Bouw van acht patiowoningen in Paauwenburg stuit op verzet Gemeente Veere probeert overlast voor dorp te beperken Mogelijkheden asielzoekers voor vrijwilligerswerk 7 Veere creëert nieuwe omleidingen vanwege werk aan de rotonde bij de entree van Oostkapelle. De dorpsraad en de ondernemers vereniging van Oostkapelle waren er aanvankelijk niet blij mee. De be langenverenigingen hadden liever gezien dat de aanleg van de rotonde op de kruising Noordweg/Zee- duinsepoort pas maandag 6 no vember was begonnen. „Want eind oktober is het in België en Duits land nog volop herfstvakantie. En rondom Allerheiligen en Allerzie len nemen toeristen uit beide buurlanden ook graag nog een paar dagen tot een week vakantie op", verklaart voorzitter Jaap Keijmel van Dorpsraad Oostkapelle. Het werk begon toch vorige week al, onder meer omdat dat nodig was voor de planning van Delta, het nutsbedrijf dat kabels en leidingen moet verleggen. Delta kreeg het dit voorjaar - de periode die de voor keur van veel inwoners en onder nemers had - niet voor elkaar om werkzaamheden in te plannen. Het Veerse gemeentebestuur, dat er op werd gewezen dat de rotonde in Meliskerke in vijf weken kon wor den aangelegd, wilde wel de zeker heid hebben dat de rotonde voor Kerstmis in gebruik kan worden genomen en liet daarom de aanne mer toch al eind oktober beginnen. Dat de aanleg van een rotonde aan de drukste entree van het dorp voor overlast zou zorgen, wisten B en W van tevoren. Maar het college had er niet op gerekend dat veel weggebruikers de omleidingssig nalen vanaf rondweg N57 zouden negeren, benadrukt een woord voerster van de gemeente Veere. „Veel automobilisten negeren de signalen en rijden niet naar Grijps- kerke, maar toch langs Serooskerke tot ze er achter komen dat ze Oost kapelle echt niet van die kant bin nen kunnen rijden. Om gevaarlijke situaties te voorkomen, zijn nieuwe alternatieve routes bedacht en om- rijroutes duidelijker aangegeven." Keijmel zag vorige week ook al dat veel verkeersdeelnemers in de problemen kwamen. Hij is blij dat gemeentebestuurders snel maatre gelen hebben genomen. „Het is mooi dat mensen het dorp via de Boschhoek kunnen verlaten. Via Vroonweg, Dunoweg en Munnik- weg weer op de Noordweg uitko men, is de manier om richting Se rooskerke en N57 te gaan. Het om draaien van het eenrichtingsver- Het is mooi dat de mensen het dorp via de Boschhoek kunnen verlaten keer in de Wijkhuisweg, zodat je - komend uit de richting Serooskerke - via die weg, Grijpskerkseweg en Molenweg in Oostkapelle uitkomt, is ook prima." De dorpsraadvoor zitter snapt dat sommige inwoners klagen, maar stelt dat de gemeente nu gedaan heeft wat ze kon doen. Bewoners van omliggende stra ten kunnen zich daar wel in vinden. Ze zijn een tijdje geleden keurig op de hoogte gebracht van de te ver wachten werkzaamheden, laat An neke Zijderveld weten. De be woonster van Schulenburg vindt het wel wat ongelukkig dat de ro tonde wordt aangelegd op het mo ment dat er net een aantal nieuwe woningen in haar straat wordt bij gebouwd. „Ook dat bouwverkeer kan nu niet direct het dorp uit, maar moet juist heel Oostkapelle doorkruisen." Hanna Verhaar woont met man en kinderen net in een nieuw huis aan de Zeeduinsepoort. Toen het gezin vorige week op vakantie ging, was het 'even puzzelen' voor ze het dorp uit en echt op weg waren. „Maar we wisten van tevoren dat het werk ging gebeuren." Verhaar vraagt zich wel af of de rotonde straks een oplossing biedt voor het drukke verkeer op het kruispunt. Keijmel kan zich dat voorstellen, maar betoogt dat het in elk geval verkeersveiliger wordt. „Een ro tonde zal automobilisten er in elk geval van weerhouden het gaspe daal in te drukken als ze het dorp in of uit rijden." Asielzoekers en vluchtelingen die in Nederland mogen blijven wo nen, zijn op zoek naar vrijwilligers werk. En omdat ook allerlei organi saties vrijwilligers zoeken, kunnen ze elkaar ontmoeten op een bijeen komst op 8 november in het azc in Middelburg. De bijeenkomst staat open voor asielzoekers, statushouders en vrij willigersorganisaties. Zij kunnen kennismaken, ervaringen uitwisse len en afspraken maken. Het initia tief is genomen door de gemeente Middelburg, het AZC Middelburg en Vrijwilligerssteunpunt Samen Vrijwillig (SWM). Het idee erach ter is dat iedereen er baat bij heeft. Organisaties kunnen gemotiveerde vrijwilligers werven. En de asiel zoekers en statushouders kunnen Nederlanders leren kennen, de taal oefenen en zo hun leven opnieuw vorm geven. De bijeenkomst in het azc aan de Laurens Stommesweg begint met een inloop om 18.30 uur. Het in houdelijke deel duurt van 19.00 tot 21.00 uur. Deelname is gratis. Aan melden is nodig vanwege het be perkte aantal plaatsen. Dat kan tot 5 november via e.kabboord@welzijn- middelburg.nl of via 0118-727028. Volgens Sjaak Vane, die als inspre ker optrad in de gemeenteraad af gelopen donderdag, steunen 23 buurtbewoners de zienswijze die dertien omwonenden indienden tegen de nieuwe bestemming en de vergunning die de bouw moge lijk maakt. De vliedberg is van het Zeeuwse Landschap en wordt begraasd door schapen. Volgens Vane staat het Zeeuwse Landschap open voor het overnemen van het aangren zende terrein. De bouw is te ge concentreerd en te massaal voor het perceel en de omgeving, zei Vane. Projectontwikkelaar Bovendien is het bouwproject geen particulier bouwinitiatief, zoals de gemeente zegt, maar een project van projectontwikkelaar Marsaki, vindt Vane. Er stond tot 2009 een kleuterschool. In die pe riode wilde een aantal mensen via het particuliere initiatief daar sa men woningen bouwen rond een gezamenlijk erf. Door de crisis haakte de helft af. Nog vier van de originele bouwgroep zijn er over als kandidaat-koper, vertelt direc teur Ruud de Baar van Marsaki. In overleg met de gemeente is de pro jectontwikkelaar bij de bouw groep van Collectief Particulier Opdrachtgeverschap Zeeland ge haald om het stilliggende bouw plan vlot te trekken, zegt hij, „Maar wel onder de voorwaarden van het particulier opdrachtgeversschap, met maximale inbreng van de ko pers." De bouw begint als er min stens zeven kopers zijn, zegt De Baar. dinsdag 31 oktober 2017 Omrij routes Oostkapelle aangepast René Hoonhorst Oostkapelle - Jaap Keijmel, dorpsraad Maurits Sep Middelburg Er is weerstand tegen de bouw van acht patiowoningen op een braakliggend veld in de Vlis- singse wijk Paauwenburg, bij de vliedberg naast de Mozartlaan. Claudia Sondervan Vlissingen A Molen d'Arke wenkt bezoekers, maar vanaf de Noordweg komen ze de komende zes weken Oostkapelle niet in. foto dirk jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35