Daar staan ze dan eindelijk M Op één na de welvarendste provincie Unieke documenten Bier brouwen moetje leren Het is slecht toeven in de Randstad, blijkt uit nieuw onderzoek van de Rabobank en de Universiteit Utrecht. Wie in de grote stad woont, is gemiddeld genomen het ongelukkigst, het ongezondst en voelt zich het onveiligst. Van alle Nederlanders hebben inwoners van Drenthe het het beste voor elkaar. Zeeland scoort een tweede plaats. Walcheren Kamp Amersfoort krijgt met vondst compleet beeld van geëxecuteerde 'Tini' Dereumaux Er wordt veel bier gemaakt in Nederland, maar nu is er ook een opleiding voor»ps Dat blijkt uit de tweede editie van de Brede Welvaartsindicator, die vandaag wordt gepresenteerd. Voor het eerst zijn de uitkomsten van de index dit jaar ook op regio naal niveau berekend. De maatstaf meet naast inkomen ook zaken als gezondheid, veiligheid en woon genot. Daarom is het volgens de onderzoekers een betere graadme ter voor welvaart dan traditionele instrumenten als het Bruto Bin nenlands Product (BBP). Noord-Drenthe, het gebied rond de Drentse hoofdstad Assen, scoort op bijna alle punten beter dan het Nederlands gemiddelde. Vooral woontevredenheid, veilig heid en de balans tussen werk en vrije tijd springen er in positieve zin uit. Ook zijn de Drenten door de bank genomen gelukkiger dan andere Nederlanders. Het zijn precies de punten waarop Amsterdam, Rotterdam en Den Haag extreem slecht scoren. Punt van zorg is het opleidingsniveau in Zeeuws-Vlaanderen, dat ligt onder het landelijk gemiddelde In de hoofdstad springt het huis vestingsprobleem in het oog, met hoge huur- en koopprijzen voor weinig vierkante meters. Rotter dam scoort daarnaast slecht qua baanzekerheid. De agglomeraties scoren nog beroerder dan erkende probleemregio's als Noordoost- Groningen en Zuid-Limburg. Zeeland is qua brede welvaart de tweede provincie van Nederland, na Drenthe. De score in Zeeuws- Vlaanderen is iets lager dan in de rest van Zeeland, maar beide delen zitten boven het Nederlandse ge middelde. Zeeuwen hebben rela tief vaak (vast) werk, zijn erg te vreden met hun woning en heb ben een hoge levensverwachting. Punt van zorg in Zeeuws-Vlaan deren is het opleidingsniveau van de inwoners, dat ligt onder het lan delijk gemiddelde. Qua veiligheid loopt Zeeuws-Vlaanderen achter op de rest van Zeeland. Crisis De brede welvaart blijft volgens Bas van Bavel, hoogleraar aan de Universiteit Utrecht, achter bij de ontwikkeling van het BBP. „Dat heeft zich de laatste jaren positief ontwikkeld, maar veel mensen zien daar niet veel van terug. Op het gebied van wonen en baanze kerheid zijn mensen nog steeds slechter af dan voor de crisis. Daar ligt echt een uitdaging voor de nieuwe regering." De onderzoekers hopen dat be leidsmakers de nieuwe indicator omarmen. De provincie Brabant heeft al aangegeven dat te willen doen.P16 Meer weten? Bel 070 30 76 700 oFkijk snel op nrv.nl 15°C Nieuwsmedia Na de langstdurende formatie tot nu toe konden gisteren de ministers en staatssecretarissen van Rutte III eindelijk beëdigd worden. Nu moeten ze de verkiezings beloften nog waarmaken. Voor koning Willem-Alexander was de beëdiging een primeur, net als de bordesfoto.P8 P14 Zeeland wint het van de Randstad Sander van Meersbergen Vlissingen Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. kassakorting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. vrijdag 27 oktober 2017 Af en toe pzc.nl een bui Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 Nog 5 dagen Kassakorting neemt je mee Boek nu met extra korting Geldig voor al onze 250 verre groeps- en privérondreizen. Kies uit de mooiste bestemmingen wereldwijd, ook in de meivakantie en de zomervakantie 2018.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1