ord net als Rob Acteur Kevin Spacey ligt ondervuur Man verongelukt op weg naar Sluiskiltunnel Tom schrijft bestseller Hoogbegaafde auteur is 4 jaar oud «P7 President woest over arrestatie oud-campagneleider HOEK De bestuurder van een per sonenauto is gistermiddag overle den bij een ongeluk op de Wester- scheldetunnelweg in de richting van de Sluiskiltunnel. De man reed eerst tegen een pijlwagen van een weginspecteur en botste daarna achterop een vrachtwagen die met pech op de rechterweghelft stond. Hoe de automobilist op de wagen van de weginspecteur en vervol gens de vrachtwagen kon botsen, wordt onderzocht. Hij was de enige inzittende van de auto en overleed ter plekke. De Westerscheldetunnelweg werd na het ongeval in de richting van Terneuzen afgesloten voor het verkeer. Ook nadat het politieon derzoek was afgerond, bleef de weg nog enige tijd dicht voor opruim- werkzaamheden. De tunnel zelf was open maar het verkeer werd er gedoseerd doorheen gelaten. Rond 18.45 uur was de weg weer vrij. Robert Mueller onderzoekt de sa menspanning tussen Rusland en Trumps campagneteam. Met de ar restatie van de voormalige cam pagneleider van de president, Paul Manafort, en diens zakenpartner Rick Gates is het spel na maanden van voorbereidend onderzoek op de wagen. Manafort en Gates meldden zich gisteren vrijwillig bij justitie, nadat vrijdag tegen hen een aanklacht was ingediend we gens samenzwering tegen de Ver enigde Staten, witwassen en an dere financiële delicten. De arrestatie lijkt de aftrap van een bikkelhard gevecht dat Trumps presidentschap ondermijnt, moge lijk zelfs kan opblazen. Niemand weet wat de uitkomst zal zijn. Trump reageert furieus op de ac ties van speciale aanklager Mueller. „Er is geen geheime verstandhou ding", meldt hij in een van zijn tweets waar de vonken van afspat ten. De aanklacht tegen Manafort vindt hij onzin. „Sorry, maar dat dateert van jaren geleden, voordat Manafort deel uitmaakte van de campagne." Korte tijd later stelt hij de vraag „Waarom richt niemand zich op 'crooked Hillary' en de De mocraten?" Trump wordt snel op de vingers getikt. De beschuldigingen richten zich niet alleen op de handelwijze van Manafort en van Rick Gates (een andere campagnemedewer- Dat dateert van jaren geleden, voordat Manafort deel van de campagne uitmaakte ker) van vóór 2016. De aanklacht, die bestaat uit twaalf onderdelen, behandelt een periode van 2008 tot 2017. Manafort sloot zich maart 2016 aan bij Trumps campagne en stapte zes maanden later, in augus tus, weer op. Drie onderdelen gaan over 2017, een over activiteiten in 2016. Trump ontsloeg Manafort in au gustus 2016 als campagneleider, nadat bekend was geworden dat hij heimelijk had gelobbyd voor 'pro- Russische belangen'. Gates bleef lid van het campagneteam. Vol gens Mueller kregen Manafort en Gates tientallen miljoenen dollars betaald voor buitenlands advies werk, onder anderen voor Viktor Janoekovitsj, de vroegere pro-Rus sische president van Oekraïne. Het geld werd via banken in onder meer Cyprus en de Seychellen doorgesluisd. Persbureau AP ont dekte dat hij in 2007 ook optrad na mens een Russische miljardair om de belangen van Poetin te beharti gen. P8 Nieuwsmedia Media Cultuur Spacey alias president Underwood beticht van misbruikjongen Pleegzorg Nederland zoekt 'supergewone mensen'. Mensen die hun huis en hart openstellen voor kinde ren die veel hebben meegemaakt. Rob Jiskoot heeft inmiddels al aan vijftien kinderen een tijdelijk thuis kunnen bieden en roept mensen op om ook pleegouder te worden. De behoefte aan pleeggezinnen wordt steeds groter, «zeeland2 Moskou-gate brengt Trump in het nauw Na bijna 50 jaar brengt opnieuw een speciale aanklager de Ame rikaanse president in gevaar. In de jaren 70 nam Archibald Cox het op tegen Richard Nixon, nu laat Robert Mueller president Donald Trump zijn tanden zien. Hans van Zon Rotterdam/Washington —Donald Trump Vaak veel pzc.nl wolken Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1