Q Transfer dreigt voor voetbalblad VI 20 M Voor het eerst in hun lange televisiecarrières presenteren Winston en Renate Gerschtanowitz samen een programma: Circus Gerschtanowitz. 'Het voelt vertrouwd, maar ook raar.' VINCENT LUISTERT RADIO In de provincie Utrecht geeft de regionale zender Radio M alle andere publieke zen ders in luistercijfers het nakijken. Slechts het commerciële 538 moet het station voor zich dulden. Hoe komt dat? Strak, modern for mat? Korte, gelikte itempjes? Eigentijdse uit straling? Niets van dat al. Radio M is dichtbij en gezellig, ouderwets gezellig. Dat begint 's morgens al, met Utrecht Wordt Wakker. Veel aandacht voor weer en verkeer, gevarieerde muziek, regionaal nieuws, lande lijk nieuws en internationaal nieuws. De tone of voice is gewoon, voor de vuist weg, van mens tot mens. Dan gaan we naar Tijd Voor U. Een gezellig programma voor bij de koffie waarin u kunt genieten van gevarieerde muziek. Weer die vanzelfsprekende toon. Een spel, natuurlijk, een spel, Woordbouwer, en gezondheidstips van dokter Felix. Daarna krijgen we Aan Tafel. Een gezellig lunchprogramma waarin gevarieerde muziek wordt geserveerd en interessante gasten aan schuiven. Dan komt Studio Sixties met muziek van toen en oude regionale kranten, gevolgd door Goe demiddag. Dat spreekt voor zichzelf. De avondspits komen we door met Utrecht Komt Thuis, waarin uiteraard weer veel aan dacht voor weer en verkeer, afwisselende mu ziek van toen en nu en nieuws. 's Avonds is er regionale sport en er zijn Lovesongs, Evelien'sLovesongs. 'Heerlijk zwij melen op romantische muziek.' Het is recht uit het hart, midden in Midden- Nederland. Het is een soort format dat eigen lijk al dateert uit de jaren zeventig, toen mu ziek van toen nog muziek van nu was. En toch is het voor jongeren ook heel goed te beluiste ren. Het is geruststellende gewone mensenra dio. Radio die precies doet wat hij moet doen. Ik kan er niet de hele dag naar luisteren, dan sukkel ik in, dan word ik een middelbare man die zich van ontbijt, via koffie en lunch en thee naar zijn eerste wijntje sleept, en dat elke dag weer, maar een paar uurtjes is het goed te doen. Je hoort het tempo van vroeger in Radio M, het tempo dat eigenlijk het tempo van nu zou moeten zijn. We kunnen dan wel de hele dag op onze smartphones kijken en roepen dat we het zo druk hebben, eigenlijk, diep in ons hart, willen we het ritme van Radio M. Beluis ter het station eens, het is wereldwijd op inter net te ontvangen, en stem jezelf af op je na tuurlijke staat van zijn. Van Vliet met orkest IFFR toont 'Oscarfilm' Quote van de dag Hij is meer de clown van het stel, zij de sexy danseres. Hij de niets ontziende carrièretijger, zij de vrouw des huizes. Hij vindt rum- mikuppen met zoons Julian en Benjamin 'echt heel gezellig', zij wil gewoon winnen. „Ik laat haar maar, anders hebben we geen leuke avond." Hoewel Winston (41) en Renate (37) Gerschta nowitz al zeventien jaar bij elkaar zijn en allebei een lange televisiecarrière hebben, presenteerden ze nooit eerder samen een programma. Tot mor genavond, wanneer de eerste aflevering van Circus Gerschtanowitz op SBS 6 (om 20 uur) wordt uitge zonden. „Nu hij bij SBS zit, kan dat"' zegt zij. Hij: „Hoe vaak komt het nu voor dat een echtpaar een presentatieduo kan vormen?" Het is een show vol talent, maar geen talenten jacht. Zo duelleren illusionisten, acrobaten, dan sers - niets is te gek. De too-koppige jury wordt ge vormd door het publiek. Per duel wordt bepaald welke act de beste is. De artiesten moeten inschat ten wie het publiek het beste vond. Raden ze dat juist, dan winnen ze een geldbedrag. Renate vangt de kandidaten op en introduceert hen, Winston is de circusdirecteur en staat in de piste. RENATE: „Het voelt heel vertrouwd, maar ook raar, omdat we nooit eerder in deze situatie zijn geweest. Ik had bij de eerste show voordat we op gingen wel van: en nu?" Het stel deelt de kleedkamer. Dat is hartstikke gezellig, maar Winston maakt wel rommel. „En dat ruim jij dan weer op", zegt hij. Zij: „Net als thuis." RENATE: „De huishoudelijke, dagelijkse dingen komen sneller bij mij terecht. Ik ben ook vaker thuis om de kinderen uit school te halen. Of hij de wasmachine kan aanzetten? Nee." WINSTON: „Daar heb ik ook totaal geen zin in." RENATE:„Ik toch ook niet! (kijkt naar Winston) We hebben eigenlijk een heel traditionele rolver deling, misschien moeten we het daar toch eens over hebben." WINSTON „Nee hoor." RENATE: „Hij helpt wel, maar ik ben de vrouw des huizes. Win maakt lange dagen en weken, op een manier die ik niet zou willen. Ik zou het niet eer lijk vinden tegenover mijn kinderen als ik ook vol gas zou geven op mijn carrière. Ik vind het oprecht gezellig om de kinderen van school te halen. Als dat betekent dat hij kan knallen en lange dagen maakt, kan ik daarmee leven." Vorig jaar vertrok Winston bij Talpa om zijn ei gen productiehuis op te zetten. Nam zich voor om het iets rustiger aan te doen, nadat hij in 2015 tegen een burn-out aan had gezeten. Dat is niet helemaal gelukt. Maar de overstap naar SBS - en daarmee het vertrek bij RTL Boulevard - brengt wel wat rust in de tent. Voetbal International staat in de verkoop. WPG, de uitgeverij waar het voetbaltijdschrift on der valt, voerde afgelopen maand met twee geïnteres seerde partijen concrete ge sprekken over een overname. Meerdere bronnen hebben dit bevestigd. Johan Derksen, tot 2013 hoofdredacteur van het blad dat al sinds 1965 bestaat, meldt dat er twee potentiële kopers zijn. „Ik ben benaderd door beide uitgeverijen om advies te geven, onder meer over het personeelsbestand. Vrijwel alle medewerkers die daar werken heb ik aangenomen, dus zij vroegen aan mij advies over de ken nis en kunde van de redactie. Ik be grijp dat beide par tijen sowieso in een afgeslankte vorm verder willen als zij tot koop overgaan. Anders is het blad niet winstgevend te krijgen. De een wil verder gaan als weekblad, de ander als maandblad met de nadruk op digitaal", aldus Derksen. Afge lopen zomer waren er al twee geïnteresseerde partijen in ge sprek met WPG. Naar verluidt haakte zowel Boudewijn Poel- mann (Postcode Loterij) als John de Mol (Talpa) af nadat zij de cij fers hadden ge zien. „Het klopt dat we interesse hadden en in gesprek waren", stelt Poelmann. „Maar over de reden dat we afgehaakt zijn, kan ik niets zeggen." Talpa laat weten 'geen commentaar' te willen geven. 'Ik heb vaak gedacht: was maar dood' vrijdag 27 oktober 2017 PC Reageren? vincent@persgroep.nl CABARET Cabaretier Paul van Vliet (82) treedt in begin januari twee maal op met het Residentie Or kest. Zij verzor gen samen op 5 en 6 januari in Den Haag en in Bergen op Zoom een con cert. Van Vliet speelt solo tot eind mei. FILM Het Internatio nale Filmfestival van Rotterdam (IFFR) vertoont volgend jaar de nieuwe film van de Mexicaanse regisseur Guil- lermo del Toro, The Shape of Water. De film wordt nu al ge tipt als moge lijke Oscarwin naar. Een paar apart in de eiste Marlies van Leeuwen Dennis Jansen —Zanger Koos Alberts zegt in Nieuwe Revu dat hij het nog steeds moeilijk heeft na het auto-ongeluk dat hem invalide maakte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20