Terneuzense verdachte mag naar opvang Leger des Heils Bewoners bundelen krachten in stichting ,1 november Gedeelte Lange afgesloten 6 Dat omwonenden van Plan Perkpolder van de ophoging gruwelen, is bekend. Ze vormen nu samen een stichting en zijn bereid juridisch de strijd aan te gaan als dat nodig is. zv Bewoners van Perkpolder hebben zich verenigd in de stichting Schone Polder. Ze rillen van de plannen de westelijke Perkpolder op te hogen met 5,5 miljoen kuub industrieklasse i-grond (licht tot matig verontreinigd), die nodig is voor de aanleg van de golfbaan. „Een gebied van honderd hectare acht tot achttien meter ophogen is megalomaan", zegt bestuurslid Charles Heiszier. Samen met vrouw Ingrid, Marnix Verbrugge, Monique Aerssens en Frank van Tatenhove vormt hij het bestuur van de nieuwe stichting. Die zag het levenslicht na een bij eenkomst voor omwonenden van Plan Perkpolder. Recreatiewoningen Volgens dat plan wordt de 'dode hoek' die is ontstaan door het weg vallen van de boot naar Kruiningen opgefleurd met onder meer recrea tiewoningen, een golfbaan en een jachthaven. De omwonenden gru welen echter van de voorziene in vulling daarvan. Die is volgens hen in strijd is met het bestemmings plan. Ze vrezen nog steeds dat de industrieklasse t-grond zorgt voor verontreiniging van het grond- en oppervlaktewater en de bodem. Wethouder Frank van Driessche heeft meermaals aangegeven dat de grond getoetst zal worden. Hij he kelt bovendien het negatieve beeld dat wordt geschetst. Schone Polder sluit niet uit dat het in de toekomst naar de Raad van State stapt. Bijvoorbeeld tegen het afgeven van een watervergun ning. „Dan gaan we alles uit de kast halen. De waterkwaliteit mag niet achteruitgaan", is Heiszier stellig. De pakweg zeventig sympathisan ten van de stichting hebben al aan- De waterkwaliteit mag niet achteruitgaan gegeven de stichting te steunen als de strijd juridisch wordt. Daar zal wel geld voor nodig zijn en daarom opent de stichting snel een reke ningnummer voor donaties. Zo ver is het nog niet. Het kan echter zomaar gebeuren, zodra de stichting vindt dat haar speerpun ten in het gevaar komen. Haar focus ligt op het herstel, behoud en de be scherming van het milieu, het landschap, de kwaliteit van de leef omgeving, de bereikbaarheid en communicatie naar omwonenden. „Niet alleen voor de Perkpolder en andere polders, ook voor de Wes- terschelde en het strandje", zegt Heiszier, tevens uitbater van Cam ping Perkpolder. Hij en medebe stuursleden willen zoveel mogelijk praten met bewoners, bestuurders en landelijke hulporganisaties. De Zeeuwse Milieufederatie (ZMf) schaart zich vierkant achter de stichting. Toerisme Vanavond zou voor Schone Polder een uitgelezen mogelijkheid zijn geweest om voor het eerst naar buiten te treden, tijdens een bij eenkomst over kleinschalig toe risme in de Scheldedorpen Osse- nisse, Perkpolder, Walsoorden, Paal en Emmadorp. De vergade ring is in Hotel van Leuven in Kloosterzande en begint om 19.00 uur. De stichting komt echter niet. Heiszier: „Waarom zouden we daar over spreken over kleinscha lig toerisme als dat in Perkpolder verdwijnt? De gemeente Hulst is nog de enige kartrekker van Plan Perkpolder. De provincie maakte voor de zomer bekend er uit te zullen stappen. Zodra dat officieel gebeurd is, zei wethouder Van Driessche vorige week, kunnen de koopcontracten voor afname van de grond en de koopontwikkel- overeenkomst getekend worden. M. wordt verdacht van een serie misdrijven. Zo zou hij op 23 mei van dit jaar hebben ingebroken in een woning in Terneuzen. Daar maakte hij onder meer een tele foon buit. Een kleine maand later werd hij betrapt in een supermarkt in Terneuzen toen hij 'vergeten was' een blikje Bacardi Rum af te rekenen. En diezelfde dag zou hij ook kratten Jupiler hebben geslo ten uit een Terneuzense tuin om ze vervolgens in te leveren voor het statiegeld. Ook zou hij gepro beerd hebben om in een andere woning in te breken. Wat Van der Hofstede betreft verdwijnt de Terneuzenaar voor twee jaar in een inrichting voor veelplegers. „Dan heeft de samen leving twee jaar lang geen last van hem." De verdachte heeft al twee keer twee jaar in een dergelijke inrich ting gezeten. Die inrichtingen zijn jaren geleden opgezet om veelple gers te helpen een nieuw leven op te bouwen, zodat ze niet meer in herhaling vallen. Van der Hofstede gelooft echter niet dat resocialisa tie nog haalbaar is bij deze Terneu zenaar. „Maar opname in een in richting houdt wel in dat de sa menleving twee jaar lang gevrij waard is van zijn strafbare feiten." Advocate Carla Matze wees erop dat haar cliënt zijn leven aan het beteren is. Volgens haar heeft hij daarbij wel hulp nodig. Ze pleitte voor directe opname in de opvang van het Leger des Heils in Vogel waarde waar hij begeleiding kan krijgen. Ze vroeg ook aan de recht bank hem direct te schorsen en te plaatsen bij die opvang. De recht bank ging mee in dat verzoek en besliste dat de man vanaf vandaag in Vogelwaarde wordt geplaatst in Hoeve La Salette. IN DE REGIO Fotoclub Dow exposeert Thema-avond met Alie Hoek- van Kooten MIJN DORP, MIJN STAD AARDENBURG dinsdag 31 oktober 2017 Schone Polder in actie voor milieu Bob Maes Perkpolder - Charles Heiszier, bestuurslid stichting Schone Polder Met een plof liet officier van jus titie Gunnar van der Hofstede een pak papier op zijn werkblad vallen tijdens de strafzaak tegen Terneuzenaar V.M. (54). „Dit is zijn strafblad. Zo duimendik maak je het niet vaak mee", zei hij tegen de Middelburgse rech ters. Emile Calon Middelburg Uitspraak 13 november. TERNEUZEN Fotoclub Dow ex poseert van vrijdag tot en met zondag. De leden van de fo toclub laten in hun jaarlijkse tentoon stelling werken zien met spel, dark sculptures en ver borgen naakt als thema's. Naast de foto's zijn er audio visuele presentaties van Jacques Sar- neel en Wim van Doeselaar te zien. De expositie is vrij dag van 19.00 tot 22.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur en zondag van 10.00 tot 17.00 uur te zien in het ge bouw van de perso neelsvereniging van Dow, aan Vliegende Vaart 10 in Terneu zen. ZAAMSLAG Arts en schrijfster Alie Hoek-van Koo ten is donderdag als spreekster te gast bij de Werk groep Christen Vrouwen Zeeuws- Vlaanderen. In het thema 'Omgaan met elkaar...over communicatie ge sproken' vertelt ze over communiceren in het algemeen, het verschil in com municeren tussen mannen en vrou wen, psychiatrische aandoeningen en communiceren in het licht van de bij bel. Hoek is relatie- deskundige en werkzaam bij de landelijke stichting Eleos, specialist in geestelijke gezond heidszorg. De le zing begint om 19.45 uur en wordt gehouden in De Rank aan Zaag- straat 2 in Zaam- slag. Toegang is gratis. BRESKENS Wie voor de laatste keer over de Langeweg van Breskens naar Groede wil rijden, krijgt vandaag nog de kans. Vanaf de kruising met de Nieuwe Slikkenburgseweg wordt de Langeweg vanaf morgen voorgoed afgesloten voor door gaand verkeer wegens de aanleg van natuurgebied Waterdu- nen. Voor inwoners van Breskens is dat niet ideaal, auto's moeten omrijden via Boerenhol en fietsers over het nieuwe fietspad dat rond Waterdunen ligt. Zo lang het kan, maken automobilisten er nog dankbaar gebruik van, ook gisteren reed er een onophoudelijke stroom auto's, fotoboaztimmermans Kaaiplein, 8.00- 12.00 uur: Week markt; AXEL De Halle, 10.00 uur: Wandelen; 15.00 uur: Koersbal; 't Kasteeltje, 13.30 uur: Creatief; Gre- goriuscentrum, 13.30 uur: Biljarten, jokeren, vrij kaarten; BIERVLIET Dorpshuis, 19.30 uur: Vragen halfuur tje dorpsraad; HEIKANT Brasserie Du Com merce, 13.30 uur: Kaarten; HOEK De Lovenhoek, 13.30 uur: Kaarten; HULST De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Prijskaarten; De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwer ken; 14.00 uur: Schildersclub; De Serre, 10.00 uur: Kaartjes maken; Zoutestraat 28, 19.30 uur: Bingo; KLOOSTERZANDE Antonius, 9.30 uur: Bibliotheek, 14.00 uur: Sjoelen, kaar ten, creaclub; De Binnendeur, 13.00 uur: Biljarten; SAS VAN GENT Keizer Karelplein, 8.30-15.00 uur: Weekmarkt; De Statie, 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Koersbal, kaarten; SINT JANSTEEN De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Sjoelen; 14.00 uur: Jeu de boules; 19.30 uur: Open bare jaarvergade ring dorpsraad; SLUISKIL Het Meulengat, 10.00 uur: Wande len actieve senio ren; 13.30 uur: Kaarten; TERNEUZEN De Veste, 12.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Bridge, handwer ken, soos; De Hoeve, 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Hobbyclub; VOGELWAARDE 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; Dorpscentrum, 12.30-15.30 uur: Weekmarkt; WESTDORPE De Kirke, 13.00 uur: Koersbal; 19.00 uur: Stijldansen, latino dansen. LAATSTE KEER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 76