Werving voor seks met sugardaddy's schokt Fransen BOEK NU! C 088 10 30 800 S ALLEEN bij Effeweg.nl! 13 De bevolking moest opnieuw naar de stembus nadat het hoogge rechtshof de vorige verkiezingen ongeldig had verklaard. Oppositie leider Raila Odinga werd afgelopen augustus verslagen door zittend president Uhuru Kenyatta. Het hooggerechtshof verklaarde de verkiezingen ongeldig vanwege 'onregelmatigheden'. Dat was nog nooit gebeurd in Afrika. De beslissing veroorzaakte veel onrust in het land. Het Hoogge rechtshof kreeg het verzoek om de presidentsverkiezing uit te stellen. Afgelopen woensdag zou daarover een beslissing worden genomen, maar er kwamen maar twee rech ters opdagen: te weinig om de zaak te behandelen, zei voorzitter David Maraga. Hij legde uit dat één van zijn collega's ziek was, een andere rechter in het buitenland verbleef en een derde was afgehaakt omdat haar lijfwacht was neergeschoten. W In vier districten is de stembusgang uitgesteld vanwege de onlusten Odinga riep zijn aanhangers op om niet te gaan stemmen omdat de kiesraad volgens hem onvoldoende maatregelen had genomen om een eerlijk verloop te garanderen. In vier districten, waar veel oppositie bestaat tegen Kenyatta, is de stem busgang uitgesteld tot 28 oktober, omdat het er nu te onrustig is. Dode Vooral in het westen van het land, de machtsbasis van Odinga, zoeken zijn aanhangers de confrontatie met de politie. Er viel zeker een dode, een jongen van 19, die werd geraakt door een politiekogel. Ook in de hoofdstad Nairobi kwam het tot rellen. Demonstranten stichtten brandjes in de sloppenwijken Ki- bera en Mathare. Agenten schoten met traangas en spoten met water kanonnen. Tien jaar geleden kwamen in de nasleep van verkiezingen 1200 mensen in Kenia om het leven, 600.000 mensen sloegen op de vlucht. Na bemiddeling door voor malig VN-secretaris Kofi Annan werd een coalitieregering gevormd, waarbij Raila Odinga premier werd. In Parijs rijdt dezer dagen een auto met een groot reclamebord langs universiteiten. Op het bord is een foto te zien van een blote man die bovenop een schaars ge klede vrouw ligt. De tekst erbij luidt: 'Romantiek en passie, en geen studentenlening. Ontmoet een sugardaddy of sugarmama'. Belangstellenden worden door verwezen naar de website van een Noors bedrijf. Dat probeert welge stelde ouderen te koppelen aan jonge mensen met weinig geld. In ruil voor seks, wordt de student betaald. Aanklacht De gemeente Parijs heeft een aan klacht ingediend, evenals een stu dentenorganisatie en een univer siteit. De regering doet onderzoek. „Ik vind het choquerend. Alsof het lichaam handelswaar is!" zei staatssecretaris Marlène Schiappa (Emancipatiezaken). „We onder zoeken nu hoe het juridisch zit, of hier wordt aangezet tot prostitu tie." Het Noorse bedrijf dat langs de universiteiten rijdt, zegt dat het om een soort escortdienst gaat. Daarmee balanceert het op de rand van wat is toegestaan. Eerdere poging In 2014 werd in Frankrijk als eens geprobeerd een sugardaddy-web- site te verbieden, maar dat liep op niets uit. Volgens justitie stond niet vast dat voor seksuele dien sten werd betaald. Een maand geleden voerde het zelfde bedrijf dat nu in Parijs rondrijdt, ook al een reclamecam pagne in België, waar eveneens een storm van protest opstak. Daarop besloot het de reclames daar niet voort te zetten. Uit onderzoeken blijkt dat 'stu- dentenprostitutie' tot op heden niet vaak voorkomt op Franse uni versiteiten. Zo'n 2 tot 3 procent van de studentes zegt wel eens be taald te hebben gekregen voor seks. Maar volgens specialisten is dat aan het veranderen wegens de opkomst van onlinediensten. GEEN AANBETALING! Inclusief 3 treinritten: Glacier Express, Tasch - Zermatt en Mont Blanc Express INBEGREPEN vrijdag 27 oktober 2017 GO Rellen bij verkiezingen in Kenia De presidentsverkiezingen in Kenia zijn gisteren gepaard ge gaan met heftige confrontaties met de politie. In bepaalde dis tricten hadden brandjes en bar ricades plaats en werd gevoch ten met stenen en machetes. Gerben van 't Hof Nairobi Een aanhanger van Odinga gooit stenen naar de politie, fotoafp A Dit billboard is te zien in de straten van Parijs, fotoafp In Frankrijk is grote ophef ont staan over een bedrijf dat jonge studentes zoekt die tegen betaling seks willen heb ben met oude mannen met geld, zogeheten sugardaddy's. Frank Renout Parijs effeweg.nl lZrZT'9e Deze spectaculaire reis brengt u naar de hoogste toppen uan Europa, op een heel bijzonder manier. Er zijn namelijk maar liefst drie treinreizen inbegrepen! Een unieke manier om het Zwitserse Alpenlandschap te ontdekken is per panoramatrein uan de Mont Blanc Express. U rijdt door een ruig alpenlandschap en krijgt een grandioos uitzicht op de gletsjer uan de Mont Blanc, de hoogste berg uan Europa. De Glacier Express behoort tot één uan de mooiste treinreizen ter wereld met spectaculaire uitzichten op besneeuwde bergen en dalen. We brengen een bezoek aan de stad Montreux, de reusachtige Aletschgletsjer en Zermatt met de imposante berg Matterhorn. Deze eeuwige besneeuwde berg beklimmen we per trein. Geniet uan deze busreis naar Zwitserland met de meest fantastische uitzichten die u nooit meer zult uergeten! 7 hotelouernachtingen 7 maal ontbijtbuffet en diner Stadsrondrit Brig met de Simplon Express Treinrit Glacier Express (Brig - Disentis u.u. in de panoramawagon met lunchpakket Treintje uan Tasch naar Zermatt u.u. Treinrit Mont Blanc Express (Martigny - Le Chatelard) Begeleiding door chauffeur/reisleider Veruoer per Comfort Class touringcar VERTREKDATA EN PRDZEN 27 oktober VOLGEBOEKT 499,- 3 nouember VOLGEBOEKT 499,- 10nouember VOLGEBOEKT 479,- 5 januari VOLGEBOEKT 469,- 1 2, 19 januari 499,- 26 januari€519,- 2, 10 februari 529,- 17 februari549,- 2, 9, 1 6, 23 maart 529, 31 maart 549, 5, 10, 15, 20, 28 april 569, MET VERTREKGARANTIE! Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. >5*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13