II II Onderzoek dagelijkse bus naar Gent Zeelandbrug aantal nachten gestremd 3 Behoefte groeit jongen kent. „Ze vertelde dat hij al twee keer in een instelling ge plaatst was, maar steeds wegliep. De dag daarna belde ik zijn voogd Niemand die speciaal voor hém klapte, na afloop van de kerstmusical en zei: wij willen hem een kans bieden om als pleegkind bij ons te komen wonen." Dat jongetje is nu - negentien jaar later - een volwassen man. „Bij ons is hij nooit weggelopen", zegt Jiskoot. „Hij was gebaat bij de per soonlijke aandacht en de structuur die je als pleegouder kan geven." De nu 53-jarige schooldirecteur heeft intussen al vijftien kinderen een tijdelijk thuis kunnen bieden. „Sommige bleven maar één nachtje, andere vele jaren. Zelf hebben wij geen kinderen. Dat was een bewuste keuze. Er zijn al zovéél kinderen waarvoor je ouder kunt zijn. In elke klas die ik had, zaten wel kinderen van wie ik dacht: die zou wel wat meer aan dacht kunnen gebruiken. Zoals dat jongetje dat door zijn oma en opa werd opgevoed. Toen de opa ziek werd, zagen ze geen mogelijkhe den meer om leuke dingen met hem te doen. Wij hebben hem toen meegenomen op onze strandwandelingen." Maandag hing de Kinderraad van De Branding een banier aan het hek bij het schoolplein. 'Deniz (6) zoekt SUPERGEWONE pleeg ouders', staat er op. Pleegzorgam- bassadeur Albert Vader van de ge meente Vlissingen en directeur Ruud Stevens van Juvent waren bij deze aftrap van de campagne om nieuwe pleegouders in Zeeland te vinden. Na afloop praatten de kinderen even na met Vader en Stevens. Wonen in een pleeggezin is niet leuk, denken de kinderen. Omdat je je een beetje eenzaam voelt, bij andere mensen die niet je eigen ouders zijn. Omdat ze dóen of ze je vader en moeder zijn, maar dat niet zijn. Omdat je als kind bij je échte ouders altijd gelukkiger bent. Ze hebben ook tips voor pleegouders om hun pleegkind toch een beetje gelukkig te maken: leuke dingen doen natuurlijk, zo als naar een pretpark of naar het Veerse Meer. De échte ouders soms meenemen op die uitjes, zor gen dat het contact goed blijft en er geen conflicten komen. Eigenlijk hoeven ze niets anders te doen dan Tip: Vragen hoe het gaat,mag, maarniet de hele tijd WACHTLIJST ze met hun eigen kinderen al doen. Asmae Amastar (12): „Dus wel eens vragen hoe het gaat, maar niet de hele tijd!" Zelf zouden ze allemaal liever naar een pleeggezin gaan dan naar een instelling. Op één na dan. De nice van der Weide. „Als mijn ou ders niet meer voor mij kunnen zorgen, wil ik geen pleegouders. Omdat ik dat zielig vind voor mijn echte ouders." De schat. De bus die Zeeland met Gent ver bindt, rijdt alleen in de zomer maanden dagelijks. In de rest van het jaar is er alleen in het weekend enkele malen per dag een recht streekse bus van Connexxion van Middelburg via Terneuzen naar Gent. Provinciaal bestuurder Harry van der Maas bezocht afgelopen week end in Breda een bijeenkomst van reizigersorganisatie Rover, waar om aandacht voor het (gebrek aan) grensoverschrijdende openbaar vervoer werd gevraagd. Een dage lijkse snelbus Gent - Zelzate - Ter neuzen - Middelburg (of Goes) is volgens Rover een van de ontbre kende 'natuurlijke' lijnen tussen Nederland en België. Van der Maas Oplossingen hoeven niet altijd ingewikkeld te zijn, soms volstaat een goede overstap is het daar wel mee eens. Er wordt op allerlei vlakken goed samenge werkt met de Vlaamse steden, be halve op het gebied van openbaar vervoer. Van der Maas denkt overigens dat al met kleine stapjes verbete ringen te behalen zijn. Zo moet op doordeweekse dagen een busreizi ger op een kleine bushalte aan de rand van Zelzate overstappen van Connexxion op een bus van De Lijn, de Vlaamse busmaatschappij. De gedeputeerde is het met Rover eens dat dit niet erg logisch is. „De bussen kunnen over en weer beter doorrijden tot een serieus knoop punt." Rover denkt dat er geen kapita len nodig zijn om de reis over de grens aangenamer te maken: „Op lossingen hoeven niet altijd inge wikkeld te zijn. Soms volstaat het een goede gegarandeerde overstap tussen twee bestaande lijnen op poten te zetten of eindjes aan beide zijden van de grens verstandig aan elkaar te knopen." De werkzaamheden vinden plaats in de kelder van de Zeelandbrug. Daar worden de centrale aandrij vingen van beide basculebruggen vernieuwd. Dat betekent dat de brug met ingang van volgende week maandag (7.30 uur) bijna een maand lang niet meer open gaat. Om de aandrijving te testen en uiteindelijk in gebruik te stel len, moet ook de weg over de brug een aantal keren worden afgeslo ten. Dat gebeurt in de nacht van 7, 14,28,29 en 30 november en 1 de cember van middernacht tot 5 uur 's ochtends. Automobilisten kunnen omrij den via de Oosterscheldekering. In noodgevallen kunnen ambu lances wel passeren. Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis in Goes is daarvan op de hoogte. Er bestaat inmiddels ook een Zeelandbrug-app. Die vermeldt geplande stremmingen, maar ook niet-geplande, wanneer er bij voorbeeld een ongeluk is gebeurd. dinsdag 31 oktober 2017 A De Kinderraad van De Branding houdt samen met Ruud Stevens (links), Rob Jiskoot en Albert Vader (rechts) een spandoek op. Het is de aftrap van de campagne om nieuwe pleegouders in Zeeland te vinden, fotos dirk jan gjeltema - Rob Jiskoot, leraar A Rob Jiskoot - Asmae Amastar (12) In de Week van de Pleegzorg vragen Zeeuwse scholen aan dacht voor de wervingscam pagne supergewonemensen- gezocht.nl. De behoefte aan pleeggezinnen groeit. Juvent heeft momenteel 25 Zeeuwse kinderen die meer tot hun recht zouden komen in een pleeggezin, maar zolang on dergebracht zijn in een crisis- groep of instelling. Andere kin deren staan op de wachtlijst voor weekeindepleegzorg zodat de ouders ontlast kun nen worden. Het is altijd zoeken naar een goede 'match' van kind en pleegouders. Idealiter zijn er daarom méér pleeggezinnen. Buiten Juvent om - de grootste in Zeeland - zijn er nog de pleegzorgorganisaties Timon (christelijke geloofsovertuiging) en William Schrikker Pleegzorg (kinderen met een beperking). Per 1 november toont de web site supergewonemensenge- zocht.nl hoeveel pleeggezin nen er zijn in Zeeland. Op 23 november (Terneuzen) en 12 december (Goes) houdt Juvent informatieavonden. Meer info: juvent.nl A Denice van der Weide De provincie Zeeland gaat on derzoeken hoe de busverbinding met Gent verbeterd kan worden. Theo Giele Middelburg -Reizigersorganisatie Rover De Zeelandbrug krijgt een nieuwe aandrijving. Van maan dag 6 november tot en met vrij dag 1 december is hij gesloten voor de scheepvaart en gedu rende die periode ook een aan tal nachten voor wegverkeer. Ernst Jan Rozendaal Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58