In Singapore wint Williams wél van Muguruza 25 De NK afstanden, die vandaag beginnen, zijn interessant met het oog op de Spelen, maar er zijn vier extra redenen om er naar uit te kijken. Hingis stopt nu echt met tennis Wm mi Onverwachte rentree Vonn GP in Assen en Valkenswaard UITSLAGEN 1. Startposities 2. Opmerkelijke tijden 4. Terugkeer Koen Verwen 3. Fysieke voordeel y ixeen tra'~ SINGAPORE Tennisster Venus Williams heeft zich geplaatst voor de halve finales van de WTA Finals in Singapore. De ge routineerde Amerikaanse versloeg gisteren de als tweede geplaatste Garbine Muguruza in twee sets, 7-5 6-4. De Spaanse is daarmee uitgeschakeld. Voor Williams (37) had de zege iets weg van revanche. In de finale van Wimbledon had ze dit jaar nog verloren van de nummer twee van de wereld. „Ik speelde tegen een geweldige tegenstander die een fantastisch seizoen achter de rug heeft", zei de Amerikaanse. „Dat maakt deze overwinning ex tra mooi. Ik kan niet onder woor den brengen hoe blij ik was met het beslissende punt." Gemakkelijk was het niet. „In dit veld en onder deze omstandighe den moet je van de eerste tot de laatste seconde bij de les zijn", ver volgde Williams. „Ik kon dat op brengen, maar vanzelf ging het niet. Mijn volgende doel is duide lijk: ik wil nog twee partijen win nen." Venus was één keer de sterk ste in de Finals, in 2008. In deze groep plaatste eerder Karo- lina Pliskova zich bij de laatste vier. De Tsjechische verloor eerder op de dag wel haar eerste partij, die er voor haar niet meer toe deed. Jelena Ostapenko, al uitge schakeld, was in twee sets (6-3 6-1) te sterk. vrijdag 27 oktober 2017 TENNIS Na de WTA Finals houdt de 37-jarige Martina Hingis het voor gezien. „Het is beter om te stop pen op het hoogtepunt", aldus de Zwitserse, die in Singapore met Yung-Jan Chan in de halve finales van het vrouwendubbelspel staat. Hingis begon 23 jaar geleden en won in het en kelspel drie keer de Austra lian Open, één keer Wim bledon en één keer de US Open. Ze stopte eerder al eens in 2002 en 2007. SKIËN Lindsey Vonn (33, foto) doet komend week einde bij de start van het wereldbekerseizoen mee op de reuzenslalom. De Amerikaanse, goed voor 77 wereldbekerzeges, ver scheen in januari 2016 voor het laatst aan de start op dat onderdeel. Haar ren tree komt onverwacht omdat ze zich richtte op de afdaling en de Super-G. MOTORCROSS Het we reldkampioenschap motor cross telt komend seizoen liefst twintig grands prix, één meer dan dit jaar. Twee wedstrijden zijn op Nederlandse bodem: de GP van Europa op 25 maart in Valkenswaard en op 16 september de GP van Nederland in Assen. Het seizoen start op 4 maart Argentinië. TENNIS Singapore (Sgp). WTA Finals. Vrouwen. Witte Groep: V. Williams (VSt/5) - Muguruza (Spa/2) 7-5 6-4, Osta penko (Let/7) - Ka. Pliskova (Tsj/3) 6-3 6-1. Ka. Pliskova 3-4 V. Williams 3-4 Muguruza 3-2 Ostapenko 3-2. Rode Groep: Wozniacki 2-4 Halep 2-2 Garcia 2-2 Svitolina 2-0. Basel (Zwi). Swiss Indoors. ATP. Mannen. Tweede ronde: Del Potro (Arg/4) - Benneteau (Fra) 6-4 6-4, Fucso- vies (Hon) - Mayer (Arg) 3-0 Opg. Wenen (Oos). Open. ATP. Mannen. Tweede ronde: Pouille (Fra) - Gar- cia-López (Spa) 3-3 7-6(8), Schwartzman (Arg) - Carreno (Spa/4) 5-7 6-1 6 -1. Op naar de Lisette van der Geest Een beschermde status, zoals in het verleden? Die is er niet meer. Niemand is voor het olym pisch kwalificatietoernooi al zeker van deelname aan de Winterspelen. Maar mocht een schaatser de eerste vier wereldbeker wedstrijden winnen en zich vervolgens met een doktersverklaring ziekmelden bij het kwali ficatietoernooi dan zijn zijn kansen op een aan- wijsplek aanzienlijk. Bovendien bepaalt de ranglijst van de wereldbe kerwedstrijd deels de lo ting van de Spelen. Iemand die hoog staat mag later starten, wat vooral op de lange afstanden een be slissende factor kan zijn. Er werd al hard gereden in het voorseizoen. Een kleine greep: sprinter Dai Dai Ntab schaatste 34.66 in Heerenveen op de 500 meter, Sven Kramer (5.000 meter, foto onder) en Kjeld Nuis (1.000 meter, foto) schaatsten een baanre cord in Inzeil, Irene Schouten maakte in Inzeil indruk op de 3.000 meter. Al in het voorseizoen is er vorm bij veel Neder landse schaatsers. Maar, zoals Kramer zei, die stelde zichzelf te hebben verbaasd: „Toch is het geen garantie voor de aankomende maanden." Tijden uit het verleden zijn zelfs geen garantie voor dit weekeinde. Goed, hij was er een jaar geleden alweer bij, maar toen was Koen Verweij (foto), bekend om zijn branie, slechts een scha duw van de schaatser die in Sotsji zilver won op de 1.500 meter. „Het draait bij mij om volgend jaar", riep hij dertien maanden terug. Presteren hoefde toen nog niet. Nu wel. Verweij sloot zich dit jaar aan bij de Russen, een actie die hem op veel kritiek kwam te staan door de vele dopingverdenkingen in het land. Tot die criticasters behoort ook Kjeld Nuis, regerend wereldkampioen op de 1.500 meter. Het is de afstand waar Verweij vier jaar gele den een belofte over deed: in Pyeonchang komt de revanche op het missen van olympisch goud met drieduizendsten van een seconde. Maar de weg daarnaartoe begint vanavond, met de eerste serieuze confrontatie van het seizoen tussen de twee grootste Nederlandse kanshebbers voor olympisch goud op de schaatsmijl. Uiteindelijk gaan er tien Nederlandse mannen en tien vrouwen naar de Spelen, waar Neder land 32 startplek- Jfk ken krijgt. Lang reizen is voor een top sporter niet ideaal, een jet lag evenmin, maar dat weegt niet op tegen de voordelen om de eerste wereldbeker cyclus van het seizoen wél te halen. Sowieso geeft het moraal om te winnen, dat houdt het zelf vertrouwen hoog. En met vier wedstrijden in respectievelijk Heerenveen, Stavanger, Cal gary en Salt Lake City, hou den schaatsers wedstrijd ritme, scherpte en gaan ze de competitie aan op het aller hoogste niveau. Maar er is ook een ander be lang: schaatsen op hoogte, zoals in de laatstgenoemde twee steden, zorgt vaak voor een verbetering van de tech niek. De snelheid is hoger, technische fouten worden eerder afgestraft en het geeft een fysiologisch voordeel omdat er op hoogte meer rode bloedlichaampjes wor den aangemaakt. Kort door de bocht betekent dit dat het zorgt voor een betere zuur stofopname bij terugkeer op zeeniveau, vlak voor het olym pisch kwalificatietoernooi dat tweede kerstdag begint. Nee, dan de verliezer. Wie de selectie niet haalt kan uiteraard zelf nings- k stage op hoogte beleggen en doortrainen terwijl de concur rentie wedstrijden moet rijden, maar dat gaat dan wel met een paar overgebleven ploeg genoten, die dit weekeinde óók niet bij de beste vijf van Nederland horen. O O Venus Williams FOTOEPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25