1 2 3 f 3 L'Oreal False Lash Superstar Chanel Le Volume Etos Volume r/> wordt een sport", zegt De Swart. „Het vergt creativiteit en de kinderen denken graag mee." Hoewel de gezinsuitgaven vanaf de geboorte van een eerste kind stijgen, kiezen veel stellen ervoor om dan minder te gaan werken en dus salaris in te leveren. De meeste ouders van minderjarige kinderen zijn ander- halfverdieners. Hij werkt fulltime, zij in deeltijd. Zo'n 47 procent van de moeders gaat minder uren werken om voor de kinderen te zorgen, blijkt uit onderzoek van vrouwennetwerk Woman Inc. Ook Koen van Langen (34) en Anouk Martens (32) uit Tilburg wer ken sinds de komst van zoons Jelle (3) en Abel (1,5) minder. Koen, werk zaam als software engineer, verkortte zijn werkweek tot vier dagen. Dans- docent Anouk werkt tegenwoordig twee dagen per week. „We kiezen er voor om veel bij de kinderen te zijn", vertelt Martens. „Dat we daardoor gezamenlijk minder verdienen, is een offer dat we graag brengen." Kinderopvang Als Martens dansles geeft, gaan lelie en Abel naar opa en oma. Anouk: „De ene dag passen Koens ouders op de kinderen, de andere dag mijn vader en moeder." Als je ouders dat niet kunnen of willen, is er kinderopvang. Een grote kostenpost. De uurtarieven voor het kinderdagverblijf zijn vol gens Boink (belangenvereniging van ouders in de kinderopvang) 7,16 euro, voor de buitenschoolse opvang 6,69 euro en voor gastouderopvang 5,75 euro. Werkende ouders krijgen van de overheid een inkomensafhanke lijke vergoeding, tussen de krap 70 en 94 procent voor het eerste kind en krap 80 tot 95 procent voor het tweede kind. Betalen voor je kind stopt overi gens niet bij 18 jaar. Een studerend kind kost in vier jaar tijd en dus zon der studievertraging nog eens 58.000 euro, berekende Nibud op basis van het Studentenonderzoek 2017. Dat geld gaat onder meer op aan kamer huur, eten en drinken, studieboeken en het jaarlijkse collegegeld. Een deel daarvan komt met de studiefinancie ring terug. Wil je als ouder aan de studie mee betalen, is het verstandig om vroeg te beginnen met sparen. Bijna acht op de tien ouders sparen voor hun kin deren, blijkt uit onderzoek van SNS. Daarvan spaart de helft specifiek voor een opleiding of studie van zoon of dochter. Koen en Anouk storten maande lijks 25 euro per kind op een aparte spaarrekening. De opa's en oma's vullen dat bedrag tot 50 euro aan. Koen: „Dat geld moet van pas komen als ze straks 18 zijn en gaan stude ren." UITZET BESPAREN ZAKGELD woensdag 25 oktober 2017 GO Ook Rimmels Won- der'full Wake Me Up komt niet goed uit de test. „Door het grote borsteltje knoei je snel, het resultaat is teleurstellend." Ook goed om te weten: mascara van Douglas en Etos wordt niet op dieren getest. Mascara's die ook in China worden verkocht, moeten juist op dieren zijn getest. Dat is verplicht in dat land. —Bart Rost Vanaf €12,95 Goed dekkend, geen korrels, mooie krul Gebruiksgemak minder door 'twee stappen' bij het aanbrengen Vanaf 35,65 Dik aangezette wimper met body Wordt op dieren getest Vanaf €3,95 Wordt niet op dieren getest Wimpers plakken af en toe aan elkaar T Koen van Langen en Anouk Martens sparen 25 euro per maand per kind. FOTOSHODYCAREMAN Kind op komst? Alleen al aan luiers betaal je zo 288 euro per jaar. Waar je ook rekening mee moet houden: Babyuitzet Kleding €91,50 Verzorging €164,90 Babykamer €361,50 Totaal: €617,90 Overige kosten Box kleed €85 Buggy €80 Kinderstoel €65 Autostoeltje €130 Kinderwagen €300 Flesverwarmer €30 Flessenreiniger €2 Melkpoeder container €2 Buikdrager €55 Babyfoon €55 Reisbed €40 Traphek €40 Wipstoel €30 Totaal: €930 Bron: Nibud Koop in bulk Koop luiers in grote hoeveelheden in. Zo goed als nieuw Op Markplaats vind je veel twee dehands kinder spullen. Belastingbonus Als werkende ouder heb je recht op inkomensafhan kelijke combinatie korting tot je jong ste kind 12 jaar is. Dat is een bedrag tussen de 1.043 en 2.778 euro (jaar 2017) dat je van de belasting mag af trekken. Hoeveel geef je (per maand)? 6 jaar €4 8 jaar €6 12 jaar €17,50 16 jaar €22,50 18 jaar €27,50 (Bron: Nibud)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47