9 Invallen tegen witwaspraktijken en Victor Halberstadt) die de scher ven moesten gaan lijmen. Van Agt: „Dat was knap verve lend, dat ik de koningin toen al moest mededelen dat de boel in stukken uiteen was gevallen. Ik heb haar onmiddellijk gebeld en ik zal het nu op de zachtst mogelijke wijze uitdrukken: ze klonk not amused. Ze koos niet heel verrassende woorden - in de trant van 'dat is wel heel snel, dit is heel jammer' - maar uit de toon sprak diep ongenoegen." Er gaapte, in ideologisch en karakterologisch opzicht, zo'n immens gat tussen Van Agt en vicepremier van de PvdA Joop den Uyl dat het kabinet in 1982 definitief viel. Weer moest Van Agt naar de koningin, na twee weken stond hij met een 'rompkabinet' (Van Agt III) in Paleis Huis ten Bosch voor de volgende beëdiging. Vlak voor Pinksteren, op 29 mei 2982, was het bloedheet in Den Haag en omgeving, zodat de koningin en de uitgedunde ministersploeg toen wel op het bordes konden plaatsne men. Van Agt: „Mijn eerste kabinet werd dus nog beëdigd op Paleis KONING Soestdijk, door Juliana. Daar was toen het beste al af, met koningin Beatrix was het toch anders. Zij was fris, fit en fier. Opeens was er een koningin met wie ik interes sante, intellectuele discussies voerde, tot op de grens van wat het staatsrecht toeliet. Dat vond ik heel bijzonder." Nog even terug naar het dagboek van Jan Terlouw. Na zijn eerste week als minister merkt hij op dat het voelt als een maand. Op maan dag 21 september 2981 noteert hij: 'Vrijdagavond was ik haast lichame lijk ziek van vermoeidheid, ofschoon ook het niet-roken sinds de beëdiging een rol zal hebben gespeeld.' Terlouw, nu: „Ik was al eens eer der gestopt met roken, toen mijn oudste dochter 14 jaar oud werd. Toen zei ik tegen mijn dochters: ik rook niet, zolang jullie niet roken. Die opzet slaagde voor hen, maar kennelijk ben ik daarna toch weer begonnen. Maar deze poging is wel grotendeels geslaagd, want sinds die beëdiging permitteer ik mezelf hooguit één sigaret in de veertien dagen." De politie heeft gisteren op 32 locaties in Nederland invallen gedaan en controles verricht bij zogenoemde money trans fer offices (mto's), ofwel geld transactiekantoren. De inval len werden gedaan in de strijd tegen witwassen. In de actie werkten het Openbaar Minis terie, de Belastingdienst, de Douane, De Nederlandsche Bank en diverse gemeenten met elkaar samen. De invallen vonden plaats in Rotterdam, Den Haag, Amsterdam, Utrecht, Delfzijl, Heerlen en Amersfoort. De meeste invallen waren in Rotterdam. Daar werden in twee straten in Rotterdam- Zuid achttien geldtransactie kantoren bezocht. De politie heeft tientallen veelal gestolen of als vermist opgegeven identiteitsbewij zen aangetroffen die mogelijk gebruikt worden bij money- transfers, zogeheten ID-frau- de. Ook is veel contant geld in beslag genomen, mogelijk mede afkomstig van plof- kraken. Daarnaast werden onder meer mobiele tele foons, wapens, een gestolen auto en horloges in beslag genomen. De president heeft grote moeite met de waarheid Bakkers dreigen met acties voor betere cao Duizenden bakkers dreigen met acties om een betere cao af te dwingen. De 4.000 bij vakbond FNV aangesloten bakkers vinden de geboden loonsverhoging van 3,75 pro cent over 2,5 jaar te laag en eisen betere arbeidsomstan digheden. De bakkers zitten al sinds oktober vorig jaar zonder cao. Ze zijn het niet eens met de invoering van een zogenaamde urenbank. Dat houdt in dat een inge roosterde bakker bij weinig werk naar huis gestuurd kan worden om de niet-gewerkte uren later in te halen. Astronaut overleden Chemische dood koeien Prins voor liberalisering Ministers in tweede kabinet-Van Agt: woensdag 25 oktober 2017 GO Willem-Alexander geeft aan 'niet speci fiek' over zijn eerste kabinetsbeëdiging te praten met zijn moe der. Hij vindt zichzelf al behoorlijk gerouti neerd op het gebied van beëdigingen. Hij heeft inmiddels drie ministers beëdigd: Koenders, Van der Steur en Dijkhoff. En daarnaast de nodige staatssecretarissen, leden van de Hoge Raad en Staatsraden. Dries van Agt (CDA, premier, 86) Joop den Uyl (PvdA, vicepremier, Sociale Zaken en Werkgelegenheid, Nederlands-Antilliaanse Zaken, overleden in 1987) Jan Terlouw (D66, vicepremier, Economische Zaken, 85) Ed van Thijn (PvdA, Binnenlandse Zaken, 83) Max van der Stoel (PvdA, Buiten landse Zaken, overleden in 2011) Fons van der Stee (CDA, Financiën, overleden in 1999) Job de Ruiter (CDA, Justitie, overleden in 2015) Hans van Mierlo (D66, Defensie, overleden in 2010) Til Gardeniers-Berendsen (CDA, Volksgezondheid en Milieuhygiëne, 92) Jos van Kemenade (PvdA, Onderwijs en Wetenschappen, 80) Henk Zeevalking (D66, Verkeer en Waterstaat, overleden in 2005) Jan de Koning (CDA, Landbouw en Visserij, overleden in 1994) Marcel van Dam (PvdA, Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening, 79) André van der Louw (PvdA, Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, overleden in 2005) NEDERLAND Bob Corker, Amerikaans senator in een interview met CNN. Hij vindt dat Donald Trump de VS omlaag haalt en de betrekkingen met het buitenland ondermijnt. UTRECHT ANATOMISCHE LES Het paard Quinn is levend lesmateriaal bij een anatomieles voor cavalarie-officieren van het Britse leger. Gisteren bezochten koningin Elizabeth en prins Charles de Household Cavalry Mounted Regiment in het centrum van Londen voor een inspectie, foto gettyimages FLAGSTAFF De Amerikaanse astronaut Paul Weitz is op 85-ja- rige leeftijd in Flagstaff (VS) over leden. Hij was onder meer com mandant tijdens de eerste vlucht van de spaceshuttle Challenger in 1983. Hij bracht 793 uur in de ruimte door en maakte één ruimte wandeling. In 1986 explodeerde de Challenger. Alle zeven bemannings leden kwamen om. ELZAS Op een boerderij in Niederlauterbach in de Elzas zijn 63 runderen omgeko men door een che mische reactie van ammoniumsulfaat met mest. De boer moest ter observa tie naar het zieken huis. RIYAD De kroonprins van Saudi-Arabië heeft zich in ongebruike lijk klare taal voor stander getoond van liberalisering van het ultracon servatieve konink rijk. „We keren terug naar de ge matigde islam, die open is tegenover de wereld en alle religies", zei Mohammed bin Salman, vandaag tijdens een confe rentie in de hoofd stad Riyad. fit en fier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 9