0 14 ZE Buurten AlsjeKapellebrug zegt, denken de meeste mensen aan de drukke Gentsevaart waaraan maar liefst drie tankstations liggen. Ondanks die drukte wonen de bewoners graag in het dorp en blijven de meesten er hun hele leven hangen. m De 75-jarige Marie- Louise Reijns is zo ie mand die al haar hele leven in Kapellebrug woont. In de kleuter klas op de basisschool in Sint Jans teen leerde ze Ria van Guijze ken nen. De twee zijn nog steeds vriendinnen en hebben vandaag hun wekelijkse koffieklets. „Ik ben verhuisd naar Kemzeke voor mijn man, maar heb hier altijd graag ge woond", vertelt Ria. Dat kan Ma rie-Louise beamen. „Ik ben het ge wend om op de buiten te wonen en plaats te hebben voor mijn die ren. Ik ga pas weg als het echt moet", vertelt ze. Toch is niet alles rozengeur en maneschijn in het dorp. „Je zit hier in een uithoek. Naar België zijn goede busverbindingen, maar naar Hulst en Terneuzen niet. Je moet altijd overstappen. Er wordt hier ook weinig georganiseerd in het dorp. Ik vind dat niet erg, maar ik begrijp dat het voor jonge mensen anders ligt." Wat volgens Marie- Louise wel veel volk trekt, is de Kapel Onze Lieve Vrouw ter Eec- ken. „En binnenkort wordt er ein delijk nog eens een kermis gehou den." Wie net zo van de rust geniet en iedere week samen met Marie Louise gaat wandelen, is Anita van Broeck. „Ik ben geboren en opgegroeid in dit huis. Eigenlijk zijn het er twee: mijn ouders woonden vooraan en ik later ach terin. Ik heb veel ruimte en rust. Van de drukke Gentsevaart heb ik geen last", vertelt ze. Toch zijn er dingen veranderd de afgelopen ja ren. „Vroeger kende ik iedereen in het dorp. 's Avonds zat ik met mijn ouders en grootouders aan de straat en kwam de één na de ander erbij zitten. Gewoon gezel- Ach, na zoveel jaar hoor je het verkeer niet meer lig kletsen. Nu is er maar weinig contact meer. Dat vind ik jam mer." Anita mist ook de echte kermis in het dorp. „Wij kregen altijd gratis kaartjes voor de zweefmolen, omdat die voor onze deur stond en ze stroom bij ons aftapten. Als kind was dat natuur lijk fantastisch." Marianne de Kind, die pal aan de Gentsevaart woont, komt uit Sint Jansteen, maar woont inmiddels alweer 51 jaar in Kapellebrug. „In het begin moest ik echt wennen aan de drukke baan, al reden er toen nog niet zo veel auto's. Maar na zo veel jaar hoor je het verkeer niet meer. Het is alleen irritant als je weg wil rijden of moet overste ken", vertelt ze. „Wij wonen hier lekker vrij en blij. Je moet wel alles met de fiets of auto doen, want een buurtbus is er niet. Natuurlijk zijn er drie supermarkten, maar ik ga graag eens naar Hulst voor de gezelligheid." Op de vraag of de bewoners zich in Kapellebrug, dat vlak aan de Belgische grens ligt, Vlaams of Ne derlands voelen, antwoordt ieder een verschillend. Zo zou Marie- Louise niet in België willen wo nen, maar voelt ze zich ook geen echte Nederlander. Anita voelt zich dan weer wel Nederlands. „Onze cultuur is echt anders, ook al wonen we maar een kilometer van de grens." woensdag 25 oktober 2017 Wat speelt er in uw buurt? In deze rubriek nemen we een kijkje in uw eigen dorp of wijk. Vandaag: KAPELLEBRUG Gertie De Boey Marie-Louise Reijns woont graag op 'de buiten'. "Dan heb ik plaats voor mijn dieren." foto-s boaztimmermans Meer dan tanken en naar Vlaanderen racen - Marianne de Kind Kapellebrug ligt direct aan de grens en aan een drukke weg richting Vlaanderen. Anita van Broek, hier met hond Jenga, woont nog steeds in het huis waarin ze geboren en getogen is. Marianne de Kind woont pal aan 'de drukke baan'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 42