O O) 0) O 12 ZEELANI Boere oefent met Twente in Duitsland Tieleman met ADO aan kop in eredivisie Paola van Gilst versloeg in Etten- Leur niet alleen alle andere vrouwen, maar ook een man op een fiets. FC Twente-spits Tom Boere (Terneuzen) speelt volgende week donderdag met de nieuwe trainer Gertjan Verbeek een oefen wedstrijd tegen VfL Wolfsburg. Het duel wordt in Duitsland gespeeld en begint om 13.00 uur. Verbeek, die zondag werd aange steld als opvolger van René Hake, debuteert komende zondag al als coach van de Ensche- dese club. Dat gebeurt in Eindhoven tegen koploper PSV. Verbeek was tot voor kort zelf actiefin Duitsland, bij VfL Bochum. Dat speelt in de tweede Bundesliga. Bij Wolfsburg spelen de Nederlanders Paul Verhaegh en Riechedly Bazoer. Ook Jeffrey Bruma staat er onder contract, maar is geblesseerd. Sharona Tieleman uit Terneuzen is met ADO Den Haag uitstekend begonnen aan het voet balseizoen. Met haar club deelt ze na vijf speelronden de koppositie met Ajax. Beide ploegen verzamelden in vijf duels elf punten. Zondag versloegen de voetbalsters in het groen-geel van ADO PSV in Den Haag met 2-1. Aniek Nouwen zorgde al in de achtste minuut voor een voorsprong voor de bezoeksters, maar die werd door Victoria Pelova (straf schop) en Romy Speelman omgebogen naar een 2-1-eindstand. Tieleman stond de gehele wedstrijd binnen de lijnen. De Nooijer De Bruijn MARATHON BRABANT ZEEUWS SUCCES Paola van Gilst beleefde een zondag om van te dromen. De atlete uit Goes ging met een aan tal kompanen van start in de Marathon Brabant en geza menlijk hadden ze maar één doel: een tijd van drie uur en tien minu ten lopen. Dat lukte. En als klap op de vuurpijl leverde haar dat ook nog eens de zege bij de vrouwen op in Etten-Leur. Daags na haar eerste marathon zege is Van Gilst nog door het dolle heen. Niet per se omdat ze de snel ste vrouw was. „Dat was een mooi extraatje", zegt ze. „Ik ben vooral trots dat het iedereen is gelukt ons doel te behalen. We zijn allemaal binnen dertig seconden van elkaar gefinisht, kwamen net niet hand in hand over de finish." Met Patrick van Iersel, Berry Si- monse en haas Frank Houweling - allemaal actief bij AV'56 in Goes - had Van Gilst afgesproken in Etten- Leur voor de drie uur en tien minu ten te gaan. „Daar hebben we alles op afgestemd. Trainingen bijvoor beeld", legt de atlete uit. Maar de strijd die ze in de Marathon Brabant voerde, was er niet alleen één tegen de klok. Ze moest ook afrekenen met een streng jurylid. „Ineens kwam er een man naast ons fietsen, met gestrekte arm", haalt de Goe- senaar zich voor de geest. „Hij hield een gele kaart voor mijn neus, gaf me een waarschuwing." Haas Houweling spurtte achter het jurylid aan om verhaal te halen. „Ergens onderweg had ik een be kertje of spons aangepakt. Wat het precies was, weet ik niet eens meer", legt Van Gilst uit. „Daar kreeg ik een waarschuwing voor. Ik was de eerste vrouw en die mag ANDERE ZEEUWEN niet geholpen worden. Een beetje water zag hij blijkbaar als hulp." Verbouwereerd vervolgde ze haar weg over de Brabantse wegen. „Zoiets had ik nog nooit gezien, ook niet op tv. Ik wist überhaupt niet dat er in de marathonwereld gele kaarten bestonden", zegt de goed lachse atlete. „Het ging ook niet om de wereldtitel of zo. Ik ben maar een recreant. Als ik win krijg ik een bosje bloemen en een bokaaltje." Het voorval, dat in het begin van de race plaatsvond, hield haar ver volgens de hele wedstrijd bezig. De man op de fiets bleef constant bij haar in de buurt, stelde zich verdekt op en maakte veel notities. „Dat gaf allesbehalve een prettig gevoel", geeft ze aan. „Ik voelde me echt in de gaten gehouden en was daarom bang om fouten te maken." Inmiddels kan Van Gilst er wel om lachen, maar tijdens de wed strijd zelf zorgde het jurylid voor de nodige onrust. „Ik dacht: straks word ik nog uit de uitslag gehaald of krijg ik een tijdstraf." En dat laatste Het ging ook niet om de wereldtitel of zo. als ik win krijg ik een bosje bloemen en een bokaaltje zou desastreus zijn, met die drie uur en tien minuten in het achter hoofd. „Toen ben ik gaan lopen met het idee: dan maar voor mezelf. Jammer als ik eruit word gehaald, maar dan weet ik zeifin ieder geval dat het me gelukt is." Zo ver kwam het dus gelukkig niet. Van Gilst was het sluwe jury lid te slim af, gaf hem geen reden om haar te straffen en sloeg een dubbelslag. Winnen in 3.10.28 uur; alles klopte. „Fantastisch!", roept ze een dag later nogmaals. Al relati veert ze haar overwinning wel. „Echte tegenstand van andere vrouwen was er niet." Maar de andere vrouwen waren dan ook wel Van Gilsts minste pro bleem in Etten-Leur. Haar grootste tegenstanders waren de klok en het strenge jurylid op de fiets. En ook die gaf ze geen schijn van kans. Verhage vierde, De Kok wint 10 km dinsdag 31 oktober 2017 Gertjan Verbeek (midden) stond gisteren voor het eerst voor de groep bij FC Twente. FOTO ANP/VINCENT JANNINK VOETBAL Sharona Tieleman won met ADO Den Haag met 2-1 van PSV. foto peter looijen VOETBAL Al sneller dan verwacht krijgen de voetbal lers van I Jzendijke de kans zich te revanche ren voor de 3-0-nederlaag van vorige week bij Vivoo, een resultaat dat de Brabanders de eer ste punten van dit seizoen opleverde. Op 12 november staat de return al op het pro gramma. Deze wedstrijd stond oorspronkelijk gepland voor 25 maart 2018, maar in dat weekend viert IJzendijke haar honderdjarig be staan. De bekerwedstrijd tegen Terneuzen wordt hierdoor op dinsdag 14 november afge werkt. Bekijk op PZC.nl/sport het Doelpuntenfes- tival, met doelpunten van onder anderen Zinho Chergui, Said Bouzambou en Arvin de Witte. SD Bradley de Nooijer (Oost-Souburg) had gisteravond een groot aandeel in de 0-4-zege van FC Viitorul Constanta bij Di- namo Bucuresti. De linksback van de Roemeense ploeg verzorgde de assist bij de 0- 2 en stond met een schot op doel aan de basis van de 0-4. It Na zijn voortreffe lijke prestaties in het wereldbeker toernooi van La Baule heeft Jean Paul de Bruijn uit Hulst een sprong gemaakt op de wereldranking. Voor aanvang van het toernooi stond de Hulsterse bil jarter op de 62ste plaats. Na het be reiken van de achtste finales in Frankrijk vindt hij zichzelf terug op de 46ste plek met 58 punten. Met nog een wereld bekertoernooi te gaan dit jaar in Hurghada (Egypte) kan hij zijn blik weer naar boven richten. Zelfs strenge jur Daniel Vervelde Goes - Paola van Gilst Paola van Gilst was zondag niet de enige Zeeuwse win nares in Etten-Leur. Marianne de Kok (Dynamica) zege vierde namelijk op de tien kilometer. Ze liep naar een tijd van 39.13 minuten en was daarmee ruim tweeënhalve minuut sneller dan de num mer twee Sanne van Helmond (41.45). Mark Verhage (AV Scheldesport) pres teerde op de mara thon ook uitstekend. De atleet uit Zaam- slag liep in 2.42.54 uur niet alleen naar een nieuw persoon lijk record, maar ook naar een vierde plaats. Niels Gouds waard (Delta Sport) werd zesde in 2.51.10, Crum van der Linden uit Vlissingen kwam als dertiende over de meet in 2.56.56. De loop maatjes van Van Gilst - Berry Si- monse (34ste), Pa trick van Iersel (37ste), Frank Hou weling (38ste) - ein digden in de top vijf tig. Clubgenoot Mi chel de Wee werd 49ste. Pieter Plad- det (Terneuzen) fi nishte nog als 42ste. Atlete Paola van Gilst uit Goes a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63