Veere laat jongeren 'niet verzuipen' 6 Gemeente: snel maatregelen tegen overlast Kokerduiker op plek brug Bieweg Veere 'Geloof en een Hoop Liefde' in Veere Wr&k „Er zijn nog steeds problemen met hardrijdende scooters op de stoep, overlast van hangjongeren en openlijk, schaamteloos dealen op straat waar en wanneer het hun uit komt", vertelde wijkbewoonster Priscilla Kuijpers de gemeenteraad onlangs. Zij is niet bang om zich uit te spreken. Een tweede inspreek- ster wilde op het laatste moment toch niet in de raadsvergadering spreken, bang voor problemen met 'de jongens'. „Er gaan verhalen rond in de wijk over bedreigingen", be amen Hannie de Pooter en Purcy Olijfveld van de Wijkraad Midden- stad. Maar hoe serieus dat is en of het om meerdere mensen gaat, weet de wijkraad ook niet. Priscilla. „Wat wij op straat zien, klopt niet met wat we horen van de gemeente. Volgens de berichten vanuit de gemeente is alles onder controle en wordt hard gewerkt aan een aanpak." Is ook zo, maar achter de schermen, weten de wijkraad- en wijktafelleden. Maar mensen hebben behoefte aan tastbare za ken. Zoals kettingen langs de stoe pen, die auto's en scooters weren. Priscilla: „Ik weet dat een paar van die jongens zeggen 'wij zijn hier de baas' en die voelen dat ook echt zo. Ze lachen de politie uit. Als zij rondklooien en er is op dat moment Je hebt te maken met grote verschillen tussen mensen geen motoragent beschikbaar, ko men ze er mee weg ook. Niemand houdt ze tegen." Daarom moeten die schotten halverwege de brand gangen in de wijk er snel komen. Niet alleen voor oud en nieuw, vindt de wijkraad. Die afsluitingen komen er in elk geval tijdelijk, zegt beleidsmedewerker veiligheid van de gemeente, Gertjan Bommeljé. „Ik heb daar net overleg over gehad met woningcorporatie L'Escaut. Vóór half december is een aantal maatregelen genomen. In januari vragen we de bewoners hoe de af sluitingen werken en of die moeten blijven." Na de onlusten van vorige jaarwisseling in de wijk zijn er din gen goed opgepakt, vindt ook Pris cilla Kuiper. „Er is de jeugdsoos in de kantine bij handbalvereniging Olympus en dat werkt goed. Die wordt zelfs te klein." Er wordt ge sproken met VC Vlissingen over een tweede soos in die kantine voor jongeren tot dertien jaar, bevestigt Ted Nijssen van Stichting Roat. De ouderen blijven voorlopig bij Olympus. Via de wijktafels hebben bewoners de kans mee te praten over de wijk, maar dat moet groeien, zegt Bommeljé. „Het is zo'n multiculturele wijk, je hebt te maken met grote verschillen tussen mensen. We overleggen alles met de bewoners en leggen als ge meente geen maatregelen op. En ja, het kost soms tijd. Verkeersdrem pels, daar is een verkeersbesluit voor nodig." VEERE Waterschap Scheldestro- men begint t november met werkzaamheden voor het vervan gen van de brug aan de Bieweg tussen Veere en Gapinge. Het werk duurt tot begin februari. Het betonnen brugdek in de Bieweg is 63 jaar oud. De land- hoofden van de brug zijn volgens het waterschap zelfs 90 jaar oud. Het beton is de afgelopen jaren enkele keren gerepareerd, maar is nu aan vervanging toe. Op de plaats van de brug komt een zoge noemde kokerduiker. Daar wordt een nieuw wegdek op aangelegd waarover het verkeer de water gang weer veilig kan oversteken. Onder de huidige brug ligt een vispassage. Deze doorgang wordt zodanig aangepast dat ook klei nere vissen naar de andere kant kunnen. De bestaande stuwen krijgen een plek in de kokerdui ker. Om het werk aan de brug te kunnen uitvoeren, wordt een bouwkuip gemaakt. De gemet selde landhoofden verdwijnen helemaal en de watergang krijgt aan beide kanten een stalen dam- wand. De Bieweg is vanaf 6 november tot en met begin februari tussen Kreekweg en Kruisweg afgeslo ten. Het verkeer wordt omgeleid via de Veerseweg, Bosweg en de Kreekweg. De woningen en land- bouwpercelen aan de Bieweg blij ven bereikbaar, belooft het water schap. VEERE Voor 'Geloof en een Hoop Liefde', het EO-televisiepro- gramma, is een aflevering opge nomen in Veere. Presentatoren Bert van Leeuwen, Henk van Steeg, Hella van der Wijst en Mir jam Bouwman zochten dorpsver halen, karakteristieke stadsge zichten en inspirerende verhalen over geloof, hoop en liefde in Veere. De uitzending is donder dag 9 november, 17.50 uur op NPO 2. Het oude Veere, het carillon en de Veerse Kannoniers Vereniging krijgen aandacht. Jan Midavaine van Trampolinecentrum Wester- schouwen vertelt hoe op het Veerse Meer zijn fascinatie voor de natuur begon. De gemeenteraad van Veere besloot twee jaar terug al om 'Laat ze niet verzuipen' tot 2022 te steunen. Het college stemt nu in met het uitvoe ringsplan voor de komende vier jaar. Iets minder inwoners van Wal cheren dronken alcohol in 2015/2016 dan in 2011/2012. Van de ouderen dronk juist een paar pro cent meer dan voorheen alcohol. De afname onder de overige be volkingsgroepen is marginaal, maar geeft hoop. Zo is onder meer de startleeftijd waarop Walcherse kin deren alcohol drinken verhoogd en leven alcoholverstrekkers de regels beter na. LZNV hoopt de komende vier jaar onder meer te bereiken dat een halt wordt toegeroepen aan prijzenstunts met alcoholische dranken. De beschikbaarheid moet meer worden teruggedrongen en de bewustwording (NIX18) verder opgevoerd. Door vanuit onder meer onderwijs, sportclubs en horeca een gelijkluidende boodschap te la ten klinken, is het effect van cam pagnes het grootst, zeker als jeugdi gen wordt geleerd weerstand te bieden aan groepsdruk. IN DE REGIO Herdenking rv— Concert in kerk MIJN DORP, MIJN STAD Koffiestop dinsdag 31 oktober 2017 WA BÏoemenlaan eist tastbare aanpak Waar blijven de camera's en de kettingen langs de stoepen? Be woners rond de BÏoemenlaan in Vlissingen wachten in spanning. Ze willen niet nog zo'n oud en nieuw als vorig jaar. Claudia Sondervan Vlissingen - Gertjan Bommeljé, gemeente Vlissingen B en W van Veere willen 'Laat ze niet verzuipen' (LZNV), opge richt om alcoholgebruik onder jongeren te beperken, de ko mende vier jaar voortzetten. René Hoonhorst Veere WESTKAPELLE De jaarlijkse her denking van de lan ding bij Westkapelle en de bevrijding vindt woensdag plaats. Dit jaar zijn er drie veteranen van de 47 Royal Marine Com mando's bij de her denking aanwezig, evenals diverse hooggeplaatste vertegenwoordigers van de landen die hebben deelgeno men aan de bevrij ding. De herdenking wordt gehouden bij het landingsmonu ment en de be graafplaats in West kapelle. VLISSINGEN Het uit Duitsland af komstige Salagon Quartett verzorgt donderdag 2 no vember een optre den in de Vlissingse Sint Jacobskerk. Werken van Schu bert en Dvorak pas seren die avond de revue. De entree voor het optreden bedraagt tussen de 20 en 15 euro. De AAGTEKERKE Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00- 16.30 uur - Soos voor senioren met o.a. biljarten, kaar ten en koersbal ARNEMUIDEN Trouwzaal gemeen tehuis, 16.00 uur - Boekpresentatie 'Van Crucq tot Lantsheer' GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmer- dor, 13.30-17.00 uur - Soosmiddag voor 50+ met biljarten, kaarten, sjoelen en spelletjes; 18.30-19.30 uur- Activiteitenavond jeugdnatuurclub De Vleermuis voor kinderen van 7 t/m 12 jaar KOUDEKERKE De Klimop, 14.00- 16.00 uur - Middag voor sociaal con tact, waar gehand werkt wordt MIDDELBURG Cinema Middelburg, 20.00 uur-Verto ning Maudie; Hoeksteen, 20.00 uur - Bijbelquiz Walcherse kerken en politiek OOSTKAPELLE De Halve Maan,14.00-16.30 uur - Koersbal OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 09.00-10.00 uur- Gymnastiek voor peuters vanaf 18 maanden; 10.15-11.45 uur - Spel- en sportmor- gen voor 55+'ers SEROOSKERKE Sportzaal, 20.30- 22.00 uur-Senio- aanvang is 20.00 uur. VLISSINGEN Evangeliegemeente De Blinkende Mor genster begint vrij dag 3 november met 'De Koffiestop' aan de Papegaai enburg 1 in Vlissin gen. Het doel is mensen uit de om geving te bereiken die het fijn vinden op een informele manier met ande ren in contact te komen. 'De Koffiestop' is elke eerste en derde vrijdag van de maand, van 09.30 tot 11.30 uur. renvoi leybal voor mannen VEERE Museum De Schotse Huizen, 13.30-16.00 uur- Handwerkcafé VLISSINGEN Gymzaal Theo Thijssen, Troelstra- weg 473,16.00 uur - Kleutergym; Bibliotheek, 13.30 uur - Lezing Joost Bakker over kunst- kolonies; Sint Jacobskerk, 19.30 uur-Zang avond rondom Maarten Luther; Kaartverkoop feest De Zonnebloem in Café de Schutterij; WESTKAPELLE Markt 65,14.00- 16.30 uur - Soos voor senioren met o.m. koersbal. BEVRIJDING i ZOUTELANDE Het comité Bevrijding Zoutelande houdt donderdag in de Catharinakerk een herdenking van de be vrijding van Zoutelande in 1944. In aanwezigheid van enkele Engelse veteranen leggen om 11.00 uur de kinderen van groep zeven en acht van kindcentrum 't Paalhoofd bloemen bij het monument. Ook zal de burgemeester een toespraak houden. Om 13.30 uur verzamelen de aanwezigen zich bij het graf van A.P. MacLeod op de oude begraafplaats aan de Westkapelseweg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34