Jt Oud-minister Kamp aan de slag in de zorg 7 Apple iPhone 6 EERSTE BOEK HOOGBEGAAFD I*l& Tom de Boevere (4) is misschien wel de jongste schrijver van het land. Bijna elke dag verstuurt hij exemplaren van Gewoon Tom.,, Ik heb een bedrijf." Tom (4) is een energiek en nieuwsgierig ventje. Hij is constant op ont dekkingspad. Stilzitten kan hij niet. Dat is vol gens Tom niet zo gek: er woont een supersnel renpaard in zijn hoofd. „Die gaat 80 kilometer per uur. Veel sneller dan andere. Die gaan maar 30." Een halfjaar gele den vroeg hij zijn moeder Noor Veijgen (36): 'Mam, wil je mij hel pen met een boek?' Het werd Ge woon Tom en gaat over Tom en over zijn hoogbegaafdheid. Veijgen: „Tom tekende steeds een paard. Ik vroeg hem waarom? Hij zei dat het een renpaard is waardoor hij alles snel leert en be grijpt. Hij vindt het moeilijk om te praten over de beperkingen die zijn hoogbegaafdheid met zich meebrengt. Hij zit in groep één, maar kan al lezen en schrijven. Door te tekenen kan hij zijn gevoel kwijt." Het paard staat symbool voor hoe Tom zich op school en met leeftijdsgenoten voelt. In zijn boek staat een tekening van het paard dat is opgesloten in een vrachtwa gen die door Tom wordt bestuurd. Tom tekende gedetailleerd de ban den van de vrachtwagen, gras sprieten, hoeven van het paard en het weer: onweer. In Toms hand schrift staat geschreven 'Paart van Tom'. „Ik weet nu wel dat het met een d is, hoor", fluistert hij. „Tom stopt zijn paard in de vrachtwagen als hij zichzelf moet afremmen." Veijgen slaat de blad zijde om. „En dit tekent hij op school." Een paar krassen met een potlood. „Pas toen wij dat zagen viel alles voor ons op z'n plek. Hij past zich op school aan, omdat hij denkt dat dat van hem wordt ver wacht." Tom pakt de tablet en zet een liedje op. Geen kindermuziek, nee, André Hazes Jr. „Dat heeft, denken we, te maken met de emo tie in de stemmen. Nick en Simon doen het ook goed", zegt zijn moe der. Muziek kan Tom tot tranen beroeren, maar hij schaamt zich daarvoor en zegt tegen iedereen dat hij muziek stom vindt. „Het is lastig om Tom in gesprek te zien met leeftijdsgenoten. Hij vertelt hun wat hem bezighoudt en zij halen hun schouders op en kijken hem met een blik aan van: huh, waar heb je het over?" Vanwege het gebrek aan herkenning bij an deren vroeg Tom zijn moeder of er boeken zijn over kinderen zoals hij. „We kwamen erachter dat er wel boeken zijn, maar voor tieners. Tijdens het maken van dit boek - ik heb ook tekeningen gemaakt, maar die moest ik aan Tom voor leggen - kreeg ik een kijkje in zijn keuken. Hij liet me zien hoe vaak hij zijn renpaard verstopt." Ondernemer Tom verdiept zich nu in het on dernemerschap. Hij weet hoeveel het kost om zijn boek te verzen den, kijkt op internet filmpjes over ondernemen en gaat binnenkort met zijn moeder naar de starters dag van de Kamer van Koophan del. „Want ik ben een onderne mer. Ik heb een bedrijf." Bijna da gelijks levert Tom weer een stapel boeken af bij de postbalie in de su permarkt voor verzending naar zijn lezers. Dat zijn niet alleen fa milieleden. Ook via zijn eigen fa- cebookpagina verkoopt hij tiental len boeken. Bij de postbalie ken nen ze Tom dus wel. Veijgen: „Dan zeggen ze: 'Zo jongen, de zaken gaan goed, hè'. Hij knikt dan trots." Kamp is een van de eerste voorma lig bewindspersonen die na de be ëdiging van het nieuwe kabinet een andere functie accepteert. Hij was de laatste jaren naast minister van Economische Zaken ook mi nister van VROM, Defensie en So ciale Zaken. De overstap naar de zorg vindt Kamp geen vreemde. „Ik denk met de kennis en ervaring die ik in 39 jaar werken voor de publieke zaak heb opgedaan, een nuttige rol in de zorgsector te kunnen vervullen. Daar wil ik mij graag de komende jaren samen met de zorgprofessio nals voor inzetten. Daarnaast vind ik het leuk te switchen van be leidsveld en ik wilde nog aan de slag in het onderwijs of de zorg." Pensioen Het is, mocht hij benoemd worden als voorzitter van ActiZ, dus het zorgveld geworden. Kamp: „Daarin zal ik de komende jaren werkzaam zijn. Al bereik ik binnen afzienbare tijd de pensioenleeftijd en zal ik mijn werkzaamheden op een iets lager pitje zetten. Toch ga ik enkele zorgfuncties accepteren en daarvan is dit de grootste. Het gaat om een betaalde, parttime be trekking." Kamp wil, zolang zijn benoe ming nog niet rond is, niet inhou delijk spreken over de ontwikke lingen in de zorg, en dan vooral de ouderenzorg. De nieuwe regering reserveerde in het regeerakkoord op den duur 2,1 miljard euro extra voor goede verpleegzorg. Dat geld is nodig om extra personeel te kunnen aantrekken. ActiZ is nauw betrokken bij de organisaties die met goede plannen aanspraak kunnen maken op de centen. De SP reageert vol onbegrip op het voornemen van het ActiZ-be- stuur om Kamp aan te stellen als voorzitter. Kamerlid Lilian Marij- nissen: „Actiz noemt zichzelf de 'organisatie van zorgonderne mers'. Daar past een VVD'er bij, denken ze daar kennelijk. Onder nemers? Ze opereren gewoon met ons geld hoor! Zorgbestuurders hebben maar één taak: zorgen dat mensen de zorg krijgen die nodig is en dat de zorgmedewerkers daar de ruimte voor hebben." 'Wrang' Kamp was minister in het kabinet- Rutte II en is hiermee volgens de socialisten medeverantwoordelijk voor de massaontslagen in de zorg. „De afgelopen periode verlo ren 77.000 mensen hun baan. Ik vind het voor zorgmedewerkers erg wrang dat uitgerekend een kopstuk uit het kabinet dat hier voor verantwoordelijk is, nu het gezicht wordt van de zorgorgani saties." Kamp is de eerste oud-minister die na het aantreden van het nieuwe kabinet vorige week al weer onder dak is. Van oud-staats secretaris Jetta Klijnsma (Sociale Zaken en Werkgelegenheid, PvdA) is bekend dat Drenthe haar wil als commissaris van de Koning. Mar- tijn van Dam (PvdA) stapte zelfs al in september op als staatssecreta ris van Economische Zaken, om plaats te nemen in de raad van be stuur van de NPO. 1 GB DATA 4,00 P/MND 100 MINUTEN/SMS 3,00 P/MND TOESTELKREDIET f 15,00 P/MND Ben' Tlil.l:2 kpn vod*.„ 5" Let op! Geld lenen kost geld 0^" dinsdag 31 oktober 2017 GO Tom en het renpaard in zijn hoofd Rachel van Kommer Amersfoort Tom heeft door zijn boek de smaak van het ondernemen te pak ken. Hij wil met zijn moeder naar een startersdag. fotoceeswouda VVD'er Henk Kamp (65) is gis teren voorgedragen als voorzit ter van de branchevereniging voor zorgondernemers, ActiZ. Dat zal niet zijn enige baan in de zorg worden, zegt de oud minister. Edwin van der Aa Navin Bhagwat Den Haag Oud-minister Henk Kamp. FOTO ANP Geheugen éénmalig bijbetalen €0 Jk. Totale toestelkosten Eenmalige bijbetaling Totaal kredietbedrag Termijn bedrag Duur overeenkomst Vaste debetrentevoet 360,00 €0,00 360,00 15,00 24 maanden 0% De standaard informatie over krediet ontvangt u tijdens het bestelproces in de winkel. Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 7a Rotterdam Lijnbaan 51 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 4! 55(1I Vlissingen Walstraat 99 Waalwijk Stationsstraat 47a Barendrecht Middenbaan 27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7