WIM HOFMAN Ondersteboven Kookboekenuitgever schrijft open brief aan Herman 11 Nieuwe woonideeën van Topform! Omdat het bijna november is, wil ik een stukje over de dood schrijven, maar dat valt niet mee. Ik weet niet goed wat de dood is. Ik heb wel dode men sen gezien. De eerste was een soldaat in sep tember 1944, maar daar mocht ik niet lang naar kijken van mijn moeder. Bovendien was het tamelijk donker. De tweede was veel later. En dat was schrikken. Ik was toen achttien en zat achterop de fiets bij klasge noot Ton. We kwamen van het voetballen en staken veilig de drukke weg over. We gingen niet naar de ijscoman die daar stond. Het was mooi weer en mensen kochten ijs jes. Een man deed dat ook en stapte op zijn fiets, het ijsje in de hand. Hij had meer aan dacht voor zijn ijsje dan voor het verkeer. Hij werd door een auto geschept. Zijn fiets vloog de ene kant op, hijzelf onze kant en hij kwam met een smak vlak bij ons terecht. Hij zag er vreemd uit, de man. Hij lag roer loos op zijn zij en bloed liep uit zijn oor. Ik was er erg van ondersteboven, maar herin ner me toch nog dat aan de bumper van de auto een bril hing. In een mum van tijd was er opeens een verkeersopstopping en waren er veel nieuwsgierigen. Gelukkig was Ton verstandig. Kom, zei hij, vlakbij is een Rode Kruispost! En daar gingen we zo snel moge lijk naartoe. Hij op de fiets, ik rennend. Ik herinner me nog wel het blauwe rodekruis- bordje, maar wat er verder gebeurde weet ik niet meer. Erg goed voelde ik me niet. Het was vooral het donkere bloed dat uit het oor van de man liep, dat me bijbleef. Tot nu toe. Niet dat ik nu weet wat doodgaan is, maar ik weet sindsdien wel dat je leven in één klap eindigen kan. „Neem je verantwoordelijkheid, Sergio. Praat met mij. Jij en ik alleen en laat ons tot een oplossing komen, anders duw je mij gi-gan-tisch in de shit", schrijft Le Due onder meer. De culinair journalist en fotograaf be weert dat Hermans vertrek bij Mi nestrone de doodsteek is voor de uit geverij. Volgens Le Due is Herman zonder overleg naar de Amsterdamse uitge verij Carrera Culinair overgestapt om zijn boek Just Cook It uit te bren gen en negeerde de Zeeuw Mine strone, waarvan hij sinds 2011 voor 40 procent aandeelhouder is. Le Due is daar zwaar teleurgesteld over en daarom stapte hij naar de rechter. Die stelde Herman vervolgens in het gelijk, omdat nergens is vastgelegd dat hij exclusief vastzit aan Mine strone. Uit alles blijkt dat Sergio Herman heel belangrijk is voor het bedrijf van Le Due. Toch zegt de Vlaming op de website van De Morgen: „Ik heb nooit op één paard gewed, maar Sergio was deel van de stal. Recent heeft het werk met hem de over hand genomen. Maar in zes jaar tijd heb ik 45 boeken gemaakt, waarvan 15 met Sergio. Dat waren niet altijd diegene die het meest opbrachten. Behalve dan het laatste, Simple Food, wat een breed publieksboek was." Zwaar jaar Op financieel vlak heeft Le Due een zwaar jaar achter de rug, mede ver oorzaakt door de gevolgen van een hartaanval, twee jaar geleden. Later moest hij geld lenen om het bedrijf voort te zetten. Maar het vertrek van Herman valt heel zwaar. 'Ik heb deze week al het personeel van Mine strone ontslagen. Ik betaal mezelf al sinds april geen loon meer uit. De openstaande facturen stapelen zich op. Deze situatie is onhoudbaar', schrijft Le Due in zijn brief De vraag is of het gevecht publie kelijk moet worden uitgevochten. „Ik wou het feitenrelaas brengen, zo dat iedereen het zou begrijpen", zegt Le Due tegen De Morgen. „Zes maanden moest ik zwijgen, om de zaak niet te schaden, maar van na ture kan ik de dingen niet opkrop pen. Ik hoop dat Sergio me belt, om het van man tot man te regelen." Hans van der Veen, manager van Sergio Herman, wil weinig zeggen. „Wij zullen niet reageren, om de zaak niet verder te bemoeilijken." WOONPLAZA VHoBMA^ vrijdag 27 oktober 2017 De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator Topkok Sergio Herman ligt in de clinch met uitgever Minestrone, waarvan hij zelf aandeelhouder is. De Zeeuw liet zijn laatste boek uitgeven door een ander en dat leidde tot een juridisch conflict, dat door Herman is gewonnen. Tony Le Due van Minestrone doet zijn verhaal in een open brief, die door Vlaamse media is gepubli ceerd. Eldridge Pentury Vlissingen 4» Sergio Herman. Topform is een van onze favoriete merken. Daarom worden wij ook zo vrolijk van de splinternieuwe Topform studio in onze showroom. Honderden vierkante meters designbanken, stoelen, (salon)tafels, kasten. Kom langs en laat u ook inspireren bij Binnenuit Meubelen. Schouwersweg7 bin Heinkenszand m m 0113 2158 38 lltjrll binnenuit.nl uit >100 WOONMERKEN 9.000M2 INSPIRATIE PERSOONLIJK WOONADVIES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 76