Franse club helpt Jean Paul de Bruijn aan wildcard voor wereldbekertoernooi O O) 0) O 12 ZEELANI Van de Ven hoeft Europa niet uit Oemoemenoe kan enorme slag slaan Wintercompetitie trekt de grens over Aftredend voorzitter is trots op wat hij met de Strandcross bereikt heeft in vijftien jaar, maar denkt dat het altijd nóg beter kan. STRANDCROSS VOORZITTER ZWAAIT AF Motorcrossster Nancy van de Ven hoeft vol gend jaar voor de strijd om de wereldtitel Eu ropa niet uit. Alle zes Grand Prix-wedstrijden zijn relatief dichtbij. Opmerkelijk is wel: drie ervan zijn in Italië, het land van regerend kampioene Kiara Fontanesi. De Vlissingse zelf werd na een ongekend spannende strijd vierde. Van de Ven begint in 2018 haar seizoen in april in Pietramurata. In juni en september (voor de slotrace) keert het circus terug in Ita lië. Tussendoor zijn er wedstrijden in Portu gal, Duitsland en Nederland (Assen). Alleen als Van de Ven namens Nederland weer mee mag doen aan de Motocross of Nations, moet ze wel ver vliegen, naar Michigan. De rugbyers van Oemoemenoe spelen mor gen op het kunstgras van het NRCA in Am sterdam tegen Ascrum. De Middelburgers kunnen tegen de Amsterdamse studenten een belangrijke stap zetten in de richting van de kampioenspoule. Bij winst op Ascrum slaat Oemoemenoe direct een kloof van tien pun ten met de hoofdstedelingen en dan zijn zij zo goed als uitgeschakeld voor een plek in de kampioenspoule. De ploeg van trainer Simon Fitzgerald behaalde in de laatste twee duels ruime zeges, maar mist zaterdag Luke Willi ams en de geschorste Leroy Kersten. In het Belgische Zelzate staat morgen de tweede wedstrijd van de Zeeuwse ATB Win tercompetitie op het programma. Het is daarom erg moeilijk om vooraf een favoriet aan te wijzen, want er staat naar verwachting een behoorlijk aantal Belgische mountainbi- kers aan de start. Het organiserende Lobster team heeft op het terrein van de psychiatri sche inrichting Sint-Laurent-Baptist een aan trekkelijke omloop uitgezet. Deze wedstrijd gaat om 15.15 uur van start, samen met de vrouwen. Goesenaar Thijmen van de Vrede gaat als klas sementsleider van start. Hij won vorige week in Wemeldinge de eerste wedstrijd. Kaderteam Halloweenrun die ieder jaar naar Vlissingen ko men omhoog gegaan, maar is het evenement zelf ook enorm ge groeid. „We zitten aan ons pla fond", geeft de aftredend voorzitter aan. „Toen ik vijftien jaar geleden in deze functie begon, hadden we zo'n 130 rijders. Nu zijn dat er 350. Meer kan niet, dan komen we moeilijk te zitten met de randzaken. Parkeer plaatsen, slaapplaatsen; dat soort zaken." Voor René de Nood wordt de Strandcross van zondag een hele bijzondere. Na vijftien jaar voorzitterschap bij MSV De Uitlaat, de organiserende motorcrossvereniging, heeft hij be sloten dat het tijd is om het stokje door te geven. En dat doet hij met een trots gevoel. „We hebben het evenement naar een heel hoog niveau getild", blikt De Nood terug op de vijftien jaar waarin hij als voorzitter bij de Strandcross betrokken was. „Dat heb ik uiteraard niet alleen gedaan. Met het hele team hebben we een heel mooi evenement neergezet." Zo is het niveau van de coureurs Toen ik vijftien jaar geleden begon, hadden we 130 rijders. Nu 350 Dat betekent niet dat er voor de opvolger van De Nood geen ruimte meer is om door te groeien. „Want het kan natuurlijk altijd nóg beter", vindt hij. „Het is belangrijk om de organisatie te blijven verfijnen en zo professioneler te worden. Dat is alleen maar goed voor de uitstraling van het evenement." Met de wedstrijd van zondag komt er voor het bestuur van De Uitlaat een einde aan een druk half jaar. „In mei beginnen we altijd al met de voorbereidingen", vertelt De Nood. „In het begin is dat niet intensief. Dan regelen we het pa pierwerk, de vergunningen. En we moeten sponsoren zoeken. Dat bouwt zich langzaam op, het wordt steeds drukker." Ook zaken als EHBO-posten zijn van groot belang. Want motorcross is natuurlijk geen sport zonder ri sico. „Even afkloppen, maar geluk kig heb ik in mijn vijftien jaar als voorzitter geen grote ongelukken meegemaakt", zegt De Nood. „La ten we hopen dat er zondag ook niets ernstigs gebeurt. Dan is deze editie van de Strandcross voor ons weer geslaagd; als we zo weinig mogelijk pleisters hebben moeten plakken en iedereen weer veilig naar huis kan." Toch zal het er zondag op het par koers aan de boulevard van Vlissin gen niet rustig aan toe gaan. Dan wordt er weer op het scherpst van de snede gestreden om de prijzen. „We hebben weer een mooi deel nemersveld", weet de afzwaaiende preses. „De hele Nederlandse top is aanwezig, inclusief drie nationale kampioenen." Ook de Zeeuwse grootmachten uit het motorcross komen in Vlis singen in actie. Eén van die blik vangers uit de provincie is Nancy van de Ven. Eerder deze maand was zij nog de sterkste tijdens de Strandcross van Zoutelande. Mark Boot is bovendien een kandidaat voor een podiumplek. PROGRAMMA Middag vol motorcross aan de Vlissingse boulevard Niet dat de Hulstenaar plots is ge stegen op de wereldranglijst en daardoor rechtstreeks geplaatst is. Op dit moment staat hij op plaats 64 van de wereldranglijst en dat is niet voldoende om direct in te stromen in het hoofdschema van een wereldbekertoernooi. Maar de organisatie in het Franse La Baule bood hem een wildcard aan, zodat hij toch rechtstreeks is geplaatst. Het is alweer sinds september 2015 geleden dat De Bruijn recht streeks mee mocht doen aan een wereldbeker driebanden. Meer dan twee jaar dus. Dat was tijdens het toernooi van Guri in Zoud-Korea. De Bruijn was destijds de nummer twaalf van de wereld. Zijn uitverkiezing in Frankrijk heeft de Zeeuwse biljarter te dan ken aan de organiserende vereni ging La Baule, waarvoor De Bruijn uitkomt in de Franse competitie. Omdat hij daar speelt, was hij de gelukkige. vrijdag 27 oktober 2017 MOTORCROSS RUGBY Oemoemenoe (zwart-wit) won zaterdag van The Dukes. foto peter van gogh ATB Thijmen van de Vrede won de eerste wedstrijd, foto johan van der heijden 12 Het eerste kader team van 's Lands Welvaren uit Kwa- dendamme ver loor de uitwed strijd tegen HWA Verhaar BKS in de nationale eerste klasse klein. In Al- blasserdam wer den de Zeeuwse biljarters met 6-2 verslagen. Sjaak Walhout won als enige van zijn team. Jan Goud zwaard en Jaap Cijsouw kwamen net tekort. Peter de Bree verloor ruim. In Middelburg staat vanavond de Halloweenrun op het programma. Deelnemers kun nen meedoen aan een hardloopwed strijd of wandel route over 8000 meter. Deelne mers mogen ver kleed meedoen. Ook wordt hen onderweg bij de sfeerpunten de stuipen op het lijf gejaagd. De wan delaars starten om 19.30 uur, de hardlopers een halfuur later. De Nood ziet nog Daniel Vervelde Vlissingen - René de Nood In Vlissingen staat zondag aan de boulevard een hele middag motorcross op het programma. Om 12.00 uur starten de eerste wedstrijden en omstreeks 17.45 wordt de laatste race afgevlagd. 12.00 Eerste manche 85 cc (twaalf minuten één ronde). 12.25 Eerste manche Regio klasse MX2-2T (vijftien minuten één ronde). 12.55 Eerste manche Regio klasse MX2-4T (vijftien minuten één ronde). 13.30 Eerste manche Regio klasse MX1 (vijftien minuten één ronde). 14.05 Eerste manche Licentie houders MX1 en MX2 (2T en 4T) (twintig minuten één ronde). 14.40-15.00 Pauze 15.00 Tweede manche 85 cc (12 minuten één ronde). 15.25 Tweede manche Regio klasse MX2-2T (vijftien minuten één ronde). 15.55 Tweedee manche Regio klasse MX2-4T (vijftien minuten één ronde) 16.30 Tweedee manche Regio klasse MX1 (vijftien minuten 1 ronde). 17.05 Tweede manche Licentie houders MX1 en MX2 (2T en 4T) (twintig minuten één ronde). 17.45 Finish laatste manche. Biljarter Jean Paul de Bruijn be gint morgen, in het zesde we reldbekertoernooi driebanden van dit kalenderjaar, sinds lange tijd weer eens direct in het hoofdtoernooi. Joop van den Oudenhoven Vlissingen De Bruijn. fotoizaakverkeste a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40