m €11 M ;isgf§& m SSSi 8 9 WAT MAG 'T KOSTEN? Zo'n twee jaar geleden waren Laura van den Akker en haar partner weg van het witte huis aan de Sonseweg in Nijnsel. In middels wonen ze er en blijkt de parkachtige tuin die eromheen ligt toch wel veel onderhoud te vergen. Ze zetten de schop erin om 'm om te vormen tot iets anders én om plaats te maken voor een studio. Van den Akker: „Toen we hier kwamen, lag de tuin er tiptop bij. Strakke gazonnetjes voor en achter en in vorm gesnoeide buxussen en coniferen. In het begin hebben we geprobeerd alles netjes te houden, maar daarvoor moet je wel tijd heb ben. We kunnen het niet combine ren met ons werk en onze hobby's." Een van die hobby's is muziek ma ken. De Nijnselse speelt accordeon en is percussionist. „Mijn instrumenten liggen door het huis verspreid en als ik speel, moet ik er rekening mee houden dat anderen er geen last van DE CONCURRENTIE hebben. Straks kan ik in het houten tuinhuis dat er komt ongestoord re peteren." Debuutroman Naast repetitieruimte dient het huisje nog een doel. Van den Akker is van plan haar debuutroman daar te schrijven. Ze ziet het al voor zich. „Kat op schoot, hond aan mijn voeten en laptopje op tafel." Maar voor het zover is, moet er dus eerst nog het een en ander aan kant. De rood ver kleurde esdoorn is al verkocht, maar er zijn nog zo'n twintig bomen en heesters die wachten op iemand met We hebben geprobeerd de strakke gazonnetjes netjes te houden groene vingers. Het gaat vooral om coniferen, blauwsparren, hulst en buxus. „Het is zonde deze goede planten weg te gooien. Dan heb ik liever dat iemand er iets aan heeft." Als de planten uit de grond zijn, worden ze niet vervangen door ste nen. Van den Akker wil een eetbare tuin aanleggen. „We hebben al fruit bomen, zoals appels en peren. En in een van de perkjes ben ik begonnen met kruiden. Straks ga ik koolsoorten zetten en andere groenten, zoals pompoenen. Het streven is om zelf voorzienend te zijn door groenten en fruit te verbouwen. Hiermee zorgen we voor een kleinere, ecologische voetafdruk." De bewoner heeft een beetje pijn in het hart dat ze afscheid neemt van de prachtige tuin. „De mensen die hier woonden, hadden er hun hobby van gemaakt. Het gaf het huis de uit straling van een Engelse cottage, mede daarom was ik erop gevallen. Maar om praktische redenen gaat het toch op de schop." Ze heeft nog zo geprobeerd het netjes te houden, maar een tuin onderhouden vraagt toch meer dan je denkt. Daarom verkoopt Laura van den Akker (50) uit Nijnsel twintig bomen en struiken uit haar tuin. woensdag 25 oktober 2017 PZ Sokken hebben we altijd nodig, al is het maar omdat de wasmachine er af en toe eentje inslikt. Joey Berhitu (33) uit Goes: „Mijn vaste adres voor sokken is de Action. Altijd dezelfde: zwarte sport- sokken van het merk Lotto. Witte koop ik nooit, want elk viezigheidje zie je daar op. Eén keer kocht ik merkloze sokken, maar na een paar weken waren die al uitgelub- berd. Ik ben ie mand die, als hij tevreden is over een aan koop, niet snel switcht. Dus voorlopig blijf ik de Action- sokken trouw. Voor de prijs hoef ik het ook niet te laten." Dian den Otter (25) uit Middelburg: „Normale sok ken schaf ik aan bij de Hema. Die zijn niet duur; drie paar voor 4 euro, zoiets? Als hardloop ster koop ik ook goede sokken voor het sporten. Die zijn een stuk duurder, maar onmis baar. Toen ik jaren geleden begon met trainen voor een marathon, kreeg ik last van blaren. Het bleek aan de sokken te lig gen. Sindsdien koop ik voor 11 euro een paar sportsokken van Nike." Michelle Ver wijs (16) uit Zierikzee: „Aan de ene kant wil ik niet dat sokken al na drie weken kapot zijn, maar te veel betalen is ook niet nodig. Ik draag altijd laarzen en dan zie je mijn sok ken toch niet. Mijn eerste re actie is 1 of 2 euro, maar dat is denk ik te éSf&ïïU» weinig. Laat ik zeggen dat ik tussen de 2 en 5 euro wil be steden aan een paar. Mijn moeder is altijd scherp op aanbiedin gen, zelf heb ik dat niet." Babette Margés Te veel werk zo'n tuin, dus zijn de planten van Laura van den Akker te koop. FOTO KEES MARTENS Object twintig bomen en struiken Verkoper Laura van den Akker Prijs 5 euro voor buxus, 15 euro voor coniferen m Gezien op Markt plaats Van minipark naar eetbare tuin A/A-**». Diverse vaste planten, bieden op Markt plaats, verkoper uit Oirlo. Diverse hortensia's, bieden op Marktplaats, verkoper uit Soest. Boom, prijs on derhan delbaar op Markt plaats, verkoper uit Emmen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53