Wegdoen is zonde 6 INDE ETALAGE Vergeet mandarijntjes. De kinderen die straks weer langs onze deuren trekken voor Halloween of Sint-Maarten willen maar één ding: Heel. Veel. Snoep. rv Hieke Grootendorst geeft elke week klustips én een inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: tuinmeubels DE KLUSVROUW Eerst de boel aanschroeven Weg met die groene aanslag 3. Blauw 2. Ananas vrijdag 27 oktober 2017 GO Geef mij snoep Draai alle schroeven aan. Als je tuinmeubilair er flets en afgebladderd uitziet en ook nog eens gammel is, denk je al snel aan vervangen. Logisch. Maar draai de schroeven weer eens flink aan. Als het hout niet rot is, kun je het echt weer mooi krijgen. Verwijder aanslag en loszittende lagen. Daarna ga je schuren. Zorg voor een egaal gekleurd oppervlak. De meeste onderhouds middelen zijn transpa rant, dus de verschillen in kleur blijf je de eerste lagen zien. Hoe meer lagen, hoe minder ver schil. €6,99, Tomorrow's Kitchen €11,99, Maisons du Monde FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS dieper en kreeg een chique look. De set was als nieuw. Ik stelde me voor hoe de klant erbij zou zitten op de tuinkussens, een kaarsje aan, een hapje en een drankje en familie en vrienden. Natuurlijk hoop ik dat mijn werk zo lang mogelijk mooi blijft. Ik was dus erg blij toen ze zei: 'Ik heb hoezen voor alles. Zal ik die ook maar eens gaan gebruiken?' Het staat misschien wat onge zellig, zo'n hoes, maar het verlengt de levensduur van je set behoorlijk. En wil je echt geen hoezen? Zet de meubels dan zo neer dat water niet op vlakke delen kan blijven liggen. Dag zomer, dag tuinmeubels, tot volgend jaar. Deze zomer heb ik een houten set tuinmeubels, bestaande uit twintig on derdelen, onderhouden. Een heerlijke klus omdat het resultaat verbluffend was en ik lekker buiten bezig kon zijn met de meest meditatieve klus die voor mij bestaat: schilde ren. De klant was scep tisch: 'Misschien moet ik toch maar gewoon een nieuwe set kopen.' Na mijn inspectie van het hout op rotte stukken was mijn conclusie: 'Zonde!' Ik ging aan de slag en koos een mooie kleur onder houdsmiddel. De kleur van de set werd daardoor nog

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 50