NYNKE DE JONG Wilders botst opnieuw met rechterlijke macht V of bel ons 088 - 70 70 600 StlP 6 Rondreis Highlights of Sri Lanka Hopps Hotel Sicilië Column De Publieke Omroep, RTL en Vice slaan de handen ineen: samen gaan ze werken aan diversiteit op de Nederlandse radio en televisie. Ook stereotype ring wordt aangepakt. Redacties krijgen vooroordeeltraining en bij de beoordeling van programma's wordt diversiteit een kwaliteitseis. Fijn dat er een geza menlijk plan is. En dat er trainingen komen, die hopelijk de ogen openen. Want het is een gegeven dat er thans veel te veel bleke mannensnuit- jes op televisie te zien zijn. De omroepen doen hun best, maar nog altijd voert dat bleke snuitje het hoogste woord. En dat is ook niet zo gek, want men sen zijn van nature ge neigd om bij een selec tieprocedure iemand te kiezen die op hen lijkt. Zo iemand voelt vertrouwd, en zo denk je te weten wat je binnenhaalt. Maar het is ook bekend dat teams met meer diversiteit beter werken. Dan hoor, zie en leer je nog eens iets nieuws van je colle ga's. Dat kiezen van een gelijke gaat vaak onbewust, ook bij mensen die echt wel diverser willen wer ken. Eloog tijd dus dat er extra de focus op komt, ook op de Neder landse beeldbuis. Omdat het ook een vorm van kapitaalver- kwanseling is. Want wat heeft de Nederlandse radio- en televisiewereld lang veel moois laten lo pen. Als je jarenlang al leen maar wit, rand stedelijk, hoogop- V geleid, mannelijk Nederland hebt laten zien, heb je veel talent, vermaak en intelligen tie gemist. Nederlands grootste kracht is haar diversiteit. Zoals je in vier uur rijden van de Friese meren naar de Limburgse heuvels kunt rijden, en onderweg door een telkens veran derend landschap rijdt, zo kun je in vier uur rijden ook allerhande verschillende mensen tegenkomen. Verschillende huids kleuren, accenten. Dik, dun, klein, groot. En die mensen zijn echt niet alleen leuk wanneer ze je als excentriekelingen opvoert, zoals je voorheen bij Man Bijt Hond en De Stoel, het programma van Rik Fel- derhof kon zien. Meer vrouwen dus, meer andere huidskleuren, culturen. Meer dia lect, meer accent. Meer van hoe Nederland écht is: een smeltkroes van mensen die samen de media een stuk interessanter en gevari eerder maken. Mensen zijn niet alleen leuk als je ze opvoert als excentriekelingen Halverwege de middag, als zijn advocaat Geert-Jan Knoops al uren het woord heeft gevoerd, neemt Geert Wilders gisteren plotseling het woord in de extra beveiligde rechtbank op Schiphol. Hij wendt zich direct tot de voor zitter van het gerechtshof. Wil ders heeft vernomen dat zij in haar vrije tijd ook voorzitter van een stichting is. En die stichting zou in 2or6 een scriptieprijs heb ben uitgereikt aan een activiste die fel tégen Wilders is. „Bent u de juiste persoon om mij te be oordelen?", vraagt Wilders. De PVV-leider verwijst naar Sinead Wendt, die als activiste verbonden is aan vluchtelingen- collectiefWij Zijn Hier en dit jaar nog betrokken zou zijn geweest bij een anti-Wildersdemonstra- tie. Wendt won in 2016 de scriptie prijs van de stichting Gascaria, waarvan de voorzitter van het ge rechtshof inderdaad voorzitter is. De voorzitter liet gisteren we ten dat ze donderdag, tijdens de tweede dag van de opening van het hoger beroep, zal reageren op Wilders' punt. Daarna besluit Wilders of hij vervolgstappen neemt. „Ik hoop natuurlijk dat het niet waar is", aldus de PVV-lei- der. En zo draait de zaak-Wilders bij het begin van het hoger beroep alweer om de spanning tussen de verdachte en de rechterlijke t Rechter reikte ooit prijs uit aan activiste tegen Wilders macht. Net als in 2010, toen Wil ders de rechtbank liet wraken, en in 2016, toen hij een van de rech ters 'PW-haat' verweet. Wilders staat in hoger beroep te recht voor uitspraken die hij deed in 2014. Hij vroeg toen onder meer tijdens een partijbijeen komst of de aanwezigen meer of minder Marokkanen wilden. 'Minder, minder', scandeerden de aanwezigen daarop. De PVV-lei- der werd schuldig bevonden aan groepsbelediging en aanzetten tot discriminatie, maar kreeg geen straf opgelegd. Zowel Wil ders als het OM gingen in beroep. (ma. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) y reizen «nl woensdag 25 oktober 2017 GO @Nynke eke snoet es Het hoger beroep in de zaak tegen Geert Wilders is giste ren begonnen met - alweer - een botsing met de rechter lijke macht. 'Bent u de juiste persoon om mij te beoorde len?' Peter Groenendijk Schiphol Extreem voordelig! Incl. vliegreis en transfers In het sfeervolle Mazara del Vallo 4-sterren hotel o.b.v. All Inclusive 300m van het privéstrand Incl. vliegreis per Emirates, 30 kg bagage transfers Lokale NL-sprekende reisleiding Verblijf in toeristen klasse hotels incl. ontbijt Bezoek aan Trincomalee Emirates zie stipreizen.nl/ITPIHOP zie stipreizen.nl/cmhfsb Jrincomalee Anuradhapura^-^ Polonnaruwa /Sigiriya Dambulla 'Kandy Nuwara Eliya h Haputale Negombo Colombo Waskaduwa/f Hikkaduwa Induruwa Galle In het sfeervolle Mazara del Vallo op het Italiaanse eiland Sicilië ligt het onlangs gerenoveerde Hopps Hotel. Het 4* resort is de perfecte accommodatie voor |ong en oud. Er is een zwembad, u kunt genieten van schoonheidsbehandelingen of meedoen aan o.a. aerobics of yoga. Vanuit het hotel staat u in een mum van tijd op het privéstrand Breng een bezoek aan de diverse bezienswaardigheden in de omgeving, zoals de kathedraal of een van de vele musea. U verblijft in het Hopps Hotel o.b.v. All Inclusive (m.u.v. november 2017). Boek nu tegen zéér voordelige prijzen een onvergetelijke vakantie naar Bella Italia en ontvang tijdelijk €25 korting per boeking! Grijp deze unieke kans en ontdek vanaf slechts €849 één van de mooiste landen van Zuidoost-Azië! Tijdens een prachtige 16-daagse groepsrondreis reist u langs alle highlights van Sri Lanka. Zo bezoekt u de indrukwekkende ruïnestad Polonnaruwa, de 'Leeuwenrots' in Sigiriya, het unieke Trincomalee en de tempel van Mihintale. Sri Lanka staat garant voor een fascinerende combinatie van indrukwekkende cultuur, ongerepte natuur en een rijke historie. Boek nu snel uw rondreis incl. 5 dagen strandvakantie in/nabij Hikkaduwa! o.b.v. logies/ontbijt Kijk voor nog méér voordelige vakanties op onze website! stipreizen.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer/hut excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie. SGR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6