'Het gaat om de ritten, niet om de snelheid' Hoe gaat het in zijn werk? (K 13 PROCEDURE ZE len. We moeten er gewoon in gelo ven dat een stuntje mogelijk is. Als wij twintig tot dertig minuten goed op niveau kunnen voetballen en zij een mindere dag hebben, kan er al tijd iets geks gebeuren." Dat zat er in 2003 geen moment in, zoals gis teren in deze krant duidelijk naar voren kwam in de reconstructie van de eerdere ontmoeting tussen Heracles en Hoek. De Smet was er destijds al bij als speler en zit nu op de bank. „Ik krijg er nog altijd kip penvel van als ik aan die dag denk", vertelde hij. Bijzonder „We vertrokken die dag om twaalf uur en waren een hele dag met el kaar op pad. Dat had toch iets bij zonders, die sfeer, die kleedkamers, de Hoek-supporters die we al vroeg hoorden zingen. We verloren die wedstrijd toen wel vrijwel kansloos met 4-1, maar dat ene doelpunt van Mare Minnaert hebben we gevierd alsof het de winnende goal in de WK-fmale was. Daar hoop ik dit keer natuurlijk ook op, gewoon een keertje kunnen juichen." De Smet zal - of Hoek nu scoort of niet - vandaag regelmatig een déja vu hebben. Zo vertrekt de se lectie van Hoek net als veertien jaar geleden om t2.oo uur vanaf het sportpark Denoek en zullen na een korte tussenstop rond 16.30 uur bij het Polman Stadion aankomen. De twee touringcars met sponsors rij den precies een uur later weg en vier supportersbussen zetten om 13.30 uur koers richting Almelo. Rik Impens, middenvelder van Hoek, heeft zelf nog een bus gere geld met daarin zo'n dertig men sen. Zij sluiten later aan in de co lonne. Van der Staal: „Bij Heracles verwachten ze wel een grote drukte Dat doelpunt hebben we toen gevierd alsof het de winnende goal in de WK-f inale was begreep ik, want er zijn nog maar 1.000 van de 12.000 kaarten over. Al is het natuurlijk maar de vraag of de seizoenskaarthouders en de men sen van de businessclub op deze wedstrijd afkomen." Over media-aandacht heeft Hoek in ieder geval niet te klagen. „Het is wel iets anders dan rond die straf- schoppenserie tegen FC Lisse, want we zijn weer opgegaan in de grijze massa", constateerde Van der Staal. „We zijn nu nog maar één van de 32 clubs in het bekertoernooi. Maar er zullen sowieso weer beelden uitge zonden worden op FOX Sports en de regionale media zijn er ook weer bij. Stel dat je daar dan óók nog stunt.In dat geval zal het beker toernooi nóg een vervolg krijgen en moet Tant zijn wisselbeleid ook in de komende weken tegenover zijn spelersgroep nog goed moeten ver dedigen. Er gaan vandaag meerdere bussen vanuit Hoek naar Almelo. In 2013 hadden de supporters van de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser nog een mooi tripje naar De Kuip. archieffoto lex de meester Een paar weken geleden lag Rudi Boidin op het asfalt. Hij liep daarbij een hersenschudding op. Inmid dels gaat het weer goed met de vrij williger van Trimclub Aardenburg, die als navigator de clubtochten op zondag leidt. 'Risico van het vak', zo valt het ongeval te omschrijven. Boidin werd in 2009 lid van de trimclub en trad in datzelfde jaar toe tot het bestuur. „In het verle den voetbalde ik. Door blessures moest ik stoppen. Later skeelerde en schaatste ik. Ik zocht naar nog een sport. Mijn buurman wilde graag gaan fietsen en mijn broer was destijds al betrokken bij TC Aardenburg. Van het één kwam het ander." Al een aantal jaar voert Boidin iedere zondag, in zijn hoedanig heid als wegkapitein, het 'peloton' recreanten aan. „In het verleden reed een ervaren iemand vooraan, die de routes uit z'n hoofd kende. Ik werk met een GPS-systeem. Het gaat ons niet om de snelheid, maar puur om de ritten. Na afloop drin ken we een biertje. Ik hooguit twee, aangezien ik nog een tiental kilometer naar huis moet fietsen." Ongeveer een uurtje doet de in woner uit Maldegem erover om een route in elkaar te knutselen. Elke zondag rijden acht tot vijftien leden mee. „Afwisseling in de rit ten is enorm belangrijk. De groep waardeert het om op plaatsen te komen waar we niet eerder ge weest zijn. Ook is het zaak om niet langs te drukke wegen te rijden en moet de kwaliteit van het wegdek goed zijn." In het begin ging dat niet altijd van een leien dakje. „We hebben weieens een paar keer langs het zelfde kasteeltje gereden", bekent Boidin. „Soms zijn er onverwacht werkzaamheden of is het wegdek niet goed. Dan moet je improvise ren." Eén van de leden herinnert zich nog een onder water gelopen tunneltje. „Dat waterpeil lag wel een meter hoog." Tegenwoordig laat de geboren Oostburger zich niet meer zo snel gek maken. „Als de groep door heeft dat we van de route afwijken, begint iedereen te lachen. Ik doe alsof er niets aan de hand is en pro beer ik op een andere manier terug op de route te geraken, in de hoop dat we geen doodlopende straat in rijden en ik alsnog alles over me heen krijg", besluit hij lachend. Hoek-spelers Fabian Wilson, Kim van den Bergh, Reguillo Vandepitte en Niek van Sprundel (vlnr) kon den in het KNVB-bekertoernooi al juichen tegen ASWH en FC Lisse. Vanavond moet het gebeuren tegen Heracles Almelo, foto orange pictures/martin hulsman woensdag 25 oktober 2017 ze van een stunt - Wesley de Smet, assistent Elke sportvereniging heeft ze: helden die al hun vrije tijd in de club steken, maar het liefst op de achtergrond blijven. Die enthousiaste vrijwilligers verdienen een podium. Stem ook! Heeft jouw club ook een echte clubheld? Laat het ons weten! Ga naar BNDESTEM.nl/CLUBHELDEN en stem op jouw held. Wie weet wint jouw club dan wel 10.000 euro. Als je nu stemt, maak je zelf kans op een lotenpakket van Nederlandse Loterij t.w.v. 50,-, Stemmen kan t/m 31 oktober. Deze clubheid woont weliswaar over de grens, maar is wel de gelijk een Zeeuws-Vlaming. Rudi Boidin (49), woonachtig in Maldegem en geboren in Oost burg, is sinds 2009 lid van Trim- ciub Aardenburg. Hij is pen- ningsmeester en onderdeel van de kledingcommissie. „En een paar jaar geleden werd ik ge bombardeerd tot wegkapitein", lacht de vrijwilliger. Len Wolters Maldegem Clubheid Rudi Boidin met zijn fietS. FOTOCAMILESCHELSTRAETE ADVERTENTIE SAMEN VOOR DE SPORT Nederlandse Loterij wil sport en beweging voor iedereen mogelijk maken. Hoe? Door jaarlijks een deel van haar opbrengst af te dragen aan NOC*NSF, die het bedrag - in 2016: 42 miljoen euro - verdeelt over 74 sportbonden. Pieter van den Hoogenband, ambassadeur Nederlandse Loterij: "Ik zie wat de afdracht van Nederlandse Loterij betekent voor veel clubs, voor veel verenigingen. Contributie wordt laag gehouden, facilitei ten worden bijgehouden. Een schoner zwembad, een goed voetbalveld en een schone kleedkamer." We kunnen allemaal sporten. We worden gezonder en ge lukkiger. De inzet van de vele clubvrijwilligers is onmisbaar voor de sport. Daarom onder steunt Nederlandse Loterij de Clubhelden van de Amateursport. NEDERLANDSE LOTERIl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41