Arbeidshulp voor psychische patiënten i Woning dicht na vondst verwaarloosde honden Verdachten roofmoord langer in voorarrest 5 Vaak niet uitgenodigd voor sollicitatiegesprek Politie neemt auto in beslag Auto belandt in de sloot bij N57 Met 161 km per uur over N62 Zeeland krijgt 90.000 euro van het Rijk om mensen met een psychische aandoening te helpen bij het vinden en behouden van werk. OLIETANKER VLOT 112 NIEUWS Het geld komt van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgele genheid. Dit en volgend jaar zal worden gewerkt aan een betere sa menwerking en afstemming tus sen de arbeidsmarkt, de GGZ (geestelijke gezondheidszorg) en andere terreinen binnen het soci aal domein, zoals wonen. Het doel is om de arbeidsmarktpositie van mensen met een psychische aan doening te verbeteren, zodat zij minder geïsoleerd zijn en volwaar dig kunnen meedraaien in de maatschappij. Het kan gaan om re gulier werk, aangepast werk of ar- beidsmatige dagbesteding. Om te beginnen wordt een re gioplan opgesteld, waarin de mo ld Nederland hebben 240.000 mensen een ernstige psychische aandoening gelijkheden worden verkend en doelen worden geformuleerd. De projectcoördinatie ligt bij de Ar beidsmarktregio Zeeland, gevoed door een regiegroep met daarin vertegenwoordigers van gemeen ten, GGZ-instellingen, instellin gen voor verstandelijk gehandicap ten, cliëntenorganisaties en UWV. In Nederland hebben 240.000 mensen een ernstige psychische aandoening. Het aantal mensen met een lichte tot matige psychi sche aandoening is nog veel groter. Het zijn kwetsbare groepen; veel van deze mensen worden niet voor een sollicitatiegesprek uitgenodigd of lopen vast in het reguliere werk, hoe graag ze ook zelf hun boter ham willen verdienen. Omwonenden hadden melding bij de Dierenbescherming gedaan na geluidsoverlast van de honden. De eigenaar van de dieren, volgens buurtbewoners een Belgische vrouw, was niet aanwezig in het pand ten tijde van de inval. Binnen werden ook nog een kat en een dode fret gevonden. Vervolgens is de deur dichtgetimmerd door woningcor poratie RWS, eigenaar van de wo ning. „De dieren zaten onder de vlooien, ze hadden een onverzorgde vacht en te lange nagels", zegt woordvoerder Dik Nagtegaal van de Dierenbescherming. „Er hing ook De rechtbank in Middelburg heeft dat gisteren beslist tijdens een zo genoemde proformazitting. Het voorarrest van een derde ver dachte, de Bulgaarse K. K. (21) werd eerder verlengd. Inmiddels is ook een vierde verdachte in Duitsland opgepakt. Of hij ook op de regiezitting zal verschijnen is nog onduidelijk. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer werd de volgende dag na een alarm van de buurvrouw ontdekt. Toen ontdekte de politie dat er zich op zolder een wietkwe- kerij met 120 plantjes bevond waar net was geoogst. Volgens de politie zou de ripdeal wel eens een reden kunnen zijn waarom Van Schaik om het leven zou zijn ge bracht. De 21-jarige vrouw (K.) werd eind juni in Bulgarije gearresteerd en uitgeleverd aan Nederland. Volgens haar verklaring was ze doorM.N. I. bedreigd en gedwon gen bij Van Schaik aan te bellen en moest ze tassen met wiet vullen. Verder hield de vrouw vol dat toen ze de woning verlieten Van Schaik nog in leven was. Etten-Leur In Italiaanse media worden de drie ook nog in verband gebracht met een hennepkwekerij, begin mei in Etten-Leur. Ze wisten toen te ontsnappen. De drie hebben - voor zover nu bekend - geen justitiële docu mentatie. A. S. is in ieder geval in het buitenland al diverse keren met justitie en politie in aanra king geweest. een sterke lucht van ammoniak en hondenpoep. Eten en drinken voor de dieren was dan wel weer aanwe zig. Maar de situatie, verzorging en de huisvesting waren dermate slecht dat de dieren in bewaring zijn genomen." De bewoner wordt op de hoogte gesteld van de inbeslagname. De rechter oordeelt of de dieren terecht zijn meege nomen. Als dat het ge val is, gaan ze naar een asiel. vrijdag 27 oktober 2017 PC TERNEUZENDe politie heeft in de nacht van woensdag op donderdag in Zeeuws-Vlaanderen een auto in beslag genomen. De bestuurder bleek na controle al een half jaar geen wegenbelasting te hebben betaald. De eige naar was volgens de Belas tingdienst, een fiscale wan betaler. Als dwangmiddel is het voertuig weggesleept en naar de Belastingdienst gebracht. De automobilist krijgt zijn voertuig terug als hij de openstaande reke ningen heeft betaald. SEROOSKERKE (S) Bij een eenzijdig ongeluk op de N57 is gisterochtend een automobilist gewond ge raakt. De bestuurder was bij Serooskerke met een auto in de sloot beland. De auto raakte rond 06.30 uur van de weg. Vermoedelijk gebeurde dat door slik op het wegdek. Het slachtof fer werd per ambulance af gevoerd naar het zieken huis. Over de verwondin gen van de bestuurder is niets bekendgemaakt. Ook de brandweer werd in eer ste instantie opgeroepen voor assistentie. Het slachtoffer zat niet bekneld en kon zonder ingrijpen van de brandweer uit de auto komen. 'S-HEERENHOEK De poli tie heeft gistermiddag het rijbewijs ingevorderd van een automobilist die veel te hard over de N62 bij 's- Heerenhoek reed. Ter plekke is maximaal 100 ki lometer per uur toege staan. De bestuurder over schreed dat maximum ro yaal; met liefst 61 kilometer, na correctie. Naast het in vorderen van het rijbewijs krijgt de bestuurder van de auto een proces-verbaal via het Openbaar Ministe rie. Boetes voor rijden tot 50 kilometer te hard wor den namelijk nog wel ver strekt via het Centraal Jus titieel Incassobureau. Alles overtredingen die daarbo ven zitten verlopen meteen via de rechter. Luc Oggel Vlissingen WESTERSCHELDE Het 244 meter lange schip Maria Botti- glieri dat gistermiddag vast liep op de Westerschelde, is een uur later vlotgetrokken. De olietanker is voor inspec tie naar de Everingen ge bracht. Het Italiaanse schip liep om 14.15 uur vast op de Drempel van Borssele, mid den op de Westerschelde ter hoogte van Borssele. Het schip was gevuld met de brandbare stof nafta en on derweg naar Antwerpen. FOTO LEX DE MEESTER In een sterk vervuilde woning aan de Gerbrandyhof in Goes zijn gis termiddag vier verwaarloosde honden gevonden. De dieren zijn meegenomen door de Landelijke Inspectiedienst Dierenbescher ming. Michiel Bouwman Goes De twee 38-jarige Bulgaren A. S. en M. N. I. die verdacht wor den van de roofmoord die op 19 maart in Rilland het leven kostte van de toen 65-jarige Rillander K. van Schaik, blijven vooralsnog in voorarrest tot de regiezitting van 13 december. Ad Roos Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33