Verliefd op die ene witte bruidsduif 9 De mancave in de tuin van Wim Seuren (56) uit Eindhoven is een eerbetoon aan zijn herinneringen aan touren met zijn Harley Davidson en aan Jack Daniel's. Stiekem droomde Wim Seuren uit Eindhoven altijd al van zijn eigen mancave. Die droom realiseerde hij twee jaar gele den, toen hij hem samen met zijn stiefzoon Jordy Debondt (22) in de tuin bouwde. „Voorheen stond er al leen een klein huisje met rommel en tuinspullen", blikt Seuren terug. Inmiddels heeft deze plek een ware metamorfose ondergaan. Achterin de tuin staat nu een stoere, houten tuin huis, waaraan een bord met 'Man cave' en een imitatiewaterbuffel- schedel prijken. Op de bijbehorende veranda staan loungebanken, een houtkacheltje en een wijnvat dat als statafel dient. Het tuinhuis is voorzien van een houten bar inclusief tap, een televi siescherm, een koelkast en vinyl wanddecoratie van Harley Davidson en Jack Daniel's. Twee van de grote liefdes van de Eindhovenaar. Uit de speakers klinkt bluesmuziek. Seuren: „Deze plek bevat alle ingrediënten van het leven." Drankflessen Ongeveer een halfjaar werd geklust aan de ruimte. Over alle details is na gedacht. Zo vertelt stiefzoon De bondt dat ze de barkrukken zelf met koeienhuid bekleed hebben. Hij wijst naar een ijzeren stang onder de bar. „Dat is de sidebar van een Merce des-jeep", zegt hij trots. De decoratie bestaat onder meer uit drankflessen - veelal van Jack Daniel's, vintage vondsten, portretfoto's van Seurens vader en moeder en schilderijtjes van Venray, de Limburgse stad waar hij vandaan komt. Seuren pakt een ijzeren voorwerp. Als hij 'm openmaakt, blijkt het een sigarettenaansteker. „Deze werd bij mijn ouders thuis gebruikt op feest jes. Ik ben slecht in afscheid nemen van spullen. Met al die herinneringen aan vroeger wordt het hier steeds Als je op een Harley zit en dat harde geluid hoort, pure vrijheid voller en gezelliger." Als motorliefhebber koos Seuren voor een Harley Davidson-thema. „Als je op een Harley zit en dat harde geluid uit de motor hoort komen. Pure vrijheid." De vrienden van zijn motorclub DILLIGAF (dat staat voor: 'Do I Look Like I Give a Fuck') zijn graag geziene gasten. „Hier smeden we onze plannen. Afgelopen jaar hebben we samen getourd door Schotland en Noord-Ierland. Ko mend jaar gaan we naar de Pyre neeën." Oud en nieuw Seuren trekt zich vaak terug in zijn 'hut' om muziek te luisteren of een drankje te doen, maar ziet de ruimte vooral als ontmoetingsplaats. Seuren: „Verjaardagen en oud en nieuw vieren we hier ook. Vrienden komen regelmatig iets drinken of kij ken naar een voetbalwedstrijd. Maar of hier nu motorclubleden of voet balvrienden zijn: er is altijd gezellig heid." HANS DUIF vrijdag 27 oktober 2017 Hut voor Harley en Jack Nathalie Damen —Wim Seuren Wim bouwde zijn hut eigenhan dig, met hulp van stiefzoon Jordy. FOTOJURRIAAN BALKE In zijn achtertuin heeft Hans Heinrichs (61) uit Oss 32 witte duiven, die hij verhuurt voor bruilof ten. Die ene naamloze duif die altijd thuiskomt, is zijn favoriet. „Een paar jaar geleden ging mijn jongste dochter trouwen en had ik bruids duiven besteld, later leek het me een leuk idee om zelf met witte postduiven te beginnen. Om na mijn pensioen de tijd te vullen en samen met mijn zoon Gijs een bezigheid te hebben. Als het mooi weer is, laat ik ze rondvliegen en dan schitteren ze in de zon. Dat is een fantastisch ge zicht, waar ik een beetje verliefd op ben geworden. Er zit één duif tussen waar ik gek op ben, dat is een doffer die ik zelf ge fokt heb en die in 2014 geboren is. Die komt altijd thuis en is heel betrouw baar, maar een naam heeft hij niet. Verder zijn ze nauwelijks uit elkaar te houden, al werk ik met gekleurde ringetjes om hun poten. Het leuke aan duiven is dat ze een enorme lief hebber zijn van regel maat. Als ik 's morgens om acht uur naar het hok loop, zitten ze al klaar om naar buiten te gaan. Omdat ik ze verzorg en voer, merk ik dat ze ver trouwen in me hebben. Ze zijn voor wedstrijden al in Frankrijk geweest en komen meestal keurig naar huis. Een duif moet, behalve goed bevederd, in zijn hoofd ook goed zijn om de weg naar huis terug te vinden." Stan Schrijen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53