WITTE ZEELAND 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1