C9 Het kind achter het probleem Wetswijziging zorgt voor einde alfahulp Bekabelaar Borssele 1 en 2 doet ook 3 en 4 Spitsvondig 2 Pleegzorg Nederland zoekt 'supergewone mensen' voor een bijzondere opdracht: het opvangen van kinderen. PLEEGZORG CAMPAGNE Commentaar Gaby, Piet, Yves, Fofi, Olinte, Ramy, Quincyde lijst is nog veel langer. Het zijn de namen van kinderen die dringend de liefde en aandacht van een pleeggezin nodig hebben. Daarom hangt deze week bij veel Zeeuwse scholen een spandoek voor de deur met de tekst 'Supergewone Mensen Gezocht'. Met deze sympathieke actie probeert de jeugdzorg een goed tijdelijk thuis voor kinderen te regelen. Deze actie verdient steun. Die begint met gevoel. Dat is niet zo moeilijk. Wie de levensverhalen van al die kleintjes leest, wordt van zelf geraakt. Dan wil je helpen. Daarna volgt de zorgvuldige overwe ging of je kinderen een stabiele en veilige omgeving te bieden hebt. Daar blijft het niet bij. Pleegkinderen zijn vaak beschadigd door een ingewikkelde sociale of medische geschiedenis. Ze hebben dus bij zondere hulp nodig. Bijvoorbeeld om hun door omstandigheden ge groeide negatieve gedrag bij te sturen. Of door ze te helpen onbezorgd kind te zijn. Als pleegouder moet je dus iets extra's brengen. Daarvoor is doorgaans nauwe samenwerking nodig met zorginstellingen. Gelukkig laten heel wat pleegouders zich niet afschrikken door de complicaties. Zij zien het kind achter het probleemgeval. Pleeggezin nen die hele reeksen kinderen tijdelijk opnemen, zijn geen uitzon dering. Deze gezinnen bewijzen dat het werkt. Soms kort en hevig. Dan verdwijnt zo'n pleegkind weer uit beeld. Soms lang en stevig. Voldoening is er altijd. De Zeeuwse pleegzorgorganisaties Juvent, Timon en William Schrikker helpen nieuwe pleegouders graag op pad. Daarbij hoort een flinke portie voorbereiding inclusief een onderzoek naar de geschikt heid van de kandidaten. Wie pleegouder wil worden krijgt eenvou digweg niet de kans om het overhaast te doen. Dat is goed. Want het is een ingrijpende keuze. Maar vooral een heel mooie. Pleegouders moeten meer bieden dan een veilige en stabiele omgeving Die vrees komt voort uit een lande lijke wetswijziging. Zeeuwse ge meenten en zorgaanbieders mogen vanaf 2020 niet meer werken met alfahulpen. Dat zijn zelfstandige hulpen in het huishouden, die niet in dienst zijn van een zorgorganisa tie. Zo'n organisatie bemiddelt slechts tussen de twee partijen. In de nieuwe situatie wordt de huis houdelijke hulp uitgevoerd door hulpen die wél in loondienst zijn bij een zorgorganisatie. „Veel alfa hulpen voelen zich in hun bestaan bedreigd", zegt raadslid Krista 't Hart. „Ze vragen zich af of ze bin nen nu en twee jaar nog wel een baan hebben." Zo heeft zorgaanbie der Allévo, actiefin de Oosterschel- deregio, in een brief cliënten én zelfstandige hulpen laten weten dat de bemiddeling ten einde komt in 2020. Onhandig, vindt 't Hart. Veel alfahulpen voelen zich in hun bestaan bedreigd „Naar aanleiding van deze brieven is de nodige onrust ontstaan. Was het niet verstandig geweest als de gemeente beide groepen persoon lijk en mondeling had geïnfor meerd?" Het raadslid vraagt zich ook af of de zorg in de nieuwe situ atie nog wel betaalbaar is. ALMANAK Trots was die Renesser pa op zijn eigen spitsvondigheid. „Een rookworst zonder R is ook worst", sprak hij tot zijn twaalf jarige zoon. Benieuwd of die de clou van zijn uitspraak zou vatten én mis schien ook wel een beetje ho pend op een bewonderende blik. Maar zijn zoon, volledig gefocust op een potje FIFA 18 tegen een pittige tegenstander, keek niet op of om. Hij antwoordde zijn va der, tussen het aansturen van zijn stervoetballers door, slechts met een vergelijkbare bood schap. „Ja pap, en een fiets zon der F is ook iets." Bekende taxateur in bibliotheek Lasergamen bij Aemstie Alive Eilandelijk concert om te herdenken ZONNEMAIRE Schouwsewint prijsfotografie De jongen was alleen naar school gekomen. Niemand die speciaal voor hém klapte, toen na afloop van de kerstmusical de kinderen het applaus in ontvangst namen, niemand die gezien had hoe hij zijn best deed. Na afloop ging hij alleen weer weg. „Zal ik je even naar huis brengen?", vroeg Rob Jis- koot, een van zijn leraren op de school voor speciaal onderwijs. Voor Jiskoot, nu directeur van Archipelschool De Branding in Vlissingen, had dat aanbod ver strekkende gevolgen: „Toen ik hem voor de deur afzette, ging er boven een raam open. Iemand schreeuwde iets naar hem en zoemde de deur open. Dat was het." Die avond vertelt Jiskoot het aan zijn vrouw, die op dezelfde school werkt en de thuissituatie van de Het windpark Borssele, dat 22 kilo meter uit de kust van Walcheren moet verrijzen, bestaat uit twee de len. DONG Energy, dat vanaf 6 no vember Orsted heet, bouwt Bors sele 1 en 2. Een combinatie Shell, Van Oord, Eneco en Mitsubi- shi/DGE Borssele legt Borssele 3 en 4 aan. Voor elk deel is een enorm trans formatorstation nodig. Vanaf beide 'stopcontacten' op zee moeten vier 66 kilometer lange exportkabels via de monding van de Westerschelde worden getrokken naar het vaste land. Ze worden aangesloten op het hoogspanningsstation van landelijk netbeheerder TenneT dat bij Bors sele ligt. Het consortium VBMS en NKT Cabels, dat al is neergestreken in de haven van Vlissingen, had al het contract voor bekabeling van Bors sele 1 en 2 op zak. Nu is daar het an dere deel van het windpark bijge komen. Het aanleggen van de ver bindingen gebeurt in opdracht van TenneT. dinsdag 31 oktober 2017 Alfahulpen op Tholen vrezen voor hun baan. Dat stelt de Thoolse fractie van de SP in schriftelijke vragen aan het col lege van B en W. Michiel Bouwman Tholen -Krista 't Hart Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE De bekende Neder landse taxateur en vei linghouder Arie Molen dijk uit Rotterdam komt vrijdag naar de biblio theek in Zierikzee om oude en zeldzame boe ken, handschriften en oude bijbels voor het pu bliek te taxeren. Zijn be zoek, dat een eerder af gezegd bezoek in okto ber vervangt, duurt van 14.00 tot 17.00 uur. Een taxatie kost vijf euro, on geacht het aantal te be oordelen boeken. BURGH-HAAMSTEDE Behalve ouderen kunnen ook jongeren weer los gaan in Sportcentrum Westenschouwen, waar eind januari Aemstie Alive plaatsvindt. Op vrij dagavond 26 januari kunnen kinderen van 12 tot en met 19 jaar komen thaiboksen, pokeren, airsliden, lasergamen en bungee-voetballen. Na tuurlijk is er ook live mu ziek. Toegang is gratis en consumpties zijn alco holvrij. ZIERIKZEE Op 1 februari 2018 is het precies 65 jaar geleden dat Schouwen-Duiveland werd getroffen door de watersnoodramp. Daarom is de gemeente Schouwen-Duiveland bezig met de organisatie van een herdenkingscon cert, waarvoor binnen kort alle eilandelijke mu ziekverenigingen worden benaderd muzikanten te leveren. Het concert gaat plaatsvinden in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Els den Dunnen van fo togroep Schouwen-Dui veland heeft afgelopen weekend de derde prijs gewonnen bij de Zeeuwse Fotosalon, een provinciale wedstrijd. Ze eindigde met haar foto achter Nellie Op penneer (Tholen) en Carla de Winter (Oud- Vossemeer). Pleegouder hoeft geen supermens te zijn Ondine van der Vleuten Vlissingen De Kinderraad van de Branding praat over pleegzorg met Juvent- directeur Ruud Stevens (links) en pleegzorgambassadeur Albert Vader achter de tafel. Rechts Rob Jiskoot. Een consortium van Boskalis dochter VBMS en NKT Cabels mag de stroomtransportkabels voor het totale windpark Bors sele aanleggen. Het gaat om een contract van 70 miljoen euro. Frank Balkenende Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 57