II 4 6 Probleemwijken krijgen elk eigen aanpak 4 ALEXANDRIUM COOQING IN DE REGIO Orgelconcert Reformatie W o o n m a Spuikomweg. De Koningswegpar keerplaats blijft zolang het kan de uitwijkplaats voor binnenstadsbe zoekers. Het veerhaventerrein bij de Buitenhaven moet ingezet wor den als parkeerhaven voor de dui zenden bezoekers van topevene- menten zoals Rescue. Enkele Vlissingse buurten heb ben altijd last van een te hoge par keerdruk: rond het stadhuis, rond de Scheldestraat, de Groote Markt en rond zorgcentrum Ter Reede. De deelauto wordt geïntroduceerd en daar zijn vaste parkeerplaatsen voor nodig Rond de Steenen Beer en de Com- mandoweg is het 's avonds en in de weekeinden en in het hoogseizoen speuren naar een plekje. In Oost- Souburg zijn de omgeving Zee wijksingel en de Kanaalstraat en af en toe straten in Schoonenburg overvol met geparkeerde auto's. Te beginnen met de Groote Markt wil de gemeente per parkeerprobleem- wijk een oplossing zoeken. Voorde 's Winters, van november tot eind maart, kost een parkeeruur vijftig cent minder dan 's zomers: 1,50 euro, zowel op straat als in de par keergarages. In de winter is voort aan ook het parkeerterrein Nolle- bos, onderaan de boulevardoprit, gratis. De nieuwe tarieven gaan 1 ja nuari in, als de gemeenteraad het goed vindt. De 'gewone' parkeerder moet wel inschikken. De deelauto wordt geïntroduceerd in Vlissingen en daar zijn vaste parkeerplaatsen voor nodig. De gemeente praat met aan bieder Allegro. Er worden ook par keerplekken met oplaadpalen voor elektrische auto's ingericht. Vlis singen heeft wel voldoende par keerplekken, maar ze zijn niet goed aangegeven en de bereikbaarheid is matig. De route naar het centrum is onduidelijk. Parkeergarage De Fonteyne is alleen bereikbaar via de Groote Markt wordt het te grote aantal vergunninghouders aange pakt en de te dure parkeergarage aan de Schoolstraat. In de Kanaal straat blokkeren de auto's van me dewerkers van Omroep Zeeland de parkeerplek voor winkelklanten. Voor de omroepers moet een oplos sing worden gezocht. Postzegels en munten Museum woonmallalexandrium.nl Rotterdam A20 afslag 16 makkelijk parkeren MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 27 oktober 2017 WA MIDDELBURG MIDDELBURG Oud-Katholieke Statie Zeeland houdt zaterdag in het kader van de herdenking van 500 jaar Reforma tie een orgelcon cert in de Sint-Au- gustinuskerk Mid delburg. Het orgelconcert, dat om 16.00 uur begint, wordt ver zorgd door organist Kees van Eersel (foto) uit Kloetinge. De toegang van het orgelconcert is gra tis, na afloop is er wel een collecte om de onkosten te dekken. DAG VAN DE HULPVERLENING for the love of food SS ov\Aer Winterparkeren wordt goedkoper Vlissingen Oost-Souburg: parkeerproble men in de Kanaalstraat. In de winter wordt parkeren goedkoper maar 's zomers moet in Vlissingen voortaan ook op zondag betaald worden voor een plek voor de auto. De nieuwe parkeernota is er. Het heeft twee jaar geduurd. Claudia Sondervan Filatelistenvereni ging De Zeeuwse Delta houdt zater dag een beurs van postzegels, munten en oude ansicht kaarten in Middel burg. De beurs vindt plaats in Wijk centrum Palet, Johan van Reigers bergstraat 2 te Mid delburg. Vanaf 10.00 tot 16.00 uur is de beurs te be zoeken. MIDDELBURG Het Zeeuws Mu seum houdt zater dag diverse activi teiten in het mu seum in het kader van Nacht van de Nacht. Vanaf 19.00 uur begint het pro gramma met onder meer een voorstel ling, een workshop, griezelverhalen, een museumcafé en meer griezelige activiteiten. Om 22.00 uur zal het programma af gesloten worden. Het museum is gra tis toegankelijk. ZOUTELANDE Brandweerman Hans Melis leert Lola Jan sen spuiten. In een brandweerauto zitten en zelfs even met de brandslang spuiten. Dat mochten de kinderen van Kind centrum 't Paalhoofd in Zoutelande gisteren voor één keertje doen. Het kindcentrum stond gisteren in het teken van de Dag van de Hulpverlening. De hele ochtend leerden de kinderen dingen over de politie, brandweer, ambulance, EHBO en reddingsbrigade. Twintig vrijwilligers gaven work shops aan de verschillende groepen leerlingen. Ook op het schoolplein keken de kinderen hun ogen uit, want daar ston den allemaal voertuigen zoals een brandweer- en politie auto. De dag vormde de afsluiting van de Maand van de Hulpverlening op de school, 't Paalhoofd bestaat dit jaar honderd jaar en dat vieren ze met elke maand een ander thema met daarbij een afsluitende activiteit, foto lex de meester In het gezelligste woonwinkelcentrum van Nederland serveren onze 55 interieurspecialisten hun nieuwste collecties uit. Laat u trakteren op heerlijke hapjes en drankjes en verrassen met diverse leuke acties. Maak kans op het leukste etentje van Nederland! Kook samen met de chefkok in uw favoriete restaurant voor uw familie, vrienden en kennissen. Een unieke en fantastische ervaring voor u én al uw gasten. Haal uw deelnamekaartje op in het Atrium en deponeer het met uw gegevens vóór zondag 12 november in derode brievenbus. Wonen a la carte in Woonmall Alexandrium. U bent altijd onze gast! ARNEMUIDEN Centrum, 12.00- 17.00 uur - Week markt; KOUDEKERKE De Couburg, 13.00- 16.30 uur - Biljarten voor senioren; MIDDELBURG Het koffiehuis, Oos- terscheldestraat 1, 09.30-11.30 uur- Inloopmoment met koffie en thee; Galerie Gerritse, Londensekaai 19, 13.00-17.00 uur - Laatste dag ten toonstelling Nel Douma en Ina Sponselee; Zeeuws Museum, 13.30 uur - Familie rondleiding 'Grieze len in het museum'; Kruitmolenlaan 125, 19.00-22.00 uur- Jeugdcafé voor jon geren van 12-18 jaar; Aula ZB, 19.30 uur- Lezing prof. Dr. Ir. S.J. Tans bij Natuur kundig Gezelschap Middelburg; Zeeuwse concert zaal, Verwerijstraat 14, 20.00 uur - Op treden Johannette Zomer Bart Schneemann 'Bach2Ways'; Vrije School Zee land, W. Arondeus- straat 59, 20.00-22.00 uur- Inspiratieavond met tandarts Peter Borm; OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur - Badmintonnen voor 50+; Duinvlietweg 6, 13.00-13.30 uur- Activiteit 'Een kijkje achter de scher men van het zee aquarium' bij Terra Maris; 13.00,14.00 en 15.00 uur - Rondleiding 'zolder geheimen' bij Terra Maris; SEROOSKERKE Oude Bradspuit- huis, 20.00 uur- Concert 'Stosker- kenaars spelen voor Stroskerke- naars'; VLISSINGEN Spuistraat en Lange Zelke, 08.00 -16.00 uur - Week markt; Vrijenhovenzaal, Baskenburgplein 8, 09.00 uur - Peuter- gym; Vrijburgbad, 18.30- 21.00 uur - Ladies Night.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34