6 Monument Krabbendijke is vernieuwd COOQING „Mijn eerste herinnering aan mijn oom is een foto op mijn slaapka mer", zegt Brown. „En het eerste woord dat ik kende is waarschijnlijk Krabbendijke. Ik hoorde altijd alle verhalen." Op li mei 1944 om ongeveer drie uur in de ochtend boorde een Lan caster 3 vliegtuig met daarin zeven mannen zich in de dijk langs de Noorddijkbij Krabbendijke. In 1946 werd op die plek een monument op gericht. „De allereerste keer dat ik hier kwam was toen ik onderweg was naar Tsjechië", vertelt Brown. „Ik maakte een tussenstop in Am sterdam. Via internet vond ik stich ting Wings of Victory." Hij nam contact op en werd met open armen ontvangen. „Martien van Dijk van Wings of Victory vertelde dat hier het vliegtuig was gecrasht, hij nam me ook mee naar het vliegveld vlak bij en liet me een foto zien met daarop mijn oom. Die kwam, net als ik oorspronkelijk, uit Nieuw-Zee- land." Het werd het begin van een serie bezoekjes aan Krabbendijke. Hij is onder de indruk dat de Neder landers nog steeds archeologisch onderzoek doen als een vliegtuig wordt gevonden en dat aan de fami lie laten weten. „Er zijn nog zoveel mensen vermist", zegt hij. Het ont werp voor het nieuwe monument is gemaakt door leerlingen van het Calvijncollege. Baarland Ook in Baarland werd gisteren de jaarlijkse herdenking van de bevrij ding gehouden bij het monument bij De Landing, op de dijk langs de Westerschelde. Na afloop van de plechtigheid kregen de leden van het organiserende comité (Arjaan Elenbaas, Maarten van 't Veer en Nelleke Jeremiasse-Platschorre) uit handen van burgemeester Gerben Dijksterhuis de bronzen legpenning van de gemeente Borsele. Mede-co- mitélid Frans de Nooijer was niet aanwezig en krijgt de penning later. IN DE REGIO Boekenmarkt Gelachkamer Vogelexpositie Zanglust Wijnproeverij Alliance MIJN DORP, MIJN STAD W 0 0 n m a 11 woonmallalexandrium.nl Rotterdam A20 afslag 16 makkelijk parkeren vrijdag 27 oktober 2017 'Ik hoorde altijd alle oorlogsverhalen' Krabbendijke Greg Brown bij het vernieuwde monument: „Mijn eerste herinne ring aan mijn oom is een foto op mijn slaapkamer." Het oorlogsmonument in Krab bendijke is vernieuwd. Gisteren werd het onthuld in het bijzijn van Greg Brown uit Chicago, neef van één van de beman ningsleden van het vliegtuig dat neerstortte bij het dorp. Melita lanting Het vernieuwde oorlogsmonu ment in Krabbendijke wordt ont huld. FOTOS MECHTELD JANSEN WOLPHAARTSDIJK In de Gelachkamer in Wolphaartsdijk wordt vandaag, vrij dag en morgen, za terdag een zwerf- boekenmarkt ge houden. Er staat voor iedereen wel wat te lezen bij, van streekromans tot thrillers en van lite ratuur tot stripboe ken. Er staan En gelstalige boeken, Duitstalige boeken en kookboeken. Ook zijn er vele kin derboeken, religi euze boeken en vakboeken. Van 11.00 tot 15.00 is ie dereen welkom. RILLAND-BATH Vogelvereniging Zanglust houdt op vrijdag 27 oktober haar 53ste vogel tentoonstelling in Rilland-Bath. De tentoonstelling, in Dorpshuis Luctor et Emergo te Rilland, is vanaf 19.00 tot 21.30 uur open voor belangstellenden. Toegang is voor ie dereen gratis. GOES De Alliance fran- gaise Cceur de Zé- lande houdt van avond een wijn proeverij in activi teitencentrum Het Gors aan de Val- ckeslotlaan in Goes. De proeverij met wijnen uit di verse Franse regio's staat onder leiding van vinoloog Elly-Meeuwsen- Zandee. Opgeven op secr.coeurdeze- lande@afpb.nl of 0113 23 00 46. Kosten 7,50 voor leden/cursisten en 12,50 voor introdu cés. FOTOBOEK WAARDE Burgemeester José van Egmond heeft gistermiddag in dorpshuis MeerWaarde het eerste exemplaar in ontvangst genomen van het fotoboek van Waarde. 'Uitgebeeld verle den van Waarde Gawege', zoals het boek voluit heet, is sa mengesteld door Kees van den Bovenkamp met behulp van een begeleidingscommissie. Het bevat ongeveer 250 foto's en ansichtkaarten van, de titel verraadt het al, Waarde en Gawege. De foto's zijn voorzien van beschrijvingen, gemaakt door kenners. Op de voorpagina van het boek staat een luchtfoto van Waarde, genomen voor de Ramp van 1953. Deze foto is in 1955 aangeboden aan burgemeester J.C. van Burg als afscheidscadeau, foto ernestaverburg GOES Gasthuis, Kievitlaan 64, overdag - Expo sitie Ineke de Vries, Kees van den Bosch, Ria Wisse en Ko Tramper; Kunst uitleen De Bevelan- den, Westwal 45, 13.00-17.00 uur - Expositie zilveren camera winnaar Poike Stomps; In loophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur - Open middag klei- groep 'Werk in Uit voering'; De Spinne, 15.30-18.00 uur - Streetball&Street- dance voor jongeren van 12 tot 18 jaar; Al- bert Plesmanweg 23,19.15 uur - Hal- loweenexpress, griezeligste treinrit van het jaar; 't West- licht, 19.30 uur - Le zing Yvonne Flipse over haar boek 'Het gouden pad van de haas'; Grote Markt, vanaf 19.30 uur- Nightrun voor Stich ting Jayden; Valcke- slotlaan 26, 20.00 uur - Wijnproeverij Alliance frangaise; Podium 't Beest, 20.30 uur-Optre den 'The Royal Engi neers'; de fietsgroep die start vanaf het inloophuis Oase stopt met fietsen tot juni volgend jaar 'S-GRAVENPOLDER Koedijk 2,13.30- 16.30 uur - Open stelling trekkermu seum KAMPERLAND Dorpshuis Casem- broot, Alexiaplein 3, 13.00-16.00 en 20.00-23.00 uur- Vrij biljarten WAARDE MeerWaarde, 19.00 uur - Lampionnen- optocht WEMELDINGE Maartenskerk, Kerk- weg 5,19.00 uur - Filmavond '500 jaar reformatie' WOLPHAARTSDIJK Gelachkamer, 11.00-15.00 uur- Zwerf boekenmarkt YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur - Weekmarkt; Oosterscheldemu- seum, Kerkplein 1, 10.00-16.00 uur- Expositie 'De Oos- terschelde in vroe gere tijden'; Moer- zicht, 14.00-16.00 uur - Spelmiddag met o.a. koersbal en sjoelen In het gezelligste woonwinkelcentrum van Nederland serveren onze 55 interieurspecialisten hun nieuwste collecties uit. Laat u trakteren op heerlijke hapjes en drankjes en verrassen met diverse leuke acties. Maak kans op het leukste etentje van Nederland! Kook samen met de chefkok in uw favoriete restaurant voor uw familie, vrienden en kennissen. Een unieke en fantastische ervaring voor u én al uw gasten. Haal uw deelnamekaartje op in het Atrium en deponeer het met uw gegevens vóór zondag 12 november in derode brievenbus. Wonen a la carte in Woonmall Alexandrium. U bent altijd onze gast! for the love of food 55 Woor\Wiv\\£els orvóer ééf\ «iaV-l

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 65