Verbeek: Twente moet weer in subtop 23 maar er gaat voor hem niets boven een eenzame, saaie race teams in de winter ontwikkelen. Ik geniet nu van deze races en volgend jaar zien we wel verder." Gereedschap Horner zei te hopen dat het volgend seizoen een gevecht wordt tussen minimaal drie teams en zes rijders. „Lewis Hamilton is beter dan ooit, maar wij hebben twee coureurs die hem aankunnen als wij ze het juiste gereedschap geven. En Sebastian Vettel is ook een fantastische cou reur. Een strijd tussen drie teams, schouder aan schouder, zou de dy namiek veranderen en de sport goed doen." Dat Verstappen liever niemand in zijn buurt heeft, gelooft Horner niet helemaal. „Volgens mij raakte hij vandaag een beetje verveeld. Ik heb zelf gehoord hoe enthousiast hij na die eerste paar bochten re ageerde over de boordradio. Hij houdt echt wel van wiel-tot-wiel racen." Het enige punt van zorg blijft de Renault-motor. De zege van Ver stappen deed niets af aan de vele problemen die Red Buil, Toro MINI-WK Rosso en het fabrieksteam in Mexico hadden. Ook daarom zit Verstappen, die kort na zijn triomf in Mexico per privéjet terugvloog naar Europa, morgen al weer in de simulator van Red Bull in Enge land. Begin volgende week volgt de reis naar Brazilië, voor de voorlaat ste Grand Prix van het jaar. Teambaas Horner hoopt intussen dat de technische problemen in Mexico vooral aan de specifieke omstandigheden van het circuit la gen. „Het chassis van de auto is ge weldig. De motor moet in de winter worden doorontwikkeld." Hij was lovend over de weerbaar heid van Verstappen. „Zijn eerste seizoenshelft was zwaar. We heb ben gezegd: de laatste zeven races zijn een mini-WK. Nooit heeft hij zijn hoofd laten hangen. Dat is écht heel knap." Het was lang geleden dat de presen tatie van een nieuwe hoofdtrainer zo veel media naar De Grolsch Veste trok. In 2011 liep het vol voor Co Adriaanse, dat was op een maandagochtend in juni. Gisteren nam een vrolijke Gertjan Verbeek (55) achter de microfoon plaats. Een flink gevulde zaal, negen camera ploegen en het onafgebroken geklik van fotocamera's. De nieuwe tech nisch manager en trainer van FC Twente brengt de landelijke be langstelling weer naar Enschede. Hij zette gisteren zijn handteke ning voor twintig maanden. „Ein delijk", vindt hij. Al vier keer eerder klopte FC Twente bij hem aan, Ver beek zei altijd dat hij ooit trainer wilde worden in Enschede, maar steeds was het niet het goede mo ment. Tot nu. „Ik ben verheugd. Niet dat ik onder deze omstandig heden kom en een trainer moet op volgen, maar wel omdat ik vijfhon derd meter van het Diekman ben opgegroeid en een emotionele bin ding heb met de club. Ik wilde vroeger de handtekeningen van Eddy Achterberg en Kick van der Vall." Nu staat hij zelfvoor de groep. Zondagavond laat kwam het rond, gistermorgen maakte hij ken nis met de technische staf en de spelers, beantwoordde vragen tij dens de persconferentie en reed weer door naar het trainingsveld waar Marino Pusic de training leidde. Het is hectisch, maar daar houdt hij van. Ook de nieuwe assis tent-trainer Jan de Jonge meldde zich in Hengelo, in spijkerbroek nog. Hij is net als Verbeek een oude Ik wilde vroeger de handtekeningen van Eddy Achterberg en Kick van der Vall bekende in de regio, voor John Ste- geman was hij de trainer van Hera cles. „Jan wordt aan de staf toege voegd, verder verandert er nu niets. Jan en Marino zitten als assistenten op de bank", zegt Verbeek. „Als je tijdens een seizoen bij een club binnenkomtis het fijn om iemand naast je te hebben die aan één woord genoeg heeft", licht hij zijn keus voor De Jonge toe. „Jan en ik kennen elkaar al dertig jaar, zijn vrienden, gaan samen op vakantie We zijn niet hetzelfde, vullen el kaar aan. We willen Twente terug brengen naar de subtop." Verbeek wil dat doen met min der huurlingen op het veld en heeft als doel de jeugdacademie zo op te tuigen dat de doorstroming van ei gen jeugdspelers soepeler gaat. Het wordt al met al een mooi, maar hei dens karwei, erkent hij. „Dit sei zoen hebben we een ander doel en willen we schuin naar het linkerrij tje kijken. We moeten het geloof in eigen kunnen terugbrengen. Voet bal draait om emotie en passie. Ik ben ervan overtuigd dat je meer kunt dan je denkt." Verrassend De aanstelling van Verbeek zat er al even aan te komen. Dat hij ook technisch manager wordt, was toch verrassend. Zelf vindt hij van niet. „Ik zie het niet als een dubbelfunc tie. Ik heb de naam me overal toch al mee te bemoeien en denk overal verstand van te hebben. Ik voel me ook geen baas, we doen het samen." dinsdag 31 oktober 2017 GO A<iTOSj MAR* martin FOTO GETTY IMAGES, TWITTER pen in Mexico. Dubbel Max Verstappen ®Max33'Verstap). - gave you a nice present Happy birthday mum yesterday V Vreugde bij het team van Red Buil na de zege van Max Verstap- feest voor Verstappen, want zijn moeder Sophie was een dag later jarig. „De laatste zeven races zijn een mini-WK", aldus Red Bull-teambaas Horner. Hoe zou de stand er dan uitzien vanaf de GP van Singapore? WK-stand 1. Hamilton 95 (1ste in gewone stand) 2. Verstappen 80 (6de) 3. Bottas 65 (3de) 4. Ricciardo 48 (4de) 5. Vettel 42 (2de) 6. Raikkönen 40 (5de) Vier keer eerder klopte FC Twente bij hem aan, nu is het eindelijk zo ver. Gertjan Verbeek is gepresenteerd als trainer en technisch manager van de En- schedese club. Fardau Wagenaar Enschede —Gertjan Verbeek (55)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23