met wereldgoal bij FC Volendam Debuut Karsdorp mondt uit in drama 23 'podiumgate' van Austin nog altijd het gesprek van de dag 'Checo' rijdt voor heel Mexico AZ overtuigt in Almere AARDBEVING alleen hij, een straf had gekregen. Vrij vertaald: hij was de enige die gedu rende het raceweekeinde blijvend voordeel had gehaald uit het afsnijden van de bocht. „Het was overduidelijk, de stemver houding in de jury was 4-0. Daarom was het niet nodig om het incident na de race uitgebreider te analyseren of de betrokkenen te horen. Dat we in consistent zijn, is nergens op gefun deerd. De teams kennen alle regels, ze weten precies waar wij op letten." Ontwijken Toch kon Whiting niet ontkennen dat het systeem ontransparant is en voor de gemiddelde volger moeilijk te be grijpen. Hij kwam met een verhaal over het bestuderen van sectortijden, waarmee de stewards kunnen bewij zen dat coureurs voordeel haalden bij het van de baan raken. Had Verstap pen in die slotronde dan een snellere sectortijd? „Dat deed er in dit geval niet toe, want hij had iemand ingehaald." Dat hij Raikkönen probeerde te ontwij ken, zei Whiting voor het eerst te ho ren. „Dat krijg je ervan als je coureurs niet naar hun interpretatie vraagt", wierp een journalist terug. Een Amerikaanse verslaggever kwam met cijfers die bewezen dat ste ward Connelly Verstappen veel meer dan gemiddeld op de korrel heeft. „Toeval", zei Whiting. „Eerlijker dan Garry vind je ze niet." Hij zei te hopen dat Verstappen zijn excuses komt aanbieden voor zijn uit spraken. Wie Verstappen had beluis terd, acht de kans dat dat gebeurt klein. klopte niet altijd", zag Cocu, die Lzano op het eind nog de 0-2 zag maken. Van Ginkel zorgde ook buiten zijn goal om nog voor opschudding. Hij was betrokken bij een opstootje. Dylan Mertens ging vol op het been van de captain van PSV staan, die zich fel afreageerde. Arbiter Bas Nij- huis liet de video-arbiter de scher mutselingen beoordelen en gaf op basis daarvan Mertens rood. Van Ginkel kwam er zonder kaart vanaf. En omdat zijn actie is beoordeeld, hoeft hij sowieso niet meer te vre zen voor een sanctie achteraf. Karsdorp gaat vandaag onder het mes en wacht daarna een maan denlang herstel. „Mijn droom ver anderde ineens in een nachtmerrie, maar ik zal er alles aan doen om sterker terug te komen. Bedankt voor al jullie support", reageerde Karsdorp gisteren op zijn Insta- gram. Direct na zijn transfer van Feyenoord naar AS Roma onder ging Karsdorp al een operatie aan zijn andere knie. Bij de medische keuring waren de doktoren op wat Ik voelde me net weer een klein kind dat op straat met een bal mag spelen schade aan de rechterknie van de verdediger gestuit. Hij miste daar door de eerste maanden van het seizoen. De drievoudig internatio nal van Oranje hervatte twee we ken geleden de groepstraining en vierde tegen Crotone als basis kracht zijn debuut. Karsdorp werd tien minuten voor tijd gewisseld. Verrassing De verdediger repte na afloop met geen woord over knieklachten. „Het was geweldig om weer te voetballen, ik voelde me net weer een klein kind dat op straat met een bal mag spelen", zei Karsdorp. „Het ging goed, maar ik kan beter. Het is vooral fijn om na zo'n lange afwe- g| zigheid weer op v het veld te ac; staan." vrijdag 27 oktober 2017 GO GP van Mexico. Zondag, 20.00 uur. TV: Ziggo. ALMERE AZ heeft gister avond op bezoek bij Almere City FC met ruime cijfers gewonnen: 0-4. Twee goals van Wout Weg- horst in het eerste kwartier na rust (1-0, goal Stijn Wuy- tens) maakte aan de droom van de Jupiler League-ploeg een einde. Na een rode kaart van Al mere City FC-speler Kees van Buuren, maakte rechtsback Jonas Svens- son er uiteindelijk nog 0-4 van. Marco van Ginkel (r) was als invaller trefzeker, foto pro shots Rick Karsdorp staat opnieuw lang aan de kant. De verdediger van AS Roma blijkt woensdag tijdens zijn debuut in de Serie A tegen Crotone (1-0 zege) de voorste kruisband van zijn lin kerknie te hebben gescheurd. ANP Rome —Rick Karsdorp (22) MEXICO-STAD Sergio Perez (foto) kijkt heel het jaar uit naar de GP van Mexico. Als thuisrijder zweeft hij drie dagen op een soort wolk, legde hij gisteren uit. Maar dit jaar is het voor de coureur van Force India hele maal een speci ale race. „We heb ben een zware tijd achter de rug, na de aardbeving van vorige maand. Het was werkelijk verschrik kelijk. Tegelijkertijd was het bijzonder om te zien hoe verenigd Mexico was, niet alleen Mexico-Stad, maar heel het land. En zelfs daarbuiten. We heb ben heel veel steun mogen ontvangen." Perez hoopt de toeschouwers en televisiekijkers zon dag een beetje plezier te bren gen. „Dat hebben ze wel ver diend." (f/fae

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23