Johan Derksen voelt zich koning te rijk in Drenthe II Geniet van Live Formule 1 op Ziggo Sport 17 Telkens als Johan Derk sen in Hilversum in de auto stapt, krijgt hij op merkingen. „Ga je weer terug naar de rimboe, vragen ze dan." Derksen, tv-persoonlijkheid en oud-voetballer, laat ze maar praten. Maar tegelijk denkt hij: kom toch gewoon een keer kij ken. „Die mensen worden niet geremd door enige kennis van zaken. Het is die rare mentali teit van mensen in de Rand stad, dat alles daarbuiten ach tergebleven gebied is. Onzin! Ik zal je vertellen: ik heb nog geen seconde spijt gehad sinds ik naar Drenthe verhuisd ben. Ik mis hier niets wat ik daar wel had." Deze zomer verruilde hij Oudewater (provincie Utrecht) voor Grolloo, het Drentse dorpje waar hij vroe ger woonde. Het dorpje ook waar de legendarische blues rockband Cuby Blizzards zijn wieg had, de band waar van Derksen nog een tijd ma nager was. Rijkdom „Ik ben hier aan het Drente nieren, zoals zoveel oudere mensen dat doen. Ik heb een prachtig huis. Het leven is hier in al zijn facetten relaxter en groener dan in de Randstad. Een file is hier een bijzonder heid. De mensen zijn een tikje vriendelijker. Kijk, je moet na tuurlijk niet de popiejopie van televisie gaan uithangen. Maar als je normaal doet, word je door iedereen geaccepteerd." Dat 'zijn' regio, Noord- Drenthe, volgens onderzoek de welvarendste van Neder land is, verbaast Derksen niet. „Tussen Assen en Groningen heb je dorpen als Norg, Eelde, Paterswolde en Zuidlaren. Daar wonen mensen die in de stad goede banen hebben. De rijkdom druipt daar van de muren." Wat De Snor wel moet toe geven: voor jonge mensen is Drenthe niet meteen een wal halla. „Daarom ben ik zelf ooit weggegaan. Als je ambities hebt, zijn de mogelijkheden elders groter. Maar om na je pensioen neer te strijken, is het hier ideaal." Het leven is hier in al zijn facetten relaxter dan in de Randtad Zelf prijst Derksen zich geluk kig met vliegveld Eelde. „Mijn dochter woont in Londen, er gaat twee keer per dag een lijnvlucht die kant uit. En als ik naar Amerika wil, kan ik met een overstap in Kopenha gen overal naartoe. Ik hoef nooit meer naar die drukte van Schiphol. Heerlijk." Klein nadeel: het is vanuit Grolloo anderhalf uur rijden naar Hilversum. „Het komt vaak voor dat ik zeven dagen per week naar het westen moet. Maar ik heb het er voor over. Toen ik in Oudewater woonde, moest ik met de hond een half uur in de auto om een bos met water te vin den. Hier is het een lustoord. Alleen in Grolloo kan ik al kie zen uit vier bossen. Ik word daar wel vrolijk van." Het is een eind rijden naar het westen, maar Johan Derksen heeft nog geen seconde spijt gehad van zijn verhuizing naar Drenthe. „Alleen in Grolloo kan ik al kiezen uit vier bossen." vrijdag 27 oktober 2017 GO Sander van Mersbergen Johan Derksen: gelukkig in Grolloo. FOTO HOLLANDSE HOOGTE/ IVO VAN DER BENT —Johan Derksen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17