Monuta Heeft u al nagedacht over uw uitvaart? Compassie Uitvaartzorg Peter Butler ORIENS Heimwee met een glimlach uTeVi Bespreek vrijblijvend uw uitvaartwensen meteen Monuta-uitvaartverzorger. Kijk op monuta.nl/uitvaart voor de dichtsbijzijnde in uw buurt. Ook als u niet of elders verzekerd bent. De steun bij ieder afscheid. Met zorg, respect en aandacht. im 1 7 jaar ervaring \np eriOOVllijltQ uitvaartbegeleiding Kom tijdens de Herinneringsweken naar een van onze locaties om stil te staan bij het afscheid dat u nam van uw dierbaren. Wij openen dan onze deuren voor een bijzondere herinneringsbijeenkomst. Op deze avond willen wij uw heimwee een glimlach geven. U bent van harte welkom. Kijk voor meer informatie op yarden.nl/herinneren. uitvaartzorg Rouwcentrum, Maalstede la te Kapelle Rouwcentrum beschikt over: familiekamer voor opbaring, T aula voor een uitvaartdienst Gespecialiseerd in thuis opbaren Dag en nacht bereik- en beschikbaar Gratis wilsbeschikkingen aan te vragen Verzorging van een begrafenis of een crematie Tel. 0113-340381 Zaterdag 21 oktober tot en met zaterdag 11 november 2017 Tuinkamer 'De Wende', afscheid nemen in huiselijke sfeer en dicht bij de natuur. Wilt u begraven worden of gecremeerd? Welke tekst wilt u op uw rouwkaart en heeft u al nagedacht over de muziek tij dens de afscheidsdienst? Het zijn mis schien vragen waar u liever niet over na denkt. Toch is het zinvol om hier bij stil te staan. "Een met liefde en aandacht voorbereid af scheid helpt de nabestaanden in hun rouw proces", weten Karin Wouters en Jannie Ruitenbrug, van Compassie Uitvaartzorg. "Daarom is een voorgesprek waar de wensen en mogelijkheden worden besproken zo fijn. In alle rust, samen beslissen, hoe u het af scheid vorm wilt geven is een geruststellende gedachte voor degene die van het leven af scheid moet nemen, maar zeker ook voor hen die achterblijven. Na een overlijden moet er al zo veel beslist worden. Het is waardevol wanneer er al keuzes zijn gemaakt bijvoorbeeld over de plaats van de opbaring: thuis of in tuinkamer 'De Wende'. Dan kunt u aandacht geven aan wat deze dagen zo be langrijk is: afscheid nemen van uw geliefde." Bloemen kunnen een waardevolle manier zijn om uw emotie te uiten. "Daarom vind ik het altijd heel fijn om met de mensen zelf te praten", vertelt Nelly Simonse van Ro zenkwekerij Aagtekerke. "Wat voor soort bloemen passen bij de overledene en welke kleur? Uitbundig of juist ingetogen? Ik probeer echt mee te denken. Soms komen mensen ook met iets dat ze graag willen laten verwerken in het rouwstuk, zoals een stuk gereedschap, een stuur of een knuffel." Ook is het belangrijk om na te denken over het gedenkteken, 't Ouwe Glas'uus in Nieuwdorp maakt unieke, eventueel door uzelf ontworpen, gedenktekens in glas. Alle objecten worden in eigen atelier gemaakt en dat zorgt ervoor dat het hele maakproces kan worden gevolgd. Ook kunnen nabestaanden zelf meehelpen met het maken van het mo nument. En toch, met hoeveel zorg en aandacht de uitvaart ook is voorbereid, vaak beleven de nabestaanden de dag zelf in een roes. "Het kan erg fijn zijn om later de foto's te bekij ken van de dag", vertelt afscheidsfotograaf Eddy Westveer. Hij weet op discrete wijze en met respect voor de nabestaanden juist die dingen vast te leggen die de uitvaart mooi en persoonlijk maken. Met een persoonlijke uitvaart, mooie beelden om later in alle rust te bekijken en het creëren van een persoon lijk gedenkteken, worden de eerste stappen in het rouwproces gezet. Toch kunt u later, op de meest onverwachte momenten, weer overvallen worden door immens verdriet. In dat geval biedt Ella Wielemaker van Oriens praktijk voor begeleiding bij verlies en rouw een luisterend oor en geeft u uitleg en in zicht over verlies en rouw. "De manier waar op mensen omgaan met verlies en rouw is heel persoonlijk en uniek. Mijn drijfveer om mensen te begeleiden na verlies is samen te vatten met dit Chinese gezegde: 'Het is niet te voorkomen dat vogels van droefheid landen op onze schouders, wel is te voorkomen dat zij nesten bouwen in ons haar.' "Eenvoud in stijl Compassie uitvaartzorg Melseweg 1 Zoutelande Tel: 0118-563209 www.compassieuitvaartzorg.nl Rozenkwekerij Aagtekerke Geschierseweg 11 Aagterkerke Tel: 0118-562658 Rozenkwekerij simonse@live.nl T Ouwe Glas'uus Ring 61 Nieuwdorp Tel: 0113-613846 www.Glasuus.nl afscheidsfotograaf www.meerdaneenfoto.nl Eddy Westveer Attlessstede 20 Goes TEL: 0113-212831 06-53375928 eddywestveer.com begeleiding bij verlies en rouw Oriens praktijk voor begeleiding bij verlies en rouw Valkenisseweg 52 Biggekerke Tel: 06-4821066 info@oriens.nlw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58