'Vergeet die pot geld voor gratis wif i niet' 6 Campagne Schouwen tegen zwerfafval 'Geloof en een Hoop Liefde' inVeere Oer sterk gebruikt, en andersom. Lei dend en uiteindelijk doorslagge vend was de AID A-formule, aldus Van 't Leven in zijn afsluitende mini-masterclass voor de HZ-stu- denten communicatie. Dit marke- 'Mijn flesje doet er niet toe, of toch wel? Met die slogan en bijhorend beeld bindt Schouwen-Duiveland de strijd aan met zwerfafval op straat, strand en in de natuur. In de campagne wordt nadrukkelijk een beroep gedaan op persoonlijk ge drag. 'Het is jouw plastic flesje dat die ene zeehond het leven kan kosten', is de boodschap die de ge meente komend voorjaar tussen de oren van de inwoners en de vele toeristen wil pompen. De opzet is bedacht door HZ-studenten Jen nifer de Brouwer, Zoë Maxime Haers, Fabian Poortvliet en Emma Valkenburg.Hun ontwerp werd gisteren door een vakjury verko zen boven de drie andere ideeën van eerstejaarsstudenten van de hogeschool. De bedoeling is dat de posters straks te zien zijn langs wegen op billboards en bushokjes, aldus communicatieadviseur Kim de Vos van de gemeente Schou wen-Duiveland. De ontwerpop dracht is onderdeel van de cam pagne Schoon Zeeland, een initia tief van de vijf centra voor Natuur- en Milieueducatie in de provincie. Gewoon in het Zeeuws: mok ok eh! De jury onder leiding van gra fisch vormgever Jeroen van 't Leven (Life Design) en Leo Nouwen van de Waste Bag Challenge Schou wen-Duiveland had een harde dob ber aan de beoordeling van de vier ontwerpen. Wat de één miste, werd door de andere groep juist weer We gaan wel even een rondje doen als straks onze poster overal ophangt tingmodel gaat uit van vier essenti ële stappen die in een reclameui ting aan bod moeten komen. „De eerste A staat voor aandacht: dat kan zijn een treffend beeld of een pakkende koptekst." Het ontwerp moet daarnaast ook in één oogopslag de interesse (I) en het verlangen (D=desire) wekken. „Gewoon in het Zeeuws: mok ok eh! Dus in dit geval geen rommel zomaar weggooien, want daar word je leven beter van. Die laatste A in dit model vraagt om actie: doe dit, dan krijg je dat. De essentie waar het in iedere vorm van communi catie om draait." Nouwen: „Deze poster draagt in alles uit dat dit ene flesje -jouw flesje- de oorzaak van alle ellende kan zijn." Concepten Fabian, Emma, Jennifer en Zoë Maxime hebben drie weken aan hun winnende ontwerp gewerkt. „Dit was ons eerste idee", vertelt Fabian. „We hebben nog wel een paar andere concepten bedacht, maar uiteindelijk vonden we die toch niet zo goed." Jennifer: „We gaan wel even een rondje doen als straks onze poster overal ophangt. Lijkt me wel gaaf." Wifi op pleinen, in bushaltes, scholen, dorpshuizen en het strand. Wie wil dat nou niet? En het hoeft helemaal niet duur te zijn; de CDA-fractie van Schou wen-Duiveland wijst het college op het bestaan van Europees geld hiervoor. Dat op Schouwen behoefte be staat aan internet in het buiten gebied, staat vast. Dat wees een onderzoek in 2015 al uit. En het betaalde wifi-netwerk is intus sen uitgerold over het eiland. Maar, hamert het CDA, recent is bekend geworden dat het Eu ropees Parlement geld heeft vrij gemaakt voor gemeenten die gratis wifi willen faciliteren. Twintig miljoen euro, om precies te zijn. De gratis, reclamevrije wifi met bijhorende apparatuur kan binnenkort worden aange vraagd. De christen-democraten wil len dat de gemeente Schouwen- Duiveland ook aan het project, genaamd WiFi4EU, meedoet. Fractievoorzitter Daniël Joppe: „Voor een goede verbinding met de rest van de wereld mag het niet uitmaken waar je woont of hoeveel je verdient. Online be reikbaarheid is een basisbe hoefte." Volgens Joppe is de algemene verwachting dat het fonds snel zal zijn leeg gesnoept. „We moe ten er daarom snel bij zijn." VEERE Voor 'Geloof en een Hoop Liefde', het EO-televisiepro- gramma, is een aflevering opge nomen in Veere. Presentatoren Bert van Leeuwen, Henk van Steeg, Hella van der Wijst en Mir jam Bouwman zochten dorpsver halen, karakteristieke stadsge zichten en inspirerende verhalen over geloof, hoop en liefde in Veere. De uitzending is donder dag 9 november, 17.50 uur op NPO 2. Het oude Veere, het carillon en de Veerse Kannoniers Vereniging krijgen aandacht. Jan Midavaine van Trampolinecentrum Wester- schouwen vertelt hoe op het Veerse Meer zijn fascinatie voor de natuur begon. IN DE REGIO Concert Zeeuwse Sien Voedselactie MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 31 oktober 2017 SD Flesje kan funest zijn voor zeehond HZ-studenten Emma, Jennifer, Zoë en Fabian (vlnr) voor hun ont werp. FOTO MARIEKE MANDEMAKER Marcel Modde Zierikzee - Jeroen van 't Leven, grafisch vormgever Life Design -Jennifer de Brouwer Wendy Wagenmakers Zierikzee ZIERIKZEE De Koninklijke Mili taire Kapel Johan Willem Friso uit Assen geeft vrijdag een optreden in de Nieuwe Kerk in Zie rikzee. Het concert begint om 20.00 uur, de deuren gaan open om 19.30 uur. De toegang is gra tis. Kaarten zijn te bestellen bij Ton de Vlieger via 0111- 415316 of ton.de- vlieger@zeeland- net.nl. BRUINISSE De Zeeuwse Sien bezoekt Bruinisse op vrijdag 3 novem ber. De avond vindt plaats in 't Durps'uus de Van ger. De voorstelling in Zeeuws dialect wordt muzikaal be geleid door Peter Bolderman (gitaar) en Ruben Mol (per cussie). Het optre den begint om 20.00 uur. De zaal gaat om 19.30 uur open. Kaarten kos ten 12,50 euro. Deze zijn te bestel len via 06-28197121 of dorpshuis@de- vanger.nl. ZIERIKZEE Verschillende su permarkten op Schouwen-Duive land doen vrijdag 3 en zaterdag 4 no vember meer aan de Dorcas Voedsel actie. Er kan voed sel worden ingele verd op verschil lende tijdstippen. De inzameling van producten en geld is bestemd voor de allerarmsten in Al banië, Moldavië, Oekraïne en Roe menië. Meer infor matie is te vinden op dorcas.nl. ZIERIKZEE De bekende Nederlandse taxateur en veiling houder Arie Molendijk uit Rotterdam komt vrijdag 3 novem ber naar de Bibliotheek Zierikzee. Hij zal die middag oude en zeldzame boeken, handschriften en oude bijbels voor het publiek op hun waarde schatten. Van 14.00 tot 17.00 uur is iedereen welkom. Taxatie kost 5 euro, ongeacht het aantal boeken. Meer informatie is te vinden op de website molend- ijkboeken.nl. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 18.30-22.00 uur: Repetitieavond Mu ziek A polio Brassband, 20.00- 22.00 uur: Boogschieten dames; Yogacentrum Be Happy, 18.45-20.00 uur: Yogales; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis de Schutse, 9.30 uur: Zangkoor Vrouwen van Nu; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volksdansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 14.00 uur: Natuurrondvaart; DREISCHOR Streek-en land bouwmuseum Goe- manszorg, 11.00- 17.00 uur: Wissel tentoonstelling Aardappel'; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00- 16.00 uur: Koersbal en soos, 20.00- 22.00 uur: Toneel groep Ygenweizen; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 19.00- 23.00 uur: Dartvereniging Smijt Maar Raak; RENESSE Blikmuseum de Blikvanger, 10.00- 12.00 uur: Tentoon stelling Huisvrouw geluk, Poppenka- mers en Kerst expositie; Dorps huis, 19.15-20.15 uur: Yoga Steffine; SEROOSKERKE Dorpshuis, 14.15- 15.00 uur: Gym voor Ouderen, 15.15-16.45 uur; Koersbal; SIRJANSLAND Dorpshuis, 14.00- 16.00 uur: Schilder club, 19.15-20.15 uur: Gymclub; ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Maak je eigen ca mera tijdens de maand van de ge schiedenis; FiZi, 14.00 uur: Tulip Fever, 20.00 uur: The Big Sick; Muziektheater, Nieuwe Kerk, Ker- plein 1, 20.00 uur: Optreden van Ka- tinka Polderman. TAXATIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 59