4 HEILIG HUISJE Peter en Nicole van Beers wonen al 25 jaar met veel plezier in hun karakteristieke pand in Wouwse Plantage. Dochter Astrid woont nog thuis, Anouk pendelt op en neer tussen haar ouderlijk huis en haar kamer in Wageningen. Huizenpaspoort mb Dit hebben onze lezers allemaal in huis et is een stuk rus tiger sinds Anouk uit huis is", zegt Peter van Beers met een lach. De jongste dochter kan erg aanwezig zijn volgens de andere gezinsleden. „Het is ook praktischer", vult moeder Nicole aan. „Ik reed soms wel een tank benzine per week op aan het ha len en brengen." Soms komt Anouk vanuit Wageningen met het open baar vervoer naar huis, maar daar zit ten wel haken en ogen aan. „De bus rijdt maar tot zeven uur 's avonds naar Wouwse Plantage en in het weekend helemaal niet", vertelt ze. Oudere zus Astrid woont nog wel Toen we de sleutel kregen, liepen we al weken in de tuin rond thuis. Voor haar is Breda goed te be reizen. „Het is goedkoper om hier te blijven." In het weekend gaan de zussen graag op stap met vrienden uit het dorp. Maar later in Wouwse Plantage blijven wonen, dat zien ze niet zitten. „Vroeger was het anders", vult Peter aan. „Toen zat hier tegenover een winkel en een restaurant, naast ons een café en aan de andere kant de kerk. Echt middenin het centrum. Nu is bijna alles weg." Carnavalscreaties Naast de locatie was het vooral de ruimte waar Peter en Nicole destijds voor vielen. „Het perceel is zo groot, ruim ï.ioo vierkante meter. En die tuin, daar was het ons om te doen", geeft Nicole aan. Ze is dol op tuinie ren en is het liefst hele dagen buiten. Of op haar knutselzolder. „Daar trek ik me terug in mijn eigen domein, daar ben ik al maanden van tevoren bezig met onze carnavalscreaties." Peter doet de meeste klussen in huis zelf en is ook vaak buiten bezig. Aankomende kerst wonen ze 25 jaar in dit huis. Om precies te zijn:op 19 december 1992 zijn Nicole en Peter verhuisd. „We kregen in november de sleutel en liepen al weken in de tuin rond. Die was al bijna naar ons WOUWSE PLANTAGE vrijdag 27 oktober 2017 Wi hoeven buiten niet Hanneke Willemstein 44 —Nicole van Beers Plantagebaan 213 Bouwjaar woning: 1904 Woonoppervlakte: 197 m2 Waarde: 330.000 euro Peter en Nicole van Beers kochten het huis in 1992 voor 190.00 gulden. Het was in de jaren zeven tig voor het laatst ge moderniseerd. Peter heeft het meeste zelf verbouwd, waaronder de badkamer. De serre hebben ze laten aanbouwen. Ook de buitenkant hebben ze op laten knappen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48